Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opis i całość firmware jest na stronie FRSky i na openforumrc. Jak FUCem-3 zupgradować wszystkie elementy łącznie z modułem nadawczym w radiu.

Jasne spokojnie się nim pobaw ... to nie mydło sie nie wymydli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku :

Musimy rozróżnić tu 2 rzeczy : soft aparatury Taranisa i soft odbiornika i nadajnika to 2 oddzielnie niezależne byty.

 

Oprogramowanie nowe odbiornika / nadajnika pojawiło się jakiś czas temu na FrSky wraz z opisem poprawek  m.in. głupot podawanych przez R8X na Telemetrii A1.

Oficjalna wersja softu do programowanie radie jeszcze nie występuje aczkolwiek latam na nightbuildach własnej roboty i jest bardzo korzystnie.

 

Bardzo ciekawa jest opcja LUA skryptów ale ich pisanie to koszmar z powodu pewnego elementu który z grubsza można nazwać factor 10.24 jak dziś skończę dość kozacki skrypt to wrzucę go tutaj wraz z modelem w którym ma działać ..entuzjaści będą mogli potestować.

 

Przy tej opcji sądzę, że dowolnie wybrane inne radio jeśli chodzi o konfigurację modelu odpada w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się powoli do zakupy Taranisa i mam w związku z tym dwa pytania: czy wiadomo coś o tym, kiedy pojawi sie ten nowy/poprawiony Taranis?

I drugie pytanie: czy jest cień szansy na to by podpiąć do Taranisa moduł w.cz. od TG9x?

Mam milion odbiorników w różnych piankolotach i fajnie by było móc z nich dalej, póki co, korzystać, nie zabierając na lotnisko dwóch nadajników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. I tak i nie : termin jest luty 2014.

ad 2. Tak normalni wpina się w gniazdo pod spodem - standard JR.

Hint : nie czekaj na nowego Taranisa - kup jaki jest, potem raczej z niewielką stratą da się to odsprzedać i kupić upgrade lub Horusa lub za niewielkie pieniądze samodzielni podmienić istotne elementy, uważam ze rożne kolory podświetlenia wyświetlacza za nieistotny element a w międzyczasie nauczysz się jak się tym radiem posługiwać a to nie jest proste chyba ze miałeś TGy na opentx to wtedy trzeba ogarnąć tylko część zagadnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.frsky-rc.com/BBS/viewtopic.php?f=30&t=145&sid=8fe662ee128b95d63e44e94942a6af62&start=60

The Taranis X9D+ jakiś świeży post mówi ze za ok 2 miechy ma być ta wersja (nie chodzi o B) - sporo zmian i chyba ekran dotykowy w kazdym razie w oprogramowaniu juz jest zawarta jego obsługa.

 

Horus X12D - wrzuć do wujka Google. Sporo jest na ten temat, gdzieś widziałem ze ma się pojawić jesienią na jakichś targach.

Ma być jeszcze (w dalekosiężnych planach) X16D.

 

A tu ciekawy cytat :

Best of all, FrSky opens up their protocol to everyone. “Qualified developers” can even get access to the transmitter sourcecode. It’s not exactly open source, but it’s better than being stuck with no feature upgrades after a year or two. Yes we’re talking about you, Futaba…

 

O ile się orientuję chodzi o moduł nadawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana wczoraj zabawka :

Uwaga działać w pełnie będzie tylko na nightbuildzie.

 

 

Model : https://www.dropbox.com/s/9ydygkyye4rdh4f/utli.eepe

Plik skryptu : https://www.dropbox.com/s/fdm3w5l11lw8jz7/kl_ulti.lua

 

Model zawiera - tripperate ustawiony na zmiennych globalnych niezależny dla SW(SB) , SK (SA) i Lotek SC

Wartości tripplerate można ustawiać w funkcjach specjalnych

Wyłącznie silnika (bezwzględne) SF

Krzywe dla gazu i dla SW i SK

 

Dodatkowo skrypt pozwala używać klapolotek w bardzo zaawansowany sposób - zmienna ZG7 podaje maksymalne %towe wychylenie klap zależne od jaki rate jest ustawiony na lotkach

W skrypcie podaje sie 2 wjeścia :

Przełącznik klap np SE  i potencjometr klap np S1 ustawiający od 0 do MAX Klap (ZG7) przy przełączeniu na środek SE

 

Klapolotki działają następująco : Po wychyleniu zakres ruchu lotek pozostaje niezmieniony czyli lotki zatrzymują się zawsze w tym samy miejscu czy klapy są załączone czy nie- zależne od tripplerate.

Traci się w skrajnych położeniach działanie klap ale zdecydowanie rośnie skuteczność lotek

 

 

Skrypt umieszcza się na karcie sd w katalogu SCRIPTS.

 

Pisanie obliczeń w skryptach jest niestety bardzo wredne ... trzeba sprawdzać pewnie współczynnik : 10.24 ponieważ wartość ze skryptu do oprogramowania radia musi być prze ten współczynnik pomnożona ze względu na specyfikę "wstrzykiwania" wartości. Przey mnozeniach i dzieleniach może się to pozajączkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie udalo podlaczyc Taranisa pod AeroFly. Wystarczyl kabel interfejs USB z jackiem po drugiej stronie oraz stworzenie nowego modelu w taranisie z przestawiona wartoscia trener na uczen. Musze jeszced rozgryzc jak polaczyc sie ze starymi Hitecami (Laser) w tryb uczen/trener. Na cos by sie stare radio przydalo.

 

I tak przy okazji moj Taranis to juz wersja B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak przy okazji moj Taranis to juz wersja B

Po czym to poznać?

 

Wojtek - i jak z odliczaniem ostatnich 10 sekund?

 

Bo ja mam tak jak Ty pisałeś, po polsku, ostatnie 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 :(

 

jak z tym walczyć?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam ostatnia oficjalną wersję oprogramowania

opentx-r2940 / 2014-02-02 + dźwięki przygotowane przez Piotra dUKE

 

niska szkodliwość społeczna, można zaczekać do następnego upgrade'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.