Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem do Taranisa nowy firmware OpenTX 2.0 release z 7 kwietnia dostępny tutaj http://jenkins.open-tx.org/firmware/nightly-builds/. Co prawda nie jest to jeszcze Release Candidate i loty na tym oprogramowaniu są raczej niewskazane, ale na razie mam uziemiony model, wieć dobry moment na przetestowanie nowego FW i Companion 1.99. Aktualizacja poszła od pierwszego strzała i na razie wszystko działa jak przed aktualizacją. Jedyna większa zauważalna różnica to podłączenie włączonego radia do USB skutkuje instalowaniem nowego urządzenia "Taranis USB Joystic" lub coś podobnego. W tym trybie nie można dokonywać edycji ustawień radia. Aby to zrobić, trzeba przed włączeniem radia przytrzymać do środka dwa poziome trymery i dopiero włączyć radio. Pojawia się nowy bootloader i wtedy podłączamy kabel USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze jeszcze ze nie wiadomo kiedy (gadałem z Andree - Kilrah) wyjdzie oficjalna wersja.

Testerzy już latają na tej Release Candidate i nie zgłaszają kretobić spowodowanych oprogramowaniem.

 

UWAGA ! zmiany są w konstrukcji danych modeli więc przed wgraniem nowego firmware nalezy zgrać sobie modele do Companion inaczej diabli wezmą ustawienia.

 

Co do najciekawszych zmian to (wymieniam z pamięci)

- skrypty brak tworzenia w Companion - wgrywa się plik tekstowy na kartę i w modelu podaje dane wejściowe i wyjściowe - można dynamicznie obliczać rzeczy np związane z przepływem danych - de facto ... ten element robi z Taranisa top 1 na świecie jeśli chodzi o konfigurację.

- zmieniony całkowicie konfugurator modeli w companion - na razie brak implementacji dla Śmigłowców - ta będzie w 2.1

- ARM ma działać na 120MHz a nie 60 MHz.

- Bootloader  jak napisał szanowny przedpiśca : pełni 3 funkcje : dostęp do danych radia (modele ustawienia), dostęp do karty oraz flashowanie radia z karty.

 

I wiele wiele więcej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos sie skusil na zakup w HK to odradzam, po 2 miesiach czekania czekam wlasnie na zwrot kasy, przesylka zaginela i nie wiedza cos sie z nia stalo. Mimo wyraznego wezwania do okazania papierow wysylkowych nic nie dostalem.

Na poczatku probowali mi wmusic zwrot w postaci punktow premiowych ale ich wysmialem (nic z oryginalnego zamowienia nie jest dostepne), skonczylo sie zwrotem (rezerwuja sobie 7 dni roboczych na wykonanie przelewu!!!) i jakies smieszne $20

za szkody moralne. Ogolnie to czar prysl. Zamowielem na www.alofthobbies.com i juz wyslali (mieli combo z odbiornikiem).

 

Moze ktos mi doradzi, jakie potrzebuje odbiorniki zeby miec telemetrie oraz jakie dodatkowe wyposazenie musze dokupic. Interesuje mnie zasieg, stan napiecia cel baterii, jakies vario ewentulanie.

 

EDIT: jak kupie odbiornik X8R to pod smartport moge podlaczyc. FLVSS (lipo voltage sensor) oraz GPS Sensor (predkosc, pozycja, wysokosc, vario)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszyłeś, zamówiłem 28 marca (akurat były na stanie magazynowym), i rzeczywiście do dzisiaj nie wysłano jeszcze nic :/

 

Jak zamawiałeś były dostępne czy na Backorder'ze brałeś?

 

byly dostepne :( 4 lutego zamowilem, na trackingu jest info ze paczka wyladowala w warszawie i slad po niej ginie. choc jak sie otworzy szczegolowy trecking to przedziwne informacje wskazuje.

 

Dzięki Piotr za info. Sam miałem ochotę zamówić w HK ale poczekam chyba na nową wersję - chyba że już jest albo wiadomo kiedy będzie?

Szkoda że nie ma walizki w komplecie.

 

nie wiem czy jest sens czekac, stare tez bedzie mozna updateowac do nowej wersji taranis+

walizki ponoc sie w transporcie obijaly, nie bede plakac kupie gdzies inna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki pytanko zakupiłem taki sensor http://www.ef3m.pl/2201,nowy-sensor-variometr-frsky-z-smart-port.html co trzeba włączyć w nadajniku żeby zaczęło to działać ?? czy to w ogóle będzie działać z odbiornikiem X8R ?? podłączyłem to do smar portu ale w nadajniku nic nie pokazuje a dioda w vario mruga na czerwono może ktoś pomoże bo z elektronika jestem na "pieńku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.