Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem! Ale jak człowiek zmęczony - to robi wiele niepotrzebnych rzeczy.

Podmieniłem nazwy plików i zadziałało!!!

Tylko podczas uruchomienia mówi: SYSTEM TARANIS URUCH I MIONY. Ponad to nie podaje mi wartości ujemnych. Mam możliwość ustawienia wychyłu klapolotek (za pomocą bocznego suwaka) w górę (wartości +) i w dół (wartości - ) Przy ujemnych nie mówi jak to było w angielskiej wersji MINUS.

Nie mówi również w funkcji Alt metrów, a w funkcji Cell i Cells wolt. No chyba, że znowu coś źle nagmerałem - co jest możliwe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobiłeś to na podmianie plików w radiu to nie ma prawa mówić poprawnie - jak jest radio "oszukane" poprzez wrzucenie polików pl do katalogu EN to dalej używa angielskiego pliku gramatyki komunikatów - stąd mogą być jeszcze większe bzdury niż te które wyłapałeś.

ROM do prawidłowego mówienia po polsku musi być kompilatem wersji polskiej inaczej nie będzie to działać poprawnie.

 

Jeśli porównasz zawartoec katalgu en/syste i pl/system to zobaczysz ze one dość znacznie różnią sie od siebie zawartością.

 

Wynika to stąd ze gramatyka polska i gramatyka angielska są różne jeśli chodzi o liczebniki :

oni mają liczbę i "s" na końcu albo bez s na końcu i pozamiatane

a u nas ... O PANIE !!!

Liczba pojedyncza, podwójna (szczątkowa ale jest), mnoga, rodzaj męski żeński nijaki męskoosobowy, niemęskoosobowy itp itd ....

 

Pliki z oficjalnego servera nie mają tego błędu startowego i jeszcze jednego który wyłapałem gdzieś tam w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to stąd ze gramatyka polska i gramatyka angielska są różne jeśli chodzi o liczebniki :

oni mają liczbę i "s" na końcu albo bez s na końcu i pozamiatane

a u nas ... O PANIE !!!

Liczba pojedyncza, podwójna (szczątkowa ale jest), mnoga, rodzaj męski żeński nijaki męskoosobowy, niemęskoosobowy itp itd ....

 

 

Oj wiem coś na ten temat... Mam w domu FILOLOGA JĘZYKA POLSKIEGO :D .

 

Jednym słowem czekamy na oryginalne, oficjalne spolszczenia z servera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pojawi się przy kompilacji - przynajmniej powinno - na próbę można ten mój rom wrzucić i się pobawić.

Musze w tym tygodniu ogarnąć do końca tygodnia nowy-stary modelarski samochód żeby było czym jeździć na lotnisko i gdzie pakować kretobójców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę newsów :

 

FrSky is developing many new products at simultaneously, and will release in market soon. There blow is the brief introduction and estimate release date for these new products:

Also, we would like to take this opportunity to collect new products suggestions, you are welcome post it at the following.

 

S.PORT Support Sensors:

1. FAS-40S (FrSky Ampere Sensor-40A for S.Port)

Already released at early of November!

Dimension: 61.2×16.7×13.2mm Weight: 17g

Measurement range: 0~40A

Current consumption: 25mA@5V

Maximum safe current: 40A

Compatibility: FrSky Smart Port enabled receivers, such as X8R, X6R, X4R, etc.

 

2. FLVSS (FrSky Lipo voltage sensor for S.PORT)

Already released!

Compatibility: FrSky Smart Port enabled receivers, such as X8R, X6R, X4R, etc.

 

Supporting 2pcs+ FLVSS sensor connection on S.PORT bus to detecting total 12cells + voltages, which is max. Support 16pcs same sensors connect on S.PORT bus. The PC program for sensors ID configuration will supplied, also the new telemetry display screen FSD is supporting the ID configuration.

 

3. GPS (FrSky GPS V2 for S.PORT)

Estimate available at early of Dec. 2013

 

4. FSD (FrSky Smart Dashboard)

Estimate available at the end of Dec. 2013

This product will integrate many new features, such as voice, SD card data logger, usb interface, SMART Port etc. , the main screen will apply 2.4’ OLED

 

5. SPORT adapter- SP2UART

Estimate available at end of Nov. 2013

Functions: 1, support date-transmission between serial analog ports at S.PORT BUS.

2, support two analog signal input vis S.PORT

 

6. FAS-100S ((FrSky Ampere Sensor-40A for S.Port)

Estimate available at end 2013 or early January

 

7. Air Speed sensor & RPM

Estimate available at January or February of 2014.

 

X-series Receiver: X6R

Estimate available at middle of December.

- Six physical channel

- S.PORT, SBUS, RSSI support

- Built in external analog AD port.

 

Servo:

Three modes SBUS support servo estimate available at December!

 

Radio: Taranis X9D +

Estimate available about two months.

The Taranis X9D+ will have some new features and functions over the Taranis X9D, including haptic, upgraded sliders, dual-color LED backlight grey-scale display, 6-position replaceable encoder, etc.

 

* Current Taranis X9D radio can obtain parts of new X9D+ features via components replacement and firmware upgrade.

 

Ciekawy jest ostatni punkt. Za jakieś 2 miesiące można zakupić nowego Taranisa X9D+ :) :) (obecny to X9D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 rzeczy są fajne - taranisa będzie można zupgradować i speed sensor - mam nadzieję ze będzie jak trzeba czyli ciśnieniowy podający prędkość samolotu względem powietrza a nie bzdety z gps.

