Skocz do zawartości

Tu latam - Konin Lubstów


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie do ciebie . Do tych co bzdety piszą ;) ...

Uszkodzony dziwigar mało że nieprawidłowo oklejony weglem to łaczony i w dodatku 2 częsci nie osiowo  druga część przesunieta 0 2mm !  Skrzydło nie było nigdy naprawiane   Cymbał co to montowal zaznaczył sobie nawet koncowo punkty do orientacji.   Moje prowizoryczne obłozenie dzwigara weglem ..po to by  skrzydło wziaśc w łapy i pokazać Kierownikowi  jak to sie modele czaruje...zyczę panowie sukcesów  takimi modelami jak mystic.. :D    Skrzydło do końca nie naprawiam może producent  / lub najemnik robiący w skrytce pod schodami / zechciałby zobaczyć jak to wyglada by nie popełniać takich błedow    Jak się takie usterki likwiduje kazdy wie  dobrze   ,ze sobie o tym co niektórzy przypomnieli...jedyna rada jak się zamawia nówkę model stać z bykowcem przy montarzu.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie,

 

 

....skrzydło sie złamalo na skrecie ponieważ po autopsji jak sie okazało dzwigar w połowie rozpietości / złamania/ nie był wzmocniony weglem...do polowy OK...reszta o dupe ....c  taki palant co to montowal nawet zaznaczył sobie w którym miejscu ma być połaczenie .ale zapomniał  to uczynić  ..

 

A moze zaznaczyl miejsce zakonczenia wzmocnienia ?

O jakim wzmocnieniu mowisz pasow czy scianki? Domyslam sie ze zdjec ze scianki. Z twoich zdjec jak dla mnie nie wynika ze owy brak wzmocnienia moglby byc przyczyna tego, przeslij moze wiecej zdjec?

Dolny pas sie zdeintegrowal a jaka sytuacja jest z gornym? Jezeli jest OK to jest to bardzo podejrzane, bo w normalnym zakrecie to gorny jest bardziej narazony na 'zniszczenie'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Napiszę to raz dźwigar to jest góra i dół i zazwyczaj jest wpuszczona w pokrycie zamiast przekładki z herexu , balsy czy innego materiału przekładkowego czasem może być naklejona na pokrycie jako pas rowingu z węgla i tak jest w twoim przypadku .  To co nazywasz dźwigarem jest przekładką której zadaniem jest utrzymanie dźwigarów w odpowiedniej odległości ta balsa ma być pionowo słojami i może być jedynie oklejona szkłem bo siła w niej działająca dąży do ściśnięcia lub rozdzielenia dźwigarów od siebie . Tak się te skrzydła robi naprężenia przenosi dźwigar i pokrycie to nie jest jaskółka 80 która miała pionowy dzwigarek z sosny . Poczytaj trochę dokształć się a nie pierniczysz głupoty jak dzieciaki z podstawówki . Takie skrzydła wytrzymują starty z wyciągarki , latanie z 2kg balastu i latanie z prędkościami grubo powyżej 100km/h . Zobacz jak są zrobione skrzydła twojego ulubionego kolegi Wiesia bo widać że z nim konsultowałeś kierunki słojów w przekładce i pseudo dźwigar z węża węglowego z powierzchnią styku do pokrycia typu 5mm . Prawda jest taka pilot z ciebie marny a dwa występy na klifie skończyłeś jeden w glebie  a drugi na sośnie . Palnąłeś pionową marchewę teraz szukasz winnych w konstrukcji modelu trzeba się nauczyć latać , i uzupełnić wiedzę z konstrukcji laminatowych , teraz masz okazję i jak mniemam będziesz miał jeszcze wiele takich bo jak czytam to co piszesz to ani z Ciebie teoretyk ani pilot . Kierownika zostaw w spokoju bo się szykuje na zawody i powie Ci to samo co ja może tylko bardziej delikatnie .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wada ani skaza ze ktos słabo lata. Każdy z nas zaczynał i sie uczył. Latanie to zabawa. I po to robimy modele.

