Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtku,

S-Port jest nowym system transmisji danych niekompatybilnym ze starym tym z HUBem.

Są juz nowe czujniki zaprojektowane i kolejne będą sie pojawiać. Łączy sie je szeregowo.

Dodatkowo oba Vario i std i high precision mają możliwość podpięcia HUBa i używania starych sensorów (vario "tłumaczy" sygnał na S-Port).

Osobiście mam czujniki obrotów tak podpięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku!

Podałem ci namiary na "stare" odbiorniki z którymi trzeba łączyć HUBA i namiary na nowy system o którym pisze Jacek. Zerknij dokładnie na mojego posta.

 

Stary system używałem w TG9X z modułem FrSky. Teraz w Taranisie używam nowego systemu, ale dodałem HUBA by dołożyć temperaturę i pomiar napięcia LiPola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podałeś mi namiary na stronę FRSKY gdzie jest tylko zdjęcie jakiegoś vario jeśli mam odbiornik 8/16 A TAKI WŁAŚNIE MAM.

Prosiłem o link do sklepu gdzie kupię takie vario. Nie wiem jak mogę jeszcze prościej to napisać? W sklepach tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W następnym poście podałem również przykładowy sklep w którym można zakupić.

 

 

Edit; Teraz sprawdziłem - już nie mają na stanie - przepraszam trzeba poszukać gdzieś indziej.

Edytowane przez MGJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jacku czy jest jakaś różnica podpiętego GPS-a do nowego systemu? np. szybsze odświeżanie prędkości na ekranie?

Mam taki GPS ze starym systemem Hub i ekranikiem. Wtedy doskładność jest o.1 km/h. NIestety w radiu Taranis wyświetla 1 km/h :(

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś mi namiary na stronę FRSKY gdzie jest tylko zdjęcie jakiegoś vario jeśli mam odbiornik 8/16 A TAKI WŁAŚNIE MAM.

Prosiłem o link do sklepu gdzie kupię takie vario. Nie wiem jak mogę jeszcze prościej to napisać? W sklepach tego nie widzę.

 

 

ZNALAZŁEM :

http://radio-modele.pl/listaProduktow.php?dbFin=Frsky&szukaj=Szukaj&kat=0&idz=

jeszcze są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jacku czy jest jakaś różnica podpiętego GPS-a do nowego systemu? np. szybsze odświeżanie prędkości na ekranie?

Mam taki GPS ze starym systemem Hub i ekranikiem. Wtedy doskładność jest o.1 km/h. NIestety w radiu Taranis wyświetla 1 km/h :(

 

Robert

 

 

Przyznam się szczerze i bez bicia - wiem ze jest coś mocno zmieniane w oprogramowaniu radia w funkcji GPS ale co i jak to nie śledzę tego. Natomiast nie mam tego modułu i raczej nie zamierzam go mieć z tzw 17 powodów.

Nie latam FPV a pomiar prędkości względem ziemi dla samolotu nie ma sensu.

Dużo ciekawiej wygląda za to czujnik, który jest w fazie przygotowań - miernik prędkości za pomocą pomiaru ciśnieniowego - o i to jest coś co warto mieć.

Sadze ze warto poczekać cierpliwie na OpenTX Firmware V 2.0 - szykuje się wiadro albo i 2 zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś mi namiary na stronę FRSKY gdzie jest tylko zdjęcie jakiegoś vario jeśli mam odbiornik 8/16 A TAKI WŁAŚNIE MAM.

Prosiłem o link do sklepu gdzie kupię takie vario. Nie wiem jak mogę jeszcze prościej to napisać? W sklepach tego nie widzę.

 

Gdybyś miał problemy z dostępnością to tutaj jest sporo.

 

http://www.giantshark.co.uk/browser/5164/frsky

 

Gdyby ktoś potrzebował coś to mogę zakupić i za 2 tygodnie będę w PL to mogę dostarczyć.

 

Jest i Taranis za 715 zł :) :)

 

http://www.giantshark.co.uk/product/172253/frsky-taranis-transmitter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktorys z kolegow pisal, ze w tym nadajniku mozna dowolnie ustawic kanaly. U mnie jest tak, ze na pierwszym jest Throtle (normalnie) lotki, na drugim lotki, na trzecim wysokosc a na czwartym ster kierunku. Czy ta zmiana przypisania bylo sprawdzona??? Ja moge robic co chce (zmienilem kolejnosc kanalow), w nadajnku pokazala sie zmiana a w realu jak bylo tak jest I nie ma na to rady. Prosze a rade jak I w ktorym menu to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze przeczytałem i zrozumiałem Twoją wypowiedź to chodzi CI o to ze masz ustawiony skonfigurowany model tak :

 

1. Gaz

2. Lotki

3. SW

4. SK

 

Następnie zmieniasz ustawienia w ustawieniach radia na inne np :

1. SW

2. GAZ

3. SK

4.Lotki

 

I zonk bo ustawiony wcześniej model ma dalej stare przypisanie ...

O ile dobrze pamiętam to ustawianie defaultowe kanałów jest całkiem nieźle opisane w instrukcji i chyba jest napisane ze jest ono ustawieniem "wspomagającym".

Służy ono TYLKO I WYŁĄCZNIE do pre-definiowania NOWEGO modelu (podstawowego ustawienia mikserów). Nie ma wpływu na modele już zdefiniowane - co jest mocno logiczne w funkcji zupełnie innej filozofii radia.

 

Zwróć uwagę na sytuację nasŧepujacą : jedne model definiujesz na jednych ustawieniach a drugi na drugich przełączanie się z modelu na model wymaga kombinacji albo z kablami albo z mikserami a tak ustawiasz raz model bindujesz do niego nadajnik i masz w nosie ... do kabli możesz nie zaglądać przez rok.

 

Podkreślam jeszcze raz i będę podkreślał do skutku - jeśli podchodzi się do tego radia z doświadczeniami z innego radia (nie dotyczy MPX MC 4000) to ta wiedza co najwyżej przeszkadza - wato na czas przynajmniej nauki Taranisa zapomnieć o tym ze się kiedykolwiek miało radio w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobrze zrozumiales. Chce zmienic przypisania serw do kanalow. Jestem przyzwyczajony do kolejnosci kanalow 1 lotki, 2 wysokosc, 3 gaz, 4 kierunek I nie chce od tego odchodzic. We wszystkich moich modelach chce miec tak samo.Nie wszystko zrozumialem z twojej wypowiedzi. Skorzystalem sugestii zrobienia nowego modelu I teraz faktycznie dziala to tak jak chcialem. Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.open-tx.org/ - bierz i czytaj.

 

Najpierw ustaw przypisanie kanałów w radiu w ustawieniach globalnych a potem programuj modele.

 

Moim zdaniem przy Taranisie "kanałowe przyzwyczajenia" są jak to ładnie mówią anglicy : obsolete - ale de gusti bus non disputandum est.

Pytanie z innej beczki a co zrobisz jak będziesz mieć 4ry serwa na lotkach 2 na klapach dodatkowo 2 na wysokości ?

 

Nie wiem dlaczego ale odnoszę wrażenie, że wielu użytkowników Taranisa nie korzysta z Companion ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak zależy Ci na tym aby zmienić przyporządkowanie kanałów w już skonfigurowanym modelu to zmień kolejność linii miksera. Nie powinno to być zbyt skomplikowane. O ile pamiętam można kopiować/przesuwać poszczególne linie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.