Skocz do zawartości

Zamiast Piperka zróbmy Wicherka 25 EP


Pioterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:

 

Folię kupuje się na metry lub rolki (przynajmniej tak jest w Lublinie). W rolce jest 2m. Myślę, że powinieneś kupić 1 rolkę niebieskiej (i pewnie Ci coś zostanie) i 1 rolkę żółte, którą musisz racjonalnie gospodarować. Niebieska folia bardzo ładnie się obkurcza, żółta trochę gorzej, ale też jest ok.  Zdobienia zrobiłem z folii czerwonej i wystarczy 1 m. Żółta i czerwona folia mają przydomek kolorów Ferrari i dlatego że są intensywne. Skoro wybrałeś spalinę to radzę naprawdę przyłóż się do jakości wykonania pokrycia (zgrzewy łączeń)  bo jak pocieknie gdzieś paliwo będzie trudniej  poprawić

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślisz o folii samoprzylepnej? Jest u mnie w mieście firma która robi reklamy, ale i znalazłem niedaleko firmę z akcesoriami poligraficznymi.

Pytanie nie było do mnie, ale jeśli chodzi Ci o folie Oracal albo Jac to dobrze się kurczą,  mają wystarczająco mocny klej i ładnie wyglądają, ale są bardzo ciężkie. Nie polecam ich do pokrywania całej konstrukcji, nadają się tylko do  ozdobnienia modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oracal 641 economy świetnie nadaje się do pokrywania elementów pełnych (oklejonych np balsą), natomiast dla kratownic jest jakby "trwale sflaczały" brak mu sprężystości. Dodatkowo klej wewnątrz się klei :D Jak jest jakiś kabel, to się przyklei i będzie ciągnął poszycie. Mimo wszystko CCC - cena czyni cuda. 12zł/m2 i wszędzie dostępne w pełnej kolorystyce (odpadają koszty przesyłki). Używam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

 

14671772785_0f1ae7e259_c.jpgDSCN7691 by TeBeWAW, on Flickr

 

Śruby tylko łączą skrzydła, nie ustalają pozycji płata. Do tego są te dwie dziurki, wchodzą w nie kołeczki bukowe wklejone w kadłubie.

 

Żebro przykadłubowe sklejkowe wzmocniłem dodatkową warstwą twardej balsy 3mm, zaś pod miejsca mocowania śrub wkleiłem dodatkowe klocki z bardzo twardej balsy, wiązane z dźwigarami. Poniżej pod światło coś widać :-)

 

14668570591_d04973374a_c.jpgDSCN7693 by TeBeWAW, on Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie skrzydło zrobione, walczę teraz ze sterem wysokości. Chyba zrobię tak jak Twój. Masz regulowany kąt statecznika?

 

 

Nie nic nie robiłem przyjąłem tak jak w planach a potem wstawiłem 1 mm podkładkę korygującą. Ale do oblotu było wg. planów

Wicherek na pikniku w Biłgoraju:

 

Dzisiaj byliśmy z Wicherkiem i "Puławskim" w Biłgoraju na pikniku. Lotnisko świetnie przygotowane, organizatorzy mili i życzliwi. Piknik rozpoczął strzał z makiety rakiety meteorologicznej. Zjawiło się sporo zacnych modeli a Wicherek wykonał pierwszy lot. . Model latał na  pokaz a potem demonstrowaliśmy z młodym Kolegą loty w systemie Trener-Uczeń.  "Uczeń" wykonał 90% lotu samodzielnie.

 

post-5634-0-11150100-1405883606_thumb.jpg

 

post-5634-0-38561100-1405883614_thumb.jpg

 

post-5634-0-33756700-1405883625_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.