Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie bo wcześniej trzeba coś uaktywnić, żeby się logowały :(

Trzeba zdefiniować "Custom Function":

- kolumna "Switch" - przełącznik, który ma nam włączać/wyłączać logowanie

- kolumna "Function" - realizowana funkcja - my potrzebujemy "Start Logs"

- kolumna "Param" - jak często dane mają być zapisywane do pliku z logiem

- kolumna "Enable" - włączamy naszą fukncję CFN3

a5870849-29-custom%20functions.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem. Domyśliłem się, że musi to iść z "custom functions" i coś pod nazwą SD logs. Zastanawiam się tylko czy wykres robiony co 2s nie jest za wolny. Z drugiej strony może da płynniejszy obraz lotu niż przykładowo robiony 2x w ciągu sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Tarniści, jako że pogoda jest przeciwlotnicza, mam propozycję coby zadawać tutaj "zagadki" z Taranisa -czyli jak co mozna w ciekawy sposób ustawić korzystajac z dużej ilosci funkcji radia - pozwoli to nam jak sądzę lepiej poznac nasze radio i bardziej wykorzystać jego możliwości ...

 

Zadanie 1:

Założenia - samolot z klapolotkami

- Lotki wychylają się w zakresie -45 do 45 stopni

- Klapy w pozycji pierwszej wychylają sie o 10 stopni

- Klapy w pozycji drugiej wychylają się o 25 stopni

Problem A do rozwiazania:

Ustawić tak radio aby bez wzgledu na pozycję klap skrajne połozenia lotek zawsze były +45, -45 stopni.

 

Problem B do rozwiazania:

Uwzgledniając problem A ustawić tak radio aby skrajne połozenia lotek były uzyskiwane tylko i wyłacznie w krajnym połozeniu drąga. (hint: róznicowość)

 

P.S. problem nie jest trywialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endpointy MUSZĄ ograniczać fizyczny ruch serwa. Inaczej nie mają sensu. Podobnie jak safeswitche. One muszą działać na końcu, niezakłócone.

 

Zabawa mikserami zajęła mi kupę czasu - liczoną w dniach. Ale efekt mnie nie rozczarował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przez ciekawość zapytam .. czy ten odbiornik będzie w pełni kompatybilny ?

 

http://www.giantshar...ky-x6r-receiver

 

Kosztuje niemal 1/3 ceny taniej a 6 kanałów mi w większości modeli w zupełności wystarczy. Szkoda, że nie ma na stanie (mimo, że jest podany jako in-stock) :(

 

EDIT:

 

W opisie niby jest kompatybilny z X9D, ale ciekaw jestem czy ktoś go używał i nie było żadnych przygód z bindowaniem czy linkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to jeden diabeł czy X8R czy X6R oba są 16 kanałowe tylko 6tka ma 6 wyprowadzeń analogowych taka okrojona 8ka.

Pewnie bebechy ma takie same.

 

Tak przy okazji ... Taranis właśnie dostał bootloadera ... przy włączeniu radia z oboma poziomymi trymerami wciśniętymi w kierunku włącznika głównego uruchamia się bootlader pozwalający sflaszować radio nowym romem bez używania kompa. Romy muszą zostać umieszczone na karcie w katalogu /FIRMWARE (case sensitive).

 

Milestone 2.0 już ma 94% wykonania. Pozostało 8 zadań do zrobienia i będzie oficjalna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Grzegorzu proszę opisz jak dokładnie robisz to flashowanie ?

 

Mam podejrzenie ze próbujesz zrobić to na włączonym radiu / lub nie masz driverów wymaganych przez "jedynie słuszny system operacyjny".

 

Opis driverów masz tutaj : http://code.google.com/p/opentx/wiki/OpenTx_FrSky_EN#Installing_the_driver_%28for_Windows_only%29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety drivery zainstalowałem jak trzeba i flashuje na radiu wyłączonym i mam taki komunikat za każdym razem. Nie wiem już co i gdzie robie źle?

Jak flashuje?

Sciągam najnowsza wersje przez Companiona i po ściągnięciu pyta czy wgrać do radia. Podłączam radio i klikam żeby wgrało i potem ten dziadowski komunikat.

A tak mam w konfiguracji.

Jak próbuje otworzyć plik przez Companion klikając na niego dwa razy mam taki komunikat

post-6509-0-64072900-1395249211_thumb.jpg

post-6509-0-26911800-1395249426_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "dziadowski" komunikat podejrzewam !! generowany jest bo winsyf jeszcze nie podpiął urządzenia - ten komunikat generowany przez DFU oznacza ze nie ma podpiętego urzadząnia do kompa - nie fizycznie tylko logicznie. Hint: winsyf potrafi minutę albo dłużej podpinać mysz ...

Proponuję otworzyć managera urządzeń podpiąć wyłączonego taranisa i poczekać az sie objawi a potem flashować.

 

Co do drugiego komunikatu jest on jak najbardziej prawidłowy (jesli dobrze rozumiem Twoje tłumacznie) otworzyć mozna plik EEPROM - czyli plik zawierający ustawienia radia i ustawienia modeli a nie można otworzyć pliku ROMu radia.

 

Niewiel więcej mogę pomóc ponieważ windows służy mi czasami to pogrania w jakas gierkę - do rzeczy poważnych używam wyłącznie linuxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć. Lucky you. Robiłem wcześniej jak mówisz i w menadżerze urządzeń pojawia się STM32 BOOTLOADER i dalej "zupa" blada. Popróbuje jeszcze innych rozwiązań a jak nic nie wyjdzie to pozwolę sobie jeszcze Wam "gitarę" pozawracać. Nie jestem komputerowcem i poprostu pewne rzeczy to dla mnie MAGIC. Według manuala wszystko ustawione jak trzeba a wywala błąd............wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

Tak czy inaczej JAcek wielkie dzięki za próbę pomocy. Spóbuję jeszcze zainstalować wszystko na innym komopie i może ruszy.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rzuciłem okiem co wujek google mówi na ten temat .. w zasadzie wiekszość podpowiedzi w necie kieruje na reinstalacja drivera do najnowszej wersji ...

http://www.station-drivers.com/page/renesas.htm - tutaj podobno jest ...

Instalacja powinna sie odbywac przy podłaczonej apce w trybie OFF i dodatkowo należy podpiąć pod USB2 a nei USB3 bo z tym tez sa kłopoty.

 

 

Inne rozwiązanie i to jest generalnie raz na zawsze ... postawić na jakimś kompie Ubuntu ... osobiście polecam KBUNTU dla osób przyzwyczajonych do wingrozy. I koniecznie 32 bitową wersję nie 64bitową bo mogą być cyrki z bibliotekami jak sie bedzie chciało coś wiecej niż tylko klikanie w oficjalne wersje softu, KOmpilacja dla architektury ARM jest 32 bitowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.