Skocz do zawartości

Polskie silniki spalinowe


Adriano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pawel - Silnik Andrzeja   Rachwala  SP,2,5  -ten z Lisciem Debu  ktory mam , ma Nr. 3 ...  a Twoj silnik , o ile dobrze na zdjeciu widac ma Nr .2   ...ciekawy jestem kto ma silnik z Nr.1   ?

 

Jezeli chodzi o silnik Prototyp 10 ccm Andrzeja Rachwala to  chyba mam ten silnik ! ...  silnik musze jeszcze sprawdzic dokladnie z Twoim opisem !

Silnik  prawdopodobnie byl wykonany tylko  w  1 egzemplazu  (wg. Andrzeja Rachwala , od ktorego go mam )...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janeczek napisał:

Pawel - Silnik Andrzeja   Rachwala  SP,2,5  -ten z Lisciem Debu  ktory mam , ma Nr. 3 ...  a Twoj silnik , o ile dobrze na zdjeciu widac ma Nr .2   ...ciekawy jestem kto ma silnik z Nr.1   ?

 

Jezeli chodzi o silnik Prototyp 10 ccm Andrzeja Rachwala to  chyba mam ten silnik ! ...  silnik musze jeszcze sprawdzic dokladnie z Twoim opisem !

Silnik  prawdopodobnie byl wykonany tylko  w  1 egzemplazu  (wg. Andrzeja Rachwala , od ktorego go mam )...

 

 

Moze czasem jakies fotki, a nie tylko MAM, MAM.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Janeczek napisał:

Pawel - Silnik Andrzeja   Rachwala  SP,2,5  -ten z Lisciem Debu  ktory mam , ma Nr. 3 ...  a Twoj silnik , o ile dobrze na zdjeciu widac ma Nr .2   ...ciekawy jestem kto ma silnik z Nr.1   ?

 

Jezeli chodzi o silnik Prototyp 10 ccm Andrzeja Rachwala to  chyba mam ten silnik ! ...  silnik musze jeszcze sprawdzic dokladnie z Twoim opisem !

Silnik  prawdopodobnie byl wykonany tylko  w  1 egzemplazu  (wg. Andrzeja Rachwala , od ktorego go mam )...

Wychodzi mi na to że dychy były co najmniej dwie…

Twierdzę tak, gdyż jestem w posiadaniu co prawda niekompletnego ale bez wątpienia tegoż właśnie motorka…

Zdjęcia zaraz😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_2753.thumb.JPG.c77e746a7844eaa2b935435cac7c6d6b.JPGIMG_2754.thumb.JPG.3fc43b0868f8850ff6ef9ae09954158d.JPG

Jacku , z Jaskolki sa chyba wszystkie czesci oprocz Karteru ...Karter przypasowany z innego silnika ... No i mocowanie silnika inne -nie ma konsolek mocujacych !

 

A na powyzszych zdjeciach chcialem pokazac Dyno Orginalne i Dyno Replike ...Orginalne ma wybity numer podobnie jak u Pawla.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Janeczek napisał:

Jacku , z Jaskolki sa chyba wszystkie czesci oprocz Karteru .

blisko,

czekamy  dalej

 

edit.

dla ułatwienia dodam ,ze  silników takich o poj. 2,5 ccm powstało 3 sztuki...

była równiez wersja 5 ccm.

silniki te są  silnie  związane  z osobami zasłużonymi dla polskiego modelarstwa...

 

edit 2.

klasa modeli bliska Pawłowi P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Janeczek napisał:

Dyno Replike

ta moja replika Dyno  to chyba z tej samej manufaktury wyszła

32 minuty temu, Janeczek napisał:

Jacku , o ile wiem to w Polsce nie bawiono sie w Kartery bez Konsolek ...

Janku, pewne silniki  np. Oliver Tiger  też nie miały konsolek...a miały taki patent jak przedstawiony  motorek..

dało się to wykorzystac w dwóch  róznych klasach modeli...o jednej juz wspomniałem w kontekscie Pawła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, d9Jacek napisał:

blisko,

czekamy  dalej

 

edit.

dla ułatwienia dodam ,ze  silników takich o poj. 2,5 ccm powstało 3 sztuki...

była równiez wersja 5 ccm.

silniki te są  silnie  związane  z osobami zasłużonymi dla polskiego modelarstwa...

 

edit 2.

klasa modeli bliska Pawłowi P.

 

Ten sam zespół, który produkował Cezasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.