Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie radia jeszcze nie mam ale zamówiłem taki sam zestaw. Rozumiem, że vario podpinacie kablem w smart port a nie w s.bus w odbiorniku. Z tego co wyczytałem tylko ten jeden kabel ma wystarczyć. Co do dalszej konfiguracji nie pomogę jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wpiąć w S.Port. W nadajniku ustawiasz CF (Custom Function) definiujesz przełącznik a w funkcji ustawiasz opcję "Vario". Na kolejnym przełączniku możesz ustawić funkcję "Play Val" i w funkcji ustawiasz "Alt". Wtedy za każdym pstryknięciem przełącznika aparatura powie słownie na jakiej wysokości jest model a w tle wciąż będziesz słyszał tony wznoszenia i opadania.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w ustawieniach Telemetrii czy jako źródło "Variometer" masz ustawione source : Vario. Limit : -10 -0.5 0.5 10. W konfiguracji screenów telemetrii ustaw pole "ALT" i zobacz czy masz jakieś wskazania, może się okazać że czujnik nic nie przesyła (walnięty albo źle podłączony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem;

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale chyba ma bo zadziałało. W ustawieniach modelu rodzaj odbiornika zmieniłem na D16 zbindowałem odbiornik z nadajnikiem jeszcze raz i wszystko działa jak ma. Wcześniej te rzeczy jak Vario i limity poustawiałem łącznie z przełącznikami, ale u mnie problem robił fakt, że miałem ustawiony odbiornik w radiu na D8. 

 

Sebastianie spróbuj tak jak u mnie powtórzyć procedurę bindowania ale w ustawionym trybie D16

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem jak kolega napisał wyżej ale jeszcze i zaczęło działać w ekranie telemetrii pokazuje ALT ze wskazań model na ziemi ALT pokazuje ok -0.8 nie wiem czy to błąd zobaczymy jak będzie w powietrzu próbowałem tez ostawić włącznik na komunikat głosowy ale coś mnie nie chce słuchać jak pstryknę to mówi ze zero a na wyswietlaczu ALT jest np -0,8 albo 1.3 a mówi ze zero i nie wiem czy dobrze to ustawiłem czy to po prostu nie jest az tak czułe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos mówienia. Dałem ciała w plikach dźwiękowych (polskich ) i ostatnia kopia nie zawiera liczb od 61 do 99 .... dlaczego ? nie mam seledynowego pojęcia. w starszej wersji plików dźwiękowych te liczby powinny być.

Wojtek, w nowej wersji obliczanie timera działa prawidłowo,

Jest trochę skopana gramatyka liczebników wiec czasem pojawiają się śmieszne komunikaty, jednak nie mam kiedy tego poprawić.

Od 2ch tygodni latam na wersji 1.99 i nie napotkałem problemów w sumie jest ona w stanie pre-realese. tyle ze bazuję na własnej kompilacji a nie na nightbuildach.

 

Jakby ktoś miał siłę ochotę to fajnie by było zrobić kobiecy głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym wieczorze zmagan;

 

1. nowy soft wgrany

2. zmiana jezyka komunikatow na pl nie chce sie zapisac, udalo mi sie za to ja zmienic z apki i mruczy po polsku

3. czy ktos z was przygotowywal grafiki do apki samemu? wiem ze wielkosc ma byc 64x32, ma to byc BMP zrobione w 16 odcieniach szarosci. No i popelnilem taka grafike i nie chce jej Taranis wyswietlac. Jakies rady? Na wzor wzialem sobie grafike z karty apki ale cos nie idzie

4. czesc linkow z instrukcji jest nieaktualna - np. nic sie nie otwiera w linku plikow glosowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 3. musisz mu wymusić 4 bitowa o ile dobrze pamiętam grafikę podejrzyj sobie działający obrazek i jego ustawienia - hint : sprawdź wielkość pliku i porównaj z działającym jak jest 2x większy to coś jest nie tak. Działające mają ok 1,5k te które "powinny działać a nie chcą" mają ok 3k - długo do tego dochodziłem z problemami jak będę w domu to spróbuję przypomnieć sobie klikologię dla gimpa.

AD.4 Instrukcja jest bardzo mocno przestarzała i to chyba we wszystkich językach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.