Skocz do zawartości

Zestaw modelu Falkon Leszka Kwarcińskiego


RobertK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Krótkie pytanko. Zmiksowałem motylka w takich samych proporcjach jak poprzednio i strasznie mi zadziera. Zwiększenie wychylenia wysokości o 10% w zasadzie nic nie dało i mam podejrzenia że powinienem bardziej dać lotki do góry... Dobrze kombinuje? Fakt że dziś troszkę wiało więc jak lądowałem to stał w miejscu jak latawiec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr normalnie jak byś widział moje dzisiejsze loty. Ostatnio latałem bez wiatru i "motyl" sprawował się całkiem całkiem. Dziś przy 5-6m/s równym wietrze każde włączenie "motyla" dawało podobny do Twojego efekt. Model bardzo zadzierał. Mam wszystko poustawiane na spowalniaczach tak aby klapy, lotki i wysokość włączyły się idealnie równo. Dziś normalna kicha. :)Zwiększyłem wychylenie lotek w górę i odrobinę pomogło ale i tak musiałem dusić SW. Normalnie podniesienie lotek powinno zniwelować ten efekt ale dziś coś nie za bardzo to mi wychodziło. Nie domiksuje więcej wysokości bo się boję, że jak nie będzie wiało a zapomnę przestawić to model wbije mi się w glebe. :D Zostawiłem tak jak jest i ręcznie wspomagam "motyla" wysokością.

Dziś przy takim wietrze gdybym się nie pietrał za bardzo to bym Falcona w rękę chyba złapał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, Sczepan, dzięki za porady!

Zobaczę przy mniejszym wiaterku i w razie czego podniosę lotki :)

Konrad, ja dziś w zasadzie miałem podobny pomysł - lądowanie do ręki :D

 

PS

w tzw. międzyczasie zmieniłem aparaturę i dziś w zasadzie był oblot.

Przy okazji przeszedłem z 4S na 3S... latanie z napędem przedłużyło się do 7 minut (po tym czasie 20% zostaje w pakiecie - 2200mAh), ale przy śmigle 13x7 leci na "rzęsach", zakładam 14x8 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, czy żonglując pakietami (cięższy/lżejszy) zmieniasz ich położenie (cięższy przesuwasz w kierunku ogona by utrzymać podobny SC), czy po prostu przy większym wietrze dokładasz cięższy pakiet w miejsce lżejszego zwiększając tym samym wyważenie na dziób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wstawiam w to samo miejsce. Zwiększam obciążenie na dziób bo inaczej nie polatam. Przy dzisiejszym wietrze ze SC na 76mm Falcon bardzo szybko sam wychodził z nurkowania, za szybko. Dlatego doważyłem go na dziób. No i od razu zaczęło mi się lepiej latać. Z lżejszym pakietem musiałem cały czas dusić drania żeby trochę sobie pogwizdać. Spróbowałem dziś dać SC na 80mm no ale to już trzeba być fachowcem zboczowym. Mi się dziś ciężko (wcale ;) ) na takim latało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie PILOCI..jak macie dobrze oblatany model a macie klopoty przy dużym wietrze prosze spróbowac w środku ciezkości wpakować balast / ja przyklejam ciezarki- wedkarskie po 50g ołowiu na rzep pakuję ile potrzeba / 100-150g / we wnetrzu kadłuba / jest OK . Wczorajszy wiatr super na zbocze . Przesuwanie pakietu może dobre przy stabilnym wietrze ale przy porywach mogą być kłopoty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze gadasz Janie.

Wczoraj był właśnie stabilny silny wiatr. Wiał równo i dla tego odrobinę dociążyłem dziób. Po zważeniu wyszło, że SC przesuną się na 71 mm.

Jak wiatr jest niestabilny i porywisty to SC zostaje tam gdzie sobie ustaliłem czyli na 76mm. Choć przyznam się, że jak mi się półeczka na pakiet odkleiła któregoś razu to latałem ze SC na 68mm i też się dobrze latało. :oTrochę inaczej ale dobrze. :P

Wychodzi na to że w Falconie można przesuwać SC znacząco, bez większych problemów podczas latania. Mi wyszło od 68mm do 80mm :blink: :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze weźcie i ustawcie porządnie te modele. Do termiki ustawiajcie jak chcecie :D A potem ustawcie sobie jedna fazę na "neutralną" (w ulubionym teście nurkowania) i będzie wam latał z wiatrem czy bez. A jak później bedziecie chcieli pokonać większy wiaterek to lotki i klapy 1mm w góre i już. Takie suwanie balastem w modelu (bez innych korekcji) to nie wiem do czego sie może nadawać, ale na pewno nie do fajnego latania. Dołożenie balastu pomoże pokonać wiatr, ale model tez musi być ustawiony precyzyjnie dla DANEGO umiejscowienia i WAGI balastu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.