Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To byłem ja :D . Ale wpakowałem w gniazdo Taranisa nadajnik z FlSky i biedrona ruszyła. http://www.youtube.c...rzegorzModelarz

Jeśli chodzi o Hubsan x4 - niestety brak doświadczen.

 

Podpowiedz gdzie taki moduł kupić bo szukam i szukam i dalej głupi jestem. A krzywa gazu z helikach byłaby przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku - moduł miałem ze starej aparatury. "Przesiadłem" się z FlySky czy jak kto woli TG9X na Taranisa. Kiedyś tam kupiłem FlySky do którego wpakowałem moduł z telemetrią z FrSky więc oryginalny poszedł w odstawkę.Potem "pojawiła" się biedronka i okazało się, że można stary moduł FlySky wyciągnąć z czeluści niebytu i użyć do sterowania tejże. Teraz wpakowałem go do Taranisa i również wspaniale działa - oczywiście na biedronie.

Jeśli chodzi o krzywą gazu nie eksperymentowałem. Ustawiłem sobie jedynie możliwość zmiany krańcowych "wychyleń" drągów ( trzy różne wartości), by nie robić fikołków w trakcie latania rekreacyjnego po mieszkaniu.

Moduły były tu: http://abc-rc.pl/q/?keywords=flysky ale widzę, ze niestety "brak na magazynie" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co sądzicie o tym pulpicie? http://abc-rc.pl/p/5...osprzet-rc.html

CZy macie inne propozycje?

 

Robert

 

 

Mam taki tyle że do sanwy RD 8000/6000 - pulpit jeśli chodzi o projekt jest całkiem dobry - wykonanie jednak ciut mniej.

I ile główny pulpit wykonany jest z grubego akrylu to pozostałe elementy z bardzo delikatniej lekkiej sklejki i są podatne na uszkodzenia - zwłaszcza "uszy" - już dwukrotnie musiałem je kleić. Dodatkowo bardzo ciężko uzyskać odpowiednie tarcie by nie miał tendencji do kiwania się na podwieszeniu. Osobiście podkleiłem tam papier ścierny i teraz trzyma się sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas poznawania mojego Taranisa przyszła mi do głowy jedna funkcjonalność. Wiem, że trwają prace nad OpenTx 2.0 i może można byłoby zasugerować coś takiego, otóż:

Można by było umieścić w sofcie w menu każdego modelu (powiedzmy jako ostatni PAGE) zakładkę NOTATKI.

Można by było tam wtedy wpisać Do jakich wyłączników przypisało się jakie funkcje.

Wiem, że to można sprawdzić w zakładce funkcje, ale wtedy było by to opisane szerzej i tak jak chce każdy modelarz.

Zastanawiałem się nad tym wczoraj kiedy "próbowałem" programować model.

Można by tam umieszczać wszelkie inne jeszcze notatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym guście mignęło mi w Issues. Poszukaj w githubue ew. jak nie znajdziesz to sam dorzuć issue. Albo zostanie zaakceptowane albo nie.

Co prawda jak mniemam do wersji 2.0 jeśłi nie było wcześniej uwzględnione to raczej nie wejdzie ale w następnych kto wie ...

 

Edycja:

https://github.com/o...entx/issues/617

To chyba wiele wyjaśni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sprawa przedstawiona jako Switch name już by wiele pomogła:) Co do dorzucania do Issue to raczej się tego nie podejmuję bo nie znam angielskiego, a w takich sprawach translatora nie użyje :/

Dzięki za info Jacku, że ktoś już coś w ten deseń myślał, może w przyszłości "notatki" się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, czy do tego radia Taranis można zapakować moduł nadawczy RFX v2 z poczciwego Turnigy9X? Jeśli tak to rozumię, że musi być z własną antenką.

 

Pytam bo chciałbym sie dowiedzieć, czy przesiadka na Taranis'a wiąże się z kompletną wymianą wszystkich odbiorników, a do małych modeli i piankolotów ceny odbiorników na poziomie

  • Hobby King GT-2 2.4Ghz Receiver 3Ch 5,98$
  • Hobby King 2.4Ghz Receiver 6Ch V2 9,35$
  • Turnigy 9X 2.4GHz 8Ch Receiver (V2) 8,99$

są bardzo atrakcyjne, Natomiast odbiorniki FrSky są co najmniej dwukrotnie droższe z tego co widzę na HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, czy do tego radia Taranis można zapakować moduł nadawczy RFX v2 z poczciwego Turnigy9X? Jeśli tak to rozumię, że musi być z własną antenką.

 

Pytam bo chciałbym sie dowiedzieć, czy przesiadka na Taranis'a wiąże się z kompletną wymianą wszystkich odbiorników, a do małych modeli i piankolotów ceny odbiorników na poziomie

  • Hobby King GT-2 2.4Ghz Receiver 3Ch 5,98$
  • Hobby King 2.4Ghz Receiver 6Ch V2 9,35$
  • Turnigy 9X 2.4GHz 8Ch Receiver (V2) 8,99$

są bardzo atrakcyjne, Natomiast odbiorniki FrSky są co najmniej dwukrotnie droższe z tego co widzę na HK.

 

 

Do taranisa mozesz popiać moduł dodatkowy zgodny z JR. Obslugiwany jest on przez łacze PPM w przyszłosic (nowa wersja softu) przez to samo łącze będa mogły być obsługiwane inne tryby.

 

 

 

 

Czyli będzie możliwość przerobienia we własnym zakresie starego (jak to dziwnie brzmi:"starego") Taranisa na nowego "plusa" :D

 

Tak, będzie taka możliwość i nie będzie to jakoś wyjątkowo skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.