Skocz do zawartości

awatar a regulamin - równi i równiejsi


K(ae)M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niektórzy moderatorzy na tym forum niestety zajmują się bzdurami i nad interpretują regulamin.

Nie bardzo mogą chyba zrozumieć sens istnienia awatarów.

Mój poprzedni awatar na którym bylem dokładnie ja - w kasku motocyklowym z otwartą szybą, z moim motocyklem w tle - nie podobał się. dostałem za niego ostrzeżenie i brak rzeczowych wyjaśnień. Mimo że na forum jest mnóstwo podobnych awatarów na których albo nie widać dokładnie twarzy bo zdjęcia są w czapkach i okularach przeciwsłonecznych. Lub zawierają sylwetki bez modelu w różnych sytuacjach.

Jednak tylko mój był tym ZŁYM

Umieściłem więc drugi który nie narusza regulaminu gdyż jest zdjęciem mojej twarzy (regulamin nie mówi nic o wieku z którego ma pochodzić. chciałem tym troche pokazać bezsensowność powstałego problemu ok ale ani nie jest niestosowny ani nikogo nie obraża żaden z nich

I na obu jestem JA, nic fikcyjnego.

 

Proponuję skupić się na sprawach istotnych a nie mścić się teraz na mnie nie wiadomo za co.

Bo zamiast wyjaśnień otrzymałem groźbę.

 

Czy to na pewno jest warte tego czasu? Tak Wam tu szkodzę strasznie?

Zastanówcie się Panowie. Więcej luzu.

 

Bawić się nie będę. Forum jest prywatne. Nie chcesz się dostosować to nie musisz tu przebywać. Masz zmienić awatar. Jeśli nie to zostaną wyciągnięte konsekwencje.

rafał B.

Tak teraz nie wyglądasz. Wykazujesz się również brakiem szacunku do innych użytkowników. Po odczytaniu tej wiadomości jeśli awatar nadal będzie nie zmieniony wyciągam konsekwencje i dalej o Twoim losie decyduje Admin.

Rafał b.

Pomijam fakt, że kolega nie widział mnie na oczy i oświadcza mi jak nie wyglądam,

ale nie chce mi się angażować już w takie mało poważne sprawy, i marnować cenny czas bo to śmieszne.

Wyrzucam awatar i biję się w pierś - jestem przestępcą i odbywam teraz karę jako anonimowy beztwarzowy uzytkownik :cry:

 

Ty wcale nie lepszy. O ile pamiętam nie masz mojej zgody na udostępnienie mojej korespondencji prywatnej ale rób co se chcesz. Tylko sobie szkodzisz.

to odpowiedź na moją wiadomość: Fajny z Ciebie moderator

 

Dodatkowo kolega przeniósł mojego posta z Hyde Parku, to jest ciekawe.

To nie jest temat dotyczący forum, to moja konkluzja na pewien temat, wcale nie zamierzam niczego zmieniać ani niczego już proponować.

 

prośbę mam,

niech mój temat wróci do hyde parku gdzie zgodnie z założeniem mozna pisac na dowolny temat.

Ponieważ ten mój temat nie dotyczy funkcjonowania forum i nie tam go chciałem umieścić.

Jest moją opinią w pewnej sprawie i powinien być tam gdzie go umiesciłem. Z tego co wiem wynika, ze w hyde parku nie trzeba trzymac sie konkretnego tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w porządku, skoro ten był strasznie niepoprawny zmieniłem (mimo że inni uzytkownicy moga mieć awatary tego typu - sylwetki bez modelu, lub twarze częsciowo zakryte, moja twarz jest na tym awatarze). Drugi zawierał tylko zdjęcie mojej twarzy.

Ale teraz proszę o przeniesienie tematu do Hyde parku, sprawa awatara już zamknięta, nie mam żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za przeniesienie.

Jeśli w jakiś sposób Cie uraziłem prywatnie to przepraszam, nie to było moim celem.

