Skocz do zawartości

Lotnisko modelarskie - Kęty


Shock

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Miniona sobota obdarowała nas niezłą aurą .

Udało się zrobić popołudniowy lot .Koledzy którzy byli wcześniej polatali więcej.

Był oblot RWD 10  pianka  120cmm rozpiętości  , model lata świetnie . Start z ziemi był  kłopotliwy ale z ręki był udany.

IMG_9066.JPG

IMG_9056.JPG

IMG_9060.JPG

IMG_9078.JPG

IMG_9086.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Józef F4B napisał:

A poniżej  poszukiwania kabinki do FUN RAY-a.

Te mocowania mpx są fajne, ale ja dla bezpieczeństwa zawsze daję gumkę, aby zapobiec takowej sytuacji. 

Udało się końcowo znaleźć, czy kabinka nie chciała wracać do modelu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Józef F4B napisał:

poszukiwania kabinki do FUN RAY-a

 

Kurcze cena nowej to 25 EUR. Chyba warto zdjąć formę z kabiny aby się zabezpieczyć i mieć potem opcję zrobienia laminatowej. Z drugie strony kabinka nigdy mi w locie nie spadła. Aby się zabezpieczyć przed spadnięciem trzeba tak umieścić wyposażenie aby nie wypchało kabinki podczas jej zamykania a to czasem wymaga wydłubania lutownicą pianki kabinki od wewnętrznej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, samolocik napisał:

Aby się zabezpieczyć przed spadnięciem trzeba tak umieścić wyposażenie aby nie wypchało kabinki podczas jej zamykania a to czasem wymaga wydłubania lutownicą pianki kabinki od wewnętrznej strony.

Ja nigdy nie musiałem wydłubywać pianki w kadłubie, tylko układałem wszystko tak jak miejsce pasowało.

Kabinkę zabezpieczam płaskimi białymi gumkami, nie psuje to efektu wizualnego z zabezpiecza kabinkę.

Gumki recepturki 150mmx1,5x10 białe - 1kg Warszawa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem ponieważ kable łączące akumulator z regulatorem wypychały mi kabinkę. Często bywa, wyposażenie mam ułożone w miejscu gdzie chciałem ale środek ciężkości ucieka. Dlatego czasem trzeba coś pokombinować a wolę podciąć piankę niż skracać przewody akumulatorów lub regulatorów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda pianka która przeleżała dwa tygodnie w kukurydzy . Model przyniesiony i zostawiony przez osoby koszące na naszym grilu .

Model spadł i nie został znaleziony w wysokiej kukurydzy, jaka była przyczyna że niedoleciał niedopytałem wlaściciela.

IMG_9111.JPG

Powyższa fotka też z soboty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.