 

A kolejne pytanie gdzie to będzie można nabyć bo ... w HK oferta taranisa wydaję się być przycięta. Sporo rzeczy brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pobierz ode mnie z chomika awaryjnie a ja napiszę do twórców żeby coś tam poprawili na servie

 

Czy coś wiadomo o poprawkach??? Wciąż jest ten sam komunikat i z "automatu " nic nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wstawiłem na chomiku moje wczorajsze kompilacje opentx. - nazewnictwo zgodne z oficjalnym nazewnictwem romów.

Co do oficjalnej wersji - to trzeba na nią jeszcze poczekać ze względu na cyrk z serverami.

 

Jeśli chodzi o błędy "dźwiękowe" to moje pliki z chomika tych błędów nie mają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku! Ja przez Święta miałem trochę czasu i pozwoliłem sobie "zassać" z Twojego chomika kompilacje i wgrać w aparaturę. Wszystko ładnie pracuje tylko bez "minusów" w podawaniu wartości.

 

Edit:

O kurcze :o ! Ale jest teraz tych plików - który "zassać"??? :wacko::blink::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ustaw sobie w comapnion9x jaki chcesz rom dla en zgodnie z opcjami :

"noheli" "font" etc. i spróbuj pobrać a w nazwie będzie określone co i jak.

Najbardziej rozbudowanym romem jest :

opentx-taranis-sqt5font-faichoice-pl.bin

 

zawiera wszystkie możliwości.

 

Co do tych minusów to muszę posprawdzać - z minuem i kropką dziesiętna miałem problemy ale wydawało mi sie że udało sie je rozwiązać.

Sprawdzę to jeszcze raz.

 

Zeby działał "MINUS" trzeba plikowi 0118.wav zaminieć nazwę na 0117.wav (głupi bład )

Kropki jeszcze szukam

Edytowane przez jpd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, "gada" Wam to radio jakieś komunikaty z vario albo sygnalizuje noszenie/opadanie? Testował ktoś to vario pod kątem wyszukiwania termiki, czy do takich rzeczy potrzeba czegoś bardziej zaawansowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kacper, widzę że zdrowo przerobiłeś tego Taranisa :-)

Chodzi za mną aby doposażyć się w jakiś system ułatwiający szukanie i wykorzystywanie termiki, jest taki jeden asystent ale kosztuje tyle co sam Taranis wiec zaczynam mieć dylemat. Nie jestem pewien czy mogą ze sobą konkurować, więc może ktoś coś doradzi i rzuci trochę światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, "gada" Wam to radio jakieś komunikaty z vario albo sygnalizuje noszenie/opadanie? Testował ktoś to vario pod kątem wyszukiwania termiki, czy do takich rzeczy potrzeba czegoś bardziej zaawansowanego?

Jeszcze dodatkowo można ustawić powiadamianie np. o przekroczeniu konkretnej wysokości, odległości itp. Całe szczęšcie, że do wiosny jeszcze troche czasu bo jest trochę możliwości tej aparatury, których trzeba się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie dostępne czujniki wysokości (przynjamniej te produkcji FrSky), moim zdaniem, wykluczają to rozwiazanie z grona poważnych vario. O samej aparaturze mam jak najlepsze zdanie, to prawda, że potrafi piszczeć zależnie od noszenia/duszenia, czy czytać aktualną wysokość, ale czujnk wysokości jest kiepski. Rozdzleczość pomiaru prędkości pionowej to 0.5m/s. Nie mam, jak na razie, dużego doświadczenia w lotach termicznych, wylatałem tylko jakieś 100h prostym 1.5m szybowcem i swoje umiejętności oceniam słabo. Ale jednak lepiej wykrywam noszenia niż to vario.

 

Jest taki projekt o nazwie openxvario, przynjamniej z tego co o nim można wyczytać, powinien działać lepiej niż czujnik od FrSky. Ale to amatorski projekt, a nie komercyjne rozwiązanie. Mnie jeszcze nie udało się go uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad jedną opcją ... aż tak głęboko nie szukałem. Załóżmy, że chcę sobie ustawić 3 tryby - "normal" / "start/lądowanie" / "3D". Np. w normal mam wszystko bez mikserów itp. W "start/lądowanie" mam hipotetycznie SW - D/R 75% lotki 50% SK - 20%. W 3D jakieś kombinacje mikserów. Jak to teraz skombinować na przełączniku 3-pozycyjnym. Na pozycji 1 standard, 2 - DRy, 3 kombinacja mikserów :) :) ??

 

Nie są to konkretne wartości / opcje ustawień itd. To bardziej pytanie "jak to ogarnąć" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają być 3 tryby to zacząłbym właśnie od nich - czyli od zdefiniowania trzech flight modes. Możesz im nadać nazwy - będą wyświetlać się na głównym ekranie. Np FM0 - "start", FM1 - "normal", FM2 - "3D". Do aktywacji trybów FM1 i FM2 przyporządkować jeden przełącznik. Np. tak aby tryb 1 był włączony w pozycji środkowej, FM2 w pozycji do siebie. FM0 pozostanie aktywny w pozycji od siebie.

No a dalej to już potrzebne miksery oraz czułości drążków uaktywniać dla odpowiednich trybów lotu. Obie te funkcje mają możliwość skojarzenia z trybem (trybami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.