 

Jestem z natury pogodnym człowiekiem i na sporym luzie.

Stąd awatary odbiegające może od standardów.

 

jeśli jednak odbiegają od estetyki przyjętej na tym forum nie będę się z nimi pchał przed orkiestrę.

 

Sprawę awatara uważam za zamkniętą.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko używaniu jakiegoś wymyślonego, przerobionego, czy innego odmiennego w jakikolwiek sposób avatara, a podane poniżej to tylko przykład.

Bardziej mnie już denerwuje zbyt częste podmienianie obrazka na nowy bo czasem kojarzę osobę nie znając jej tylko po tym małym zdjęciu, ale to już mój problem.

 

Natomiast co do tematu, z tego co widzę to już nie pierwszy raz nowy użytkownik po niedługim czasie dostaje ostrzeżenie bo ma zły avatar, nie przywitał się, wpisał niepoprawny wiek, nie doczytał regulaminu.

No ale to albo bądźcie konsekwentni w stosunku do każdego, albo z pewną rezerwą podejdźcie do wszystkich użytkowników.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko ponad 8 tys użytkowników pilnować by wszystko było jak trzeba, i tym sposobem powstają równi i równiejsi. Druga sprawa że avatar to nie musi być zdjęcie z dowodu osobistego tylko właśnie fota siebie z modelem, czy czym sie tam chce, bardziej chodziło o wyeliminowanie pokemonowatych avatarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nad czym tu się rozwodzić? Regulamin jaki jest taki jest ale zapisy jego są dość łatwe do zrozumienia. To samo dotyczy wieku. Cóż z tego ze nie był wymagany podczas rejestracji? Ważne ze wymagany jest teraz. Odpowiadając z kodeksu czy to cywilnego czy karnego brane są najnowsze przepisy, to samo skarbówka itp. Czy uzupełnienie jest aż tak trudne czy to chęć pokazania że "ja zrobię inaczej" bo nie będę się stosował do wytycznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko ponad 8 tys użytkowników pilnować by wszystko było jak trzeba, i tym sposobem powstają równi i równiejsi. Druga sprawa że avatar to nie musi być zdjęcie z dowodu osobistego tylko właśnie fota siebie z modelem, czy czym sie tam chce, bardziej chodziło o wyeliminowanie pokemonowatych avatarów.

to powiedzcie mi , mój pierwszy awatar był akceptowalny ?

Jest w końcu ściśle związany ze mną (moja głowina na nim spoczywa) i bardzo dla mnie charakterystyczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz zapisy regulaminu i to co Kuba napisał odnośnie fotki. Nie wiem czego tu można nie zrozumieć. Równie dobrze mógłbym nie wstawić swojego zdjęcia ale wg. mnie byłbym nie w porządku do tych co wstawili avatar. Poza tym to nie mam problemu z czytaniem wymagań dotyczących tego co na tym avatarze ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA!

 

Zatem ja mam avatar ideał, jestem jak na dłoni :mrgreen:

 

i sprawdzić awatary, wiek, podpisy itd.?

:mrgreen:

A potem przykładowy ban na tydzień by porządku nauczyć :devil:

 

Marcin K., Ty masz dobry avatar :P - no chyba że nadajnik zamiast modelu być nie może :P

 

Słuszną rzeczą jest wytknięcie tego, że masie ludzi trzeba by było usuwać avatary, ale po co? Chillout :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Adam_Max napisał/a:

Nie mam nic przeciwko używaniu jakiegoś wymyślonego, przerobionego, czy innego odmiennego w jakikolwiek sposób avatara, a podane poniżej to tylko przykład.

 

Adam -dlaczego podales za przyklad moj avatar ? cos nie tak?

A ja to już w ogóle nie qumam co jest nie tak w moim. Że koń większy ode mnie czy może fotka nie najświeższa? To może ustalmy, że co pół roku nowa fota :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zatem ja mam avatar ideał, jestem jak na dłoni :mrgreen:

 

W tle widzę paproć. A w regulaminie nic o paproci nie ma.

