Skocz do zawartości

Zestaw modelu Falkon Leszka Kwarcińskiego


RobertK

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wole latać na tylnym środku ciężkości. A żeby poprawnie wyregulować model przy takim położeniu ŚĆ to musiałem zmniejszyć kąt zaklinowania. Model lata szybko i bardzo wolno, wręcz snuje się po niebie. Nie przepada w wolnym locie czy na wprost czy w zakrętach. Konrad widział.

Widział widział. Wczoraj tam gdzie latam wiało 6m/s i aby na FABRYCZNYM ustawieniu tak szybko polatać jak Jurek to doprowadziłem mojego Falcona do flateru. Pampers mi kurde przemókł. :DNiestety na jednym skrzydle widoczne delikatne odkształcenia.

Dziś znów polatałem już dużo spokojniej i o dziwo Falconik lata. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wczoraj tam gdzie latam wiało 6m/s i aby na FABRYCZNYM ustawieniu tak szybko polatać jak Jurek to doprowadziłem mojego Falcona do flateru. Pampers mi kurde przemókł.

Konrad przy 6 m/s miałeś flter ? to ja wole drewniaki Blejzyka bo tam skrzydełka majtały na zboczu dopiero przy 18-22 m/s ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad przy 6 m/s miałeś flter ? to ja wole drewniaki Blejzyka bo tam skrzydełka majtały na zboczu dopiero przy 18-22 m/s ;)

Kurde widzieć tego nie widziałem bo było za szybko :) ale słychać było w locie nurkowym takim 75-80* jakiś rytmiczny dudniący odgłos. Po wyjściu z nurkowania dudnienie ustało. Po wylądowaniu wszystkie śruby były sztywno dokręcone, nic nie było poluzowane coby taki odgłos dawało, więc to tak na zasadzie eliminacji wyszło, że musiał być to flater.

 

22m/s Tyś to chyba zgupł do reszty. Toż to ustać przy takim wietrze nie idzie a co dopiero latać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udaje mi się zrobić zdjęcia z moimi odkształceniami. Odbija się jak w lustrze.

Jan w swoim wątku pisze o poprawieniu tego problemu Soudalem. Mam jedno skrzydło, które jest miękkie od brzegu z 10 cm w stronę końcówki. 1 maja pokaże to Szczepanowi i jak okaże się, że skrzydło do wywalenia to zrobię sekcje zwłok tego skrzydła. Wówczas pokaże co jest i jak jest w środku. Sam jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.