Skocz do zawartości

PZL P-11C model wycinany laserem - wersja elektryczna od strony 10


Lech Mirkiewicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu w zestawie jest brak owiewki pilota ? Samemu trzeba tłoczyć czy jest ramka owiewki i tylko płaskie płytki przyklejać?

Leszku takie pytania można mnożyć,,, :) Myślałem nawet o tłoczeniu owiewki ale doszedłem do wniosku, ze i tak trzeba zrobić metalową ramkę bo sam plastik nie miałby wyglądu ,sztywności i tylko podniósł by koszt zestawu. Zrobienie owiewki nie jest wielkim problemem, ja wyciąłem ją z blaszki po puszce :) zlutowałem i wkleiłem kawałki jakiegoś sztywnego opakowania. Dla ułatwienia podaje wymiary owiewki.

 

Przez pomyłkę wstawiłem nieprawidłowy plik, aby nie gmatwać dalej niebawem Marcin opublikuje nową poprawioną instrukcję :)

Edytowane przez Lech Mirkiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam często do sklepu Majster Klepka w Lublinie który prowadzi sprzedaż tak oczekiwanego KIT PZL P11c. Zestaw jest bardzo porządnie przygotowany w odpowiednim do wysyłki pudełku. Model który zbudował z tego KIT Leszek lata bardzo sprawnie i widowiskowo i równie ładnie wygląda. Wielu kolegów na forum dopingowało mocno Leszka i Marcina do szybkiego wykonania tego modelu.

No i śliczny model jest i czeka - tylko klientów jakby mniej.

 

Do wykonania pierwszych zestawów trzeba było wyłożyć własne finanse, aby Koledzy mogli wykonać i cieszyć się Polskim modelem historycznym. Ale jak to zwykle w naszym narodzie bywa więcej było gadania o chęci posiadania modelu niż rzeczywistej gotowości do jego nabycia.

 

W każdym razie Leszku jeden zestaw PZL a trafi do mnie jeżeli mi wybaczysz wykonanie modelu w barwach narodowych.☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie Leszku jeden zestaw PZL a trafi do mnie jeżeli mi wybaczysz wykonanie modelu w barwach narodowych.☺

Jestem mile zaskoczony,że masz zamiar nabyć nasz zestaw :) W barwach narodowych na pewno będzie się prezentował pięknie . Już się cieszę z relacji z budowy jaką niewątpliwie zamieścisz na tym forum :) Jutro rusza sprzedaż zestawów V2, mam nadzieję,że ten zestaw jest bardziej pożądany :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczony,że masz zamiar nabyć nasz zestaw :) W barwach narodowych na pewno będzie się prezentował pięknie . Już się cieszę z relacji z budowy jaką niewątpliwie zamieścisz na tym forum :) Jutro rusza sprzedaż zestawów V2, mam nadzieję,że ten zestaw jest bardziej pożądany :)

 

Namawiam powoli Kolegów żeby zrobić małą eskadry do wspólnych lotów.☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dumnie to nie wiem. Natomiast co do tajemnicy - zamierzam zrobić model troszkę inaczej. Po pierwsze nie zamierzam walczyć o każdy gram, to myśliwiec, nie szybowiec, w dodatku P11 a nie F16. O ile w modelu Lecha nie podoba mi się widoczna spod folii kratownica, to mój model będzie miał gładkie powierzchnie, czyli pod folią będzie balsa, jeszcze zobaczę, czy 0.6 czy 0.8m.

 

Oraz wyposażenie kabiny, atrapę silnika, żebrowanie na płatach, działka, chłodnicę, celownik i inne takie. Oraz kilka niespodzianek, ale to już w trakcie produkcji wyjdzie :)

 

Do miana "makiety" z pewnością mu zabraknie wiele, ale w założeniu będzie bardziej skomplikowaną produkcją niż model wykonany przez Lecha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dumnie to nie wiem. Natomiast co do tajemnicy - zamierzam zrobić model troszkę inaczej. Po pierwsze nie zamierzam walczyć o każdy gram, to myśliwiec, nie szybowiec, w dodatku P11 a nie F16. O ile w modelu Lecha nie podoba mi się widoczna spod folii kratownica, to mój model będzie miał gładkie powierzchnie, czyli pod folią będzie balsa, jeszcze zobaczę, czy 0.6 czy 0.8m.

 

Oraz wyposażenie kabiny, atrapę silnika, żebrowanie na płatach, działka, chłodnicę, celownik i inne takie. Oraz kilka niespodzianek, ale to już w trakcie produkcji wyjdzie :)

 

Do miana "makiety" z pewnością mu zabraknie wiele, ale w założeniu będzie bardziej skomplikowaną produkcją niż model wykonany przez Lecha.

 

Balsa 0,6 czy 0,8 to bym uważał wgnieciesz przy byle okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz wyposażenie kabiny, atrapę silnika, żebrowanie na płatach, działka, chłodnicę, celownik i inne takie. Oraz kilka niespodzianek, ale to już w trakcie produkcji wyjdzie :)

Do miana "makiety" z pewnością mu zabraknie wiele, ale w założeniu będzie bardziej skomplikowaną produkcją niż model wykonany przez Lecha. 

Cieszę się niezmiernie Pawle, że tak wysoko postawiłeś sobie poprzeczkę i mam wielką nadzieję, że spełnisz te zamierzenia. Mam też nadzieję zobaczyć Twoją pracę na tym forum. Ja nie jestem modelarzem makietowym ale cenię i podziwiam pracę modelarzy lubujących się w szczegółach a jeśli jeszcze taka makieta będzie dobrze latać to sukces jest podwójny. I takiego sukcesu Tobie życzę. Czekam cierpliwie na relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.