Skocz do zawartości

GRAUPNER MC-20 HOTT


Gość Kamyczek_RC

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

mam problem z uruchomieniem klap w tej aparaturze . Jak rozumiem służą do tego boczne suwaki. Nie wiem czy trzeba jakoś specjalnie je aktywować żeby działały, czy może coś wprowadzić w ustawieniach. Tryb modelu to motoszybowiec 2 x lotki 2 x klapy. To pewnie banalne, ale nie mam już pomysłów jak to odpalić. Będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co che osiągnąć

Do lotu w termice (czy predkościowego) warto zrobić oddzielną faze lotu. Jest to najprostsze i optymalne z wielu względów - bo chociażby można ustawić niezależnie trymowanie, można ustawić niezależnie różnicowość, wychylenia sterów czy expo.. 

Jeśli ktoś chce opuszczać klapy na suwaku to może - ale wtedy zmienia się rocznicowość której nie można skorygować, powinno się też zrobić płynne przetrymowanie przy opuszczaniu klap - a z tym też jest troche zabawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na razie chciałem je po prostu uruchomić- bo milczały.

Doczytałem w instrukcji dla mx-20, że kolejne kanały należy przypisywać samemu. Udało mi się to zrobić, klapy się ruszają. Natomiast nie mogę, nie wiem dlaczego, przypisać ich do tego suwaka na którym mi zależało. Myślę o tych, które znajdują się na krawędziach bocznych obudowy. Przełączniki przypisuje się do kanałów, włączając wybrany w pozycję on. Czy może te suwaki przełącza się w jakiś specjalny sposób?

Niemniej i tak coś się ruszyło, będę próbował dalej. Kolejnym krokiem będą, te bardziej zaawansowane ustawienia o których pisze Czyno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kupiłem nowy silnik Dualsky 4130/470 do nowego modelu. Wszysko jest ok tylko nie wiedzieć czemu silnik zaczyna kręcić od mniej więcej 40 % wychylenia drążka gazu. Myślałem, że to problem w programowaniu regulatora, ale jest ustawiony miękki start. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spotkał się ktoś z rozjeżdżającym się z wiekiem błędem pomiaru napięcia zasilania? W obydwu nadajnikach, których używam od 7 lat pomiar napięcia zaniża wynik. Efekt jest taki, że po pół godzinie pracy na świeżo naładowanym akumulatorze, radio myśli, że jest już rozładowane i wszczyna alarm. Obniżenie progu napięcia dla alarmu niewiele pomogło :( Powoli przyzwyczajam się do latania z alarmem w tle, ale boję się, że w którymś momencie radio odłączy tor nadawczy, żeby nie rozładować się do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam napięcie alarmu na 3.5V ustawione. Jak sygnalizuje to zawsze miałem czas na spokojne wylądowanie.

W MC32 dość szybko napięcie dojeżdża do 3,7V lub nawet 3,6V i tak zostaje na kilka godzin. No i wiem, że zawsze mam pewne 6godzin spokojnego latania non stop na naładowanym, sprawnym pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie, co prawda mam aparaturę MX-20 ale pewnie mi odpowiecie w tym temacie.

Ostatnio zauważyłem że gdy włączę w pełni naładowane radio i poleży włączone z 15 min bo ja coś tam w tym czasie ustawiam itp, to znika połowa naładowania akumulatora , sądzę że w 40min siadła by bateria do zera.

Mam w radiu zainstalowane fabryczne akumulatorki , cztery paluszki AA  6V   w koszulce termokurczliwej.

No i trzeba kupić nowy akumulator , chcę zastosować LiPo 2S , w menu jest opcja na zmianę napięcia zasilania na 7,4V ale wstyd się przyznać bo nie wiem co z ładowaniem.

Czy takiego Lipola trzeba wyjmować z radia do ładowania? czy wpinam go na miejsce obecnego akumulatora i ładuję jak dotychczas ładowarką dołączoną do radia?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten akumulator LiPo  w MX-20  https://modelemax.pl/pl/li-pol-gens-ace-tattu/29671-gens-ace-37v-3500-mah-tx

Pakiet 1s, więc balansera nie trzeba, co oznacza, że można ładować ładowarką do LiPo poprzez port ładowania w nadajniku.

Nie wiem jakim największym prądem można ładować przez ten port. Więcej niż 2A bym się nie odważył bez wiarygodnej informacji.

 

PS. Trzeba sprawdzić, gdzie "+" a gdzie "-" we wtyczce przy robieniu kabelka do ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zadając pytanie nie pomyślałem o balancerze , czyli wszystko juz jasne , planowałem pakiet 7,4v więc jak go wyczerpię to wyjmuję go z radia ładuję ładowarką z balancerem i wkładam z powrotem na miejsce.

Piotr dzięki za obudzenie mnie , jakiś nieprzytomny dziś jestem.

Tak czy inaczej jak ten akumulator z zestawu był zdrowy to dawał radę , spędzałem po kilka godzin na lataniu i prądu mi nie brakowało dopiero ostatnio coś zaczął niedomagać.

Więc jednak postanowiłem że kupię taki jak mam tylko inny i będę radio ładował ładowarką z zestawu.

Teraz kupię ten https://modelemax.pl/pl/pakiety-nimh-nicd/15802-eneloop-48v-2500mah-nimh-rx-sanyo-7ba1051504 

Podobno ogniwa sanyo są dobre , to spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.