Skocz do zawartości

Zamiast Piperka zróbmy Wicherka 25 EP


Pioterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr ja się tak naładowałem patrząc na Twojego Wicherka, że wziąłem się za drobne przeróbki swojej 15tki. skrzydła będą umieszczone na bagnecie (były zastrzały), inne ułożenie silnika (śmigło chcę założyć na propsavera) a co za tym idzie pojawi się inna osłona silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr ja się tak naładowałem patrząc na Twojego Wicherka, że wziąłem się za drobne przeróbki swojej 15tki. skrzydła będą umieszczone na bagnecie (były zastrzały), inne ułożenie silnika (śmigło chcę założyć na propsavera) a co za tym idzie pojawi się inna osłona silnika.

Miło mi Marcinie że zainicjowałem następnego Wicherka. Zrób te parę drobnych spraw które opisałem na forum i niebo nad Elblągiem Twoje :)

 

Kolory już wybrała, będzie taki jak Twój Wicherek. Tak ze jak spotkamy się na jakimś pikniku to poznasz nas po modelu :)

 

No strasznie mi miło - od razu wiedziałem, że masz fajną narzeczoną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapowiedź:

 

W tym miesiącu (sierpniu) w miesięczniku Modelarz ma ukazać się pierwszy z cyklu artykułów o Wicherku 25-M.

 

Treść artykułów będzie zawierć informacje dotyczące budowy modelu i ciekawe uzupełnienia (warsztat), których nie zdążyłem zamieścić na tym forum. Czynię również starania, aby był dostępny podstawowy KIT tej wersji modelu.

 

post-5634-0-28921300-1375514755_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy z Wicherkiem do Kraśnika na piknik modelarski 10.08.2013

 

Początek imprezy:

 

post-5634-0-53668400-1376158990_thumb.jpg

 

post-5634-0-53540400-1376158975_thumb.jpg

 

Modele i modelka :)

 

post-5634-0-86730500-1376158982_thumb.jpg

 

Grzecznie w kolejce do startu - mocno wieje, mało chętnych :)

 

post-5634-0-58491000-1376158955_thumb.jpg

 

Dawali nawet i dyplomy :)

 

post-5634-0-43412200-1376158966_thumb.jpg

 

Było miło i ciekawie. Wiatr silny w poprzek lotniska trzeba było się trochę postarać.

 

 

Zestaw elementów do Wicherka 25-M ciętych laserem można uzyskać pod adresem:

 

 

http://www.rcszamotu...p?p=1_3_Kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ukazał się sierpniowy numer Modelarza z artykułem o Wicherku 25-M. Jest to trzy częściowy cykl artykułów o tym modelu.

 

Opis modelu i wykonanych w nim zmian

post-5634-0-06407100-1378222669_thumb.jpg

 

Budujemy model

post-5634-0-12024500-1389223070_thumb.jpg

 

Przygotowanie modelu do oblotu i jego oblot

post-5634-0-03741200-1389223078_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Ew. kontakt elementy Wicherka 25-M wycięte laserem: http://www.rcszamotu...p?p=1_3_Kontakt ale lepiej telefonem 506 871 381

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, masz jakieś doświadczenia z akumulatorami Robbe, np. takim http://www.rcskorpio...c-z-bid-chipem/ ?

 

Według mojej oceny Robbe nie tu jest liderem, jeżeli chodzi o akumulatory. Ja używam akumulatorów Foxy firmy Pelikan. Sprawdź jak się pojemność do wagi akumulatora, bo Robbe nie jest w tym najmocniejszy. Bid-chip, ażeby go wykorzystać potrzebuje ładowarki Robbe a ta jest dość droga. Ja raczej nie używam pakietów LiPol tej firmy, mam ze dwa ale do celów pomocniczych, nie do napędu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o takim http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p5185,pakiet-lipol-2200-mah-7-4v-26-50c-ray-g3-air-pack ale nawet na forum były opinie, że bardzo szybko tracą na pojemności. Szukam akumulatorów 2S rzędu 2200 mAh ~30 C jako zasilania elektroniki w modelu z 8 serwami cyfrowymi. Latałem w innych modelach na Dualsky, ale ostatnio nowe akumulatory bardzo szybko puchną, szczególnie z linii o wysokich C. Stosunek masy do pojemności trzeba sprawdzać przy takim samym prądzie rozładowania, bo im wyższy tym ten stosunek jest gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o takim http://www.sklep.mod...ray-g3-air-pack ale nawet na forum były opinie, że bardzo szybko tracą na pojemności. Szukam akumulatorów 2S rzędu 2200 mAh ~30 C jako zasilania elektroniki w modelu z 8 serwami cyfrowymi. Latałem w innych modelach na Dualsky, ale ostatnio nowe akumulatory bardzo szybko puchną, szczególnie z linii o wysokich C. Stosunek masy do pojemności trzeba sprawdzać przy takim samym prądzie rozładowania, bo im wyższy tym ten stosunek jest gorszy.

 

Tak masz rację, pakiety puchną też jeżeli ładujesz je na "ciepło" zaraz po locie - trzeba odczekać, aż pakiet ostygnie (najlepiej żeby się nie nagrzewał - dobre chłodzenie w modelu) a jak można to nawet do lodówki przed ładowaniem, Odwdzięcza się za to długa pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.