Gorzej ze Jan uchodzi za "autorytet" na forum i wiele osób traktuje poważnie to co pisze. A niestety słabość jego warsztatu pokazała przeróbka Falcona, a brak wiedzy (podstawowej) ostatnie posty. Co nie przeszkadza mu dalej obrażać wybranych producentów modeli (w niewybrednych sposóB). Po tym co ostatnio pisał chyba wszyscy powinni podejść z dystansem do jego wypowiedzi. Ewidentne przeprosiny sie należą producentowi Mistica (i odszczekanie tego co napisał) a uwzględniając werbalne wyczyny Jana, również p. Kwarcinskiego. Jakos wiara mi osłabła w słowo Jana. Bo sadze z duża dozą prawdopodobnie ze rowniez nie miał racji jesli chodzi o producenta Falcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Ja wszystko Jurek rozumiem że można się nie znać czy też nie potrafić latać wspaniale jednak nie rozumiem jak można być na tyle pozbawionym samokrytyki by wszyscy robili źle dlatego model źle lata i się rozbija . Dla mnie Janek to facet z mierną wiedzą i każdy kolejny post udowadnia jego braki w temacie może więc przyszła pora by przeprosić producentów i zabrać się za uzupełnianie wiedzy a nie pisanie wywodów  kogo wbić na pal , bo tym razem trzeba wziąć pal i palnąć się samemu Janeczku w główkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może już tak zejdziecie z Jana ?

Rozumiem Wasze zawodnicze,górnolotne,wysoko podniesione czoła ale chyba zbyt spinacie poślady...

To ocena osobowości Jana ? bo wydaje mi się iż to jedna z niewielu osób której formy modelarstwa,zadowolenia z życia i forumowej charyzmy wielu może z nas pozazdrościć...Dobrze że on ma takie komentarze głęboko i dalej robi swoje.

Ciekawe co Wy w jego wieku będziecie prezentować..

Wolę "kretującego"  i szczerego Jana  niż komentarze "zawodników" których fotek i filmików jakoś nie można zobaczyć na forum za to teorii tony..Jak to mówią każdy orze jak może i nic do tego komu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, Jan zrozumiał swój błąd i pousuwał swoje obraźliwe wpisy o producencie Mistica jak i P. Kwarcinskiego. Nie wiem czy je widziałeś. Wiec temat niby nie istnieje. Jednak te słowa padły. I to mnie zbulwersowało (i tylko to)-obrażanie kogoś z powodu swej niewiedzy. Ale wpisy usunięte a niestety nie padło jedno istotne słowo....

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Jak się dobrze postarasz znajdziesz filmy moje i Jurka  na YT napisz respect , góralski klif, Kamyczek i znajdziesz ponad 70 filmów moich i sporo Jurka  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, Jan zrozumiał swój błąd i pousuwał swoje obraźliwe wpisy o producencie Mistica jak i P. Kwarcinskiego.

 

 

Wiem,wiem,temat niechlubny ;) ale..czemu nie zwrócisz uwagi koledze Kamyczkowi który na każdym kroku dość uszczypliwie i obrażliwie pisze o firmie mawi ? mierz wszystkich równą miarą...

 

Jak się dobrze postarasz znajdziesz filmy moje i Jurka  na YT napisz respect , góralski klif, Kamyczek i znajdziesz ponad 70 filmów moich i sporo Jurka  

Znam ,widziałem :)  ,wielki szacunek..szkoda że latanie nie idzie w parze z forumową inteligencją..

 

Nie bronię Jana ,ma swój świat ;)  ale na swój wiek,umiejetności ,czerpanie radości z tego uważam iż należy mu się jakiś szacunek a nie czepianie się jak młodego,doświadczonego zawodnika :) .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Kamyczek nikogo nie słucha i wszystkich obraża (no moze jeszcze oprócz mnie i starszego Pana z Klifu). Ma tylko jedna zaletę. Wiedzę. Ale trzeba ja przefiltrować :) taki wiedzący trol

No pomocny tez jest.

