Skocz do zawartości

Zestaw modelu Falkon Leszka Kwarcińskiego


RobertK

Rekomendowane odpowiedzi

Latajac falkonikiem na zboczu mam tylko jeden pakiet jako balast dokładnie zwazony ,,opisany waga na pakiecie . zaznaczone miejsce przyklejenia rzepem do spodu wnetrza kadłuba nie mam zadnych półeczek, pierdułek tylko serwo głebokosci na popychaczu węglowym nie używam silnika to wyposażenie stanowi wyważenie ..w zależnosci od siły wiatru dokładam balast opisałem j.w. nastepne modele na zbocze bez napedu..pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jurek daj polatać :D :D

Dość mocno eksperymentuje ze SC. Muszę się dopracować jakiegoś standardu dla siebie. Pamiętam, jak mówiłeś mi, że latasz na bodaj 80mm. Obecnie mam 77mm i lata mi się bardzo przyjemnie. Idę małymi kroczkami w stronę tych 80mm. Wczoraj albo coś spier...niczyłem albo te 80mm nie dla mnie. Przepadał mi model cały czas zwłaszcza w nawrotach. Być może pomyliłem umiejscowienie pakietu.

Dzisiejsza popołudniowa sesja na 77mm dała mi sporo satysfakcji. Latało mi się wyśmienicie. W nawrotach zarówno pod jak i z wiatrem model zachowywał się dość stabilnie. Ale jeszcze wymaga regulacji. :wacko:

Przy okazji skonfigurowałem "motyla" tak, że daje rade podczas silnego równego wiatru 5m/s - dziś 9-11 jak i podczas lekkiego 2m/s dziś 17-19.

No bo dziś sporo polatałem. :) W końcu. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisz sobie w aparaturze jeden model np Falcon77 i go ustaw od początku do końca, Stwierdzisz ze pora - na bazie tego modelu utwórz np Falcon80 i lataj i reguluj dla tego ustawienia. A potem zmiana będzie banalna. Nie kombinuj jednoczesnie z dwoma ustawieniami, szczególnie że wlatujesz sie w model dopiero. Najpierw jedno kompletne, potem drugie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak z tym podnoszeniem spływu?

Jedni o podkładkach, drudzy o patyczku? Model wtedy szybszy, bardziej przewidywalny - niech ktoś napisze jakie są plusy tego ćwiczenia.

Uprasza się o łopatologiczne wytłumaczenie i jakieś fotki ;)

Będę dżwięczny, a i dla potomności zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmierzył ktoś w ogóle jaki jest kąt zaklinowania???

Może zdarza się, że w różnych egzemplarzach jest różnie i jedni potrzebują podkładki a inni nie. Zestaw zestawem, producent producentem. Ale zawsze warto pomierzyć i posprawdzać wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno od pewnego czasu kąt jest zmieniony i podnoszenie spływu nie jest konieczne ale sam tego nie doswiadczylem. Mam "starą" wersje z podkładką 4mm. Do zabawy w termice lotki klapy w dół o 1mm a jak sie znudzi to jedno pstrykniecie i mozna poszalec, bez ladowania i biegania z SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałoby to zmianę kąta z 2
0
na 1
0
.

2
0
nie wydają się jakąś przesadzoną wartością i więcej do powiedzenia miałyby tu raczej preferencje użytkownika
;)

Pozostaje kwestia jak bardzo polowe były to pomiary
:D

Z pobieżnej analizy rysunku na stronie producenta wynika, że kąt zaklinowania wynosi prawie 3,5
0
i podkładka zmieniła by ten kąt na 2,5
0
. Przy takich wartościach sprawa wygląda już nieco inaczej...

Pozostaje oczywiście kwestia pobieżnośi mojej analizy
;)
jak i dokładnośi samego rysunku.

Fajnie byłoby wiedzieć jaką wartość producent uznaje za właściwą i jak ma się to do faktycznych wartości w gotowych modelach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wole latać na tylnym środku ciężkości. A żeby poprawnie wyregulować model przy takim położeniu ŚĆ to musiałem zmniejszyć kąt zaklinowania. Model lata szybko i bardzo wolno, wręcz snuje się po niebie. Nie przepada w wolnym locie czy na wprost czy w zakrętach. Konrad widział.

Jak ktoś chce zobaczyć jak lata szybko Falcon ze zmniejszonym kątem (poprzez podłożenie podkładki papierowej ) to zapraszam do Jeleniej. Sekator-Rafał tak się nim wozi ze aż miło popatrzeć. W sumie jak się pomyśli ze to tylko wolny i biedny Falcon, to można się moooocno zdziwić. Ja byłem zauroczony. Na fabrycznym kącie zaklinowania nie chciał tak latać. Jego Falcon nie ma klap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mierzyłem w warunkach polowych w Falkonie ArabaT-a po podłożeniu podkładki 4mm wyszło mi +1 st. "

 

W warunkach polowych to najlepiej grila się robi :):)

Mój Falcon też nie ma klap i o dziwo lata a podobno nie powinien :):)Falcon ze ść 80 mm to ustawienie wybitnie na termikę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach polowych to najlepiej grila się robi :):)

 

Racja ale nie tylko ;) pomiar ma jakiś błąd myślę że koło +/- 0,2 st.

Skoro masz kontakt z producentem to chyba nie jest tajemnicą podanie faktycznej wartości kąta zaklinowania jaki stosuje się w Falkonie prosto z pudełka.

Mój Firebird ma fabrycznie ustawiony kąt na 3 st. taką informacje podał mi producent. Da się latać bardzo fajnie ale ja zmieniłem dla siebie na 1,5 st, ponieważ tak mi się lepiej lata w moim odczuciu.

Miłego długo weekendowego grylownia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.