Skocz do zawartości

Zamiast Piperka zróbmy Wicherka 25 EP


Pioterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo przyzwoite loty oraz relacja z budowy. Myślę, że teraz więcej osób zdecyduje się na Wicherka :) . Gratulacje.

Dziękuję z ocenę. Wyszedł bardzo fajny model nie tylko rekreacyjny, ale i jak się okazuje też i model do akrobacji lub nauki akrobacji. Warto go było zbudować, ale właśnie taki dość nowoczesny ale latający zgodnie z rodowodem i to o niebo lepiej niż wymieniony w tytule tematu Piper. Dzisiaj udało mi się nareszcie wykonać wszystkie figury perfekcyjnie. Ponieważ coraz lepiej ten czuję model i jest on już wyregulowany idealnie postaram się skręcić lepszy film z akrobacji tego modelu kamerą podobną do GoPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudeńko Ci wychodzi. Widać, że masz zamiłowanie do makiet :)

Taki pomysł: serwo przykryj imitacją pakunków.

 

Myślałem o tym i chyba tak zrobię. :) (walizki na serwach)

Jakoś polubiłem tego Wicherka i ostatnio tylko nim latam. Boję się żeby inne modele mi to wybaczyły, że je tak zaniedbałem - szczególnie Mustang Blue Nose co się od zimy pręży do lotu. :)

 

Pomyśl jeszcze o pływakach. Silnik masz ze sporym nadmiarem mocy, więc radochy nad wodą będziesz miał sporo. Polecam.

Pływaki to raczej nie w tym modelu (nie chcę go przypadkiem utopić) - ale narty w zimie jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstał dzisiaj nowy film z lotów Wicherkiem. Zastosowaliśmy trochę inną technikę filmowania. Zbierało się na burzę więc wiatr był spory i porywisty co utrudniało trochę przede wszystkim lądowania. Ale w powietrzu model czuł się jak rybka w wodzie. Na lotnisku były jeszcze dwie akrobatki spalinowe. Jedna nie wystartowała bo nie miała siły wyjść z trawy - (oblot modelu), druga startowała tylko pod wiatr . Wicherek startował w poprzek i wzdłuż wiatru jak kto woli :-). Dziękuję koledze Stefanowi za filmowanie. :)

 

http://youtu.be/bt9IOFa0Bbg

 

Model b.dobrze spisuje się na wietrze - po prostu nie odczuwa go. Być może wytłumaczenie jest w profilu:

post-5634-0-21116100-1370547010_thumb.jpg

 

Profil Wicherka (w porównaniu np. z popularnym z Clarc-Y) jest cienki i tnie powietrze jak nóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotrze,

drobne pytanie techniczne - jaki żyroskop użyłeś w tej konstrukcji i czemu SK a nie lotki?

pozdrawiam,

Tomek

 

Żyro SK aby zapewnić prosty start i lądowanie szczególnie gdy latamy z bocznym wiatrem lub na utwardzonej powierzchni lotniska i model chce myszkować - to żyro nie jest konieczne to tylko mój komfort. Żyro na lotkach i SW jest zupełnie nie potrzebne w tym modelu - bo model jak to mówią lata sam. Żyroskop to Futaba GYA 430.

 

Polecam temat o żyroskopach i są też moje zdjęcia i komentarze z zastosowań żyroskopu w samolocie.

http://pfmrc.eu/inde...op-w-samolocie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicherek ma nowy silnik. Jak pisałem w podsumowaniu dla pakietów LiFe 2x4LiFe odpowiedniejszym jest silnik o nominale 1000U/min i taki silnik dzisiaj założyłem dzisiaj do modelu. Pobór prądu i ciąg silnika pozostały prawie bez zmian 44A max /2,35 kg ciągu ale dzięki temu mogłem założyć mniejsze śmigło i model nie kosi mi już trawy na lotnisku, którą to trawę musiałem po locie zbyt często usuwać z modelu.

 

W Wicherku stosuję silniki Robbe w konfiguracjach:

 

Pakiet 2x4SLife silnik 4250/05 - 1000 U/min, śmigło 12x6

Pakiet 2x4SLiFe silnik 4250/06 - 800 U/min, śmigło 14x7 (i kosi trochę trawę gdy wysoka)

Pakiet 4S LiPol silnik 4250/06 - 800 U/min, śmigło 12x6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama modyfikacja jest mało widoczna, sam się zastanawiałem parę minut co zrobiłeś i mi się to podoba, chociaż te otwory nad kabiną mogłyby być inaczej wycięte, tak aby przypominały Storcha lub inny samolot tego typu. Ale to tylko taki mój mały pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na pikniku Wicherek 25M został zademonstrowany w roli modelu do nauki latania w systemie Trener-Uczeń. Model ten spisuje się doskonale w tej roli. Osoba mi towarzysząca mimo bardzo niewielkiego doświadczenia w lataniu dobrze dawała sobie radę w utrzymaniu modelu w powietrzu. To bardzo przyjazny model. :)

 

post-5634-0-94990100-1372603656_thumb.jpg

 

post-5634-0-85934700-1372603695_thumb.jpg

 

post-5634-0-62017000-1372603751_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.