Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn jak wersji PL, gdzie i co? Bo nie kumam :D

 

Jak odpalisz Companion to mozesz ustawić zeby wybieral wersję jezykową zarówno romu jak i plików dźwiękowych.

PL -- język polski.

Od początku stycznia Taranis moze komunikować sie w języku polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku tu masz linki:

http://www.open-tx.org/2014/01/03/opentx-frsky-manual-pl/ - polska instrukcja przetłumaczona przez kolegę z forum

i

http://downloads.open-tx.org/voices/opentx-taranis/pl/polish.zip - polskie komunikaty, które wgrywasz po rozpakowaniu do katalogu Sound na karcie, potem ustawiasz w radio język polski komunikatów i cieszysz się spolszczonymi komunikatami.

 

pozdrawiam

 

P.S.

Więcej o polonizacji jest we wcześniejszych postach w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem sobie poradzić z tym językiem PL. Jestem beznadziejny w komputerach i się nie znam. A czytanie od deski całej instrukcji po prostu mi się nie widzi. W opcji wyboru języków w radiu nie ma Polish tylko czesli, slovak, english itd. Chyba dam sobie siana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, powiem Wojtku tak jak Ty mi pisałeś od początku mojego bytu na forum i beznadziejnych pytań i wątków jakie zakładałem :

 

Więcej czytać, więcej szukać a mniej pisać bo wszystko co potrzeba jest na forum ;)

 

Oczywiście piszę w tonie żartobliwym, żebyś nie odebrał tego zbyt osobiście :) :)

 

a Taranis jest taki, że nawet jak już odpuścisz to nie wytrzymasz i za 2 godziny albo dobrze przespanej nocy dalej będziesz gmerał :) zupełnie jak z łuskaniem słonecznika :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat update taranisa jest łatwiejszy niż zrobienie kupy po rycynie.

 

1. Odpalasz Companion - podajesz jakie parametry ma mieć firmware w zakładce ustawienia... o dziwo znajdziesz tam możliwość wyboru polskiego firmware.

2. podłączasz wyłączone radio do kompa przez kabel usb .. companion po pobraniu firmware grzecznie sie zapyta czy chcesz sflashować radio... wciskasz tak i pozamiatane.

 

 

 

Co do odliczania to bez updateu na pewno się nie obejdzie ;)

 

Ano się nie da bo to błąd w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym zastrzeżeniem - światło nie zgaśnie :D

 

1. Do aktualizacji coś z zabezpieczeniem przed zanikiem prądu. Notebook z działającymi bateriami / komp z UPS

2. Żaden proces nie wyłoży nam kompa. Drukowanie/skanowanie/oglądanie filmów/itp lepiej odłożyć na czas aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie zauważył, to dzisiaj koło 9 naszego czasu była dostawa na HK

chyba coś koło 200 szt, bo z bakordera -122 weszło na plusie około 60/70 szt,

 

ale sprzedały się dość szybko ;)

 

czekamy na wersję V2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jaki udział w rynku aparatur RC ma już (lub dopiero) Taranis :). A ja w swoim (Rev. A) zamierzam jeszcze zrobić 3 modyfikacje.

 

 

 

Pierwsze dwie redukują buczenie głośnika i trzaski podczas zwiększania/zmniejszania głośności głośnika.

 

 

Modyfikacja nr 3 - wymiana wbudowanej anteny na pigtaila ze złączem RP-SMA aby można było podłączać inne anteny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz generalnie to jestem pewien ze na ten moment FRsky nie wyrabia z produkcją ... dlatego stanęły inne rzeczy - nowych czujników nie ma np w HK ...

 

Czy i ile rynku ogarną .. trudno powiedzieć ale za tym radiem przemawiają :

 

1. Możliwości konfiguracyjny - tu chyba żadne radio nie ma podskoku - ew. mówię co nieco na wyrost bo wiem co już jest w OpenTx V 2.0 i co zostanie dołożone.

2. Cena jest umiarkowana - realnie ok 1000 pln za 16 kanałowe radio to nie jest dużo. a współczynnik cena / możliwości powala.

3. Tor radiowy - wysokiej jakości - mówię to nie na bazie swoich doświadczeń tylko doświadczeń osób które na wpół zawodowo parają się lataniem na sznurku z fal radiowych.

4. W sumie jest to spadkobierca MC 4000 do dziś wśród wielu uchodzącej za jedną z najlepszych aparatur - jeśli nie najlepszą (mówimy o 10-15 lat wstecz).

 

Minusy :

1. mogłoby być dokładniej wykonane - lepsze kable przewodzące + ekranowanie - generalnie mogliby podnosząc cenę nawet o 50$ zrobić z tego radia cacko a tak pozostaje pewien niedosyt.

2. Zaprogramowanie wymaga użycia szarych komórek w znacznie większej ilości niż w tzw zwykłym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat update taranisa jest łatwiejszy niż zrobienie kupy po rycynie.

 

1. Odpalasz Companion - podajesz jakie parametry ma mieć firmware w zakładce ustawienia... o dziwo znajdziesz tam możliwość wyboru polskiego firmware.

2. podłączasz wyłączone radio do kompa przez kabel usb .. companion po pobraniu firmware grzecznie sie zapyta czy chcesz sflashować radio... wciskasz tak i pozamiatane.

 

 

 

 

 

Ano się nie da bo to błąd w oprogramowaniu.

 

Nie widzę tutaj nigdzie zakładki "ustawienia" (jedynie preferencje :]) Używacie skrótów myślowych i słownych a w ten sposób nikt nie załapie o co chodzi.

Po podłączeniu wyłączonego radia do kompa nic kompletnie się nie dzieje. W necie nie znalazłem instrukcji krok po kroku jak wgrać nowy język (i nie chodzi tutaj o podmianę plików).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.