"2. Każdy użytkownik forum może posługiwać się awatarem w postaci zdjęcia własnej osoby: twarzy lub sylwetki (z modelem). Każda inna forma graficzna awatara jest absolutnie niedopuszczalna. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awatar świadczy o człowieku. Psychologowie coś na ten temat piszą. Osobiście uważam, że fajnie jest pisać do osób, co do których na pierwszy rzut oka widać, że interesują się modelarstwem. Dziwi mnie wystawianie w awatarach zdjęć swoich żon, dzieci, psów, kotów i innych postaci, które mnie kompletnie nie interesują. Co to jest: forum modelarskie, czy spotkanie młodych matek z dziećmi?

 

Niemniej jednak, skoro na zdjęciu widnieje też osoba, która jest zarejestrowana na forum to, myśląc swoje, milczę, bo w końcu to nie moja sprawa co delikwent jeszcze tam pokazuje.

 

A i jeszcze załamują mnie awatary, w których facet na zdjęciu jest goły - było i jest, kilka takich na forum.

 

Janeczek, zdjęcie w awatarze masz bardzo fajne, ale który to jesteś Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janeczek, Fokker - tak jak napisałem nie mam nic przeciwko temu jakie macie Avatary, podałem je jako przykład ponieważ nie przedstawiają ani samej twarzy ani sylwetki z modelem. Zamieszczone zdjęcia to odpowiedź na cytat regulaminu.

 

Regulamin mówi: twarz lub sylwetka z modelem. Kolega nad interpretuje regulamin.

Fokker odkąd tutaj jestem to kojarzę sobie Ciebie na koniu - to ten gość co lubi konie, jak zmienisz awatar to pokręcisz mi Twoją osobowość kojarzoną z tematami w których się wypowiadałeś i sposobem wypowiedzi - ale faktem jest że avatar przedstawia Ciebie z koniem w tle a nie modelem.

 

Janeczek podobnie sprawa tyczy się Ciebie, wstawiłeś stare zdjęcie z modelem, ono mi mówi bym kojarzył sobie Ciebie również jako starego wyjadacza i nie chciałbym inaczej - ale fakt są trzy osoby na zdjęciu nie wiem która z nich to ty.

 

Mi nie chodzi o by wszystkich zmuszać do zmiany avatara, to byłaby rewolucja w osobowościach - sami nowi ludzie.

Przecież nie znamy się w większości, nasza wyobraźnia buduje sobie wizerunek osoby na podstawie wypowiedzi no i tego avatara. Jeden to wędkarz, drugi to nurek trzeci lubi konie (ja też). Taki mały wizerunek sporo nam mówi o człowieku z którym rozmawiamy, może łatwiej nawiązać kontakt.

 

Wkurza mnie natomiast to, kiedy widzę że ktoś nowy zapisuje się na forum zadaje pytanie i otrzymuje odpowiedź "nie przywitałeś się", "a to pytanie już było", "użyj opcji szukaj".

Cyk upomnienie, wstawi sobie jeszcze nie taki avatar i już drugie lub trzecie upomnienie.

Nie raz zauważyłem, że ktoś wstawił sobie wizerunek i dostał ostrzeżenie, a to co wstawił było według mnie bardziej zgodny z regulaminem niż kilkadziesiąt innych już używanych.

Ktoś nowy potrafi się od razu zniechęcić do forum i więcej tu nie wejść, a może się zniechęci do modelarstwa.

 

Ale skoro nowym użytkownikom nakazuje się przestrzeganie regulaminu, to bądźcie konsekwentni, niech się dostosują również pozostali.

 

A swoją drogą niedawno przyjechał do mnie użytkownik po część która wystawiłem na allegro. Powiedział że znamy się z forum, ja udawałem głupiego, ale do dzisiaj nie wiem kto to był. Gdybym tą osobę rozpoznał z jakiegoś avatara byłoby łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.