A Kamil w realu całkiem normalny jest :)

Po zastanowieniu - Kamyczek pisze dosadnie i na pograniczu. I wtedy jak wie. I granicy z zasady nie przekracza. Jan niestety ja przekroczył. A na dodatek niewiedział. A wtedy lepiej nie pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek (cZyNo) wcześniej napisał, coś z czym się zgadzam w całej rozciągłości "To nie wada ani skaza ze ktos słabo lata. Każdy z nas zaczynał i sie uczył. Latanie to zabawa. I po to robimy modele.".... i tylko z tym.

Kamil jak widać już się urodził z modelem w jednym ręku i aparaturą w drugim.... :) Nie pytam jak tego dokonał, bo to chyba nie stosowne ;)

 

Wracając do meritum (ostatnich postów), czyli producentów.... Moim zdaniem nie ma doskonałych... Kwestia tylko, czy są skłonni do wysłuchania nas, czyli odbiorców tych produktów. Jeszcze tacy istnieją :)

 

PS.

Więcej luzu, Koledzy zawodowcy :) Przy takiej spince udar gotowy i co z tego że wiedza w głowie? Życiem trzeba umieć się cieszyć!!!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil na pewno urządził sie z modelem w ręce ;) trzeba do tego sie przyzwyczaić.

A co do Jana i producentów lepiej zamknijmy temat. Producent Mystica jest jednym z najlepszych polskich producentów. I jesli cos jest nie tak z modelem to wymienia wadliwa cześć bez problemu. A wogole to nie wypuści wadliwego modelu do klienta. To tyle na temat pierdół co zostały tu napisane. Ja jestem wyluzowany, ale czasami krew mnie zalewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

To nie jest prosta naprawa , jednak nie  jest to sytuacja beznadziejna tym bardziej że model ma być rekreacyjny i na niedzielne wożenie będzie ok . Trzeba tylko pamiętać żeby nie przesadzić z wagą i nie zrobić z tego skrzydła znacznie cięższego od drugiej połowy . Czy kolega Janek potrafi to zrobić dobrze nie mam pojęcia jak się spotkamy na klifie i poprosi o radę to nie odmówię i coś tam podpowiem sensownego . Ważne żeby temat naprawy dobrze przemyśleć i zrobić to z głową tym bardziej że gra idzie o to czy model będzie nadal latał dobrze czy trafi szybko w kosz lub na strone ALLEGR-aty... Co do Mawi ma gość możliwość się bronić i pokazać że robi lepiej i coś się nauczył i poprawił jednak nic nie pokazuje ani nie pisze bo nadal robi na balsie i technologicznie na poziomie lat 80tych . Ja nie krytykuje bez sensu i podstaw robię to dla tych którzy chcą się skusić na nowy model , pierwszy laminat i ma on latać lepiej i być lepszy od modeli z forniru i balsy polecam więc kwarcińskiego , wistmodel , czy też droższe modele od Jacka Michała i Leszka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie krytykuje bez sensu i podstaw robię to dla tych którzy chcą się skusić na nowy model , pierwszy laminat ...

To jeszcze podziel te uwagi na klasy odnośnie wielkości, uwzględniajac cenę i oczekiwania nabywcy.

 

 

 

A tak na marginesie, skoro o radach dla początkujących, to każdy producent ma swoich ... nazwijmy to ... zwolenników  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Na marginesie to traktuj to jak ocenę krytyka z którą możesz ale nie koniecznie musisz się zgodzić wybór należy do ciebie i każdego kto wybiera . Zasady mojej oceny są proste i przejrzyste piętnować tandetę chwalić staranność i profesjonalizm wybór pozostawiam każdemu z osobna bo każdy może ale nie musi brać pod uwagę moich opinii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.