Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem, nie udało mi się ale grafikiem nie jestem.

Wiem tylko tyle ze musi być to bitmapa grayscale o konkretnych wymiarach chyba 60x48 pikseli. Możesz zobaczyć jakie są obrazki samolotów złączonych na karcie i zrobić dokałdnie taki sam format

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki za pomoc. Chyba będę musiał zostać grafikiem :)

Oto moje logo modelu.

 

post-14346-0-93475800-1392601359.jpg

 

 

Uczę się cały czas programować nowe radio. Potrzebuję Waszej pomocy. Chcę ustawić zależność gazu i steru proporcjonalną. Przy max gazie małe wychylenia steru, przy min duże. Udało mi się ustawic2 krzywe i zależność progowaą gdzie przełączają mi się 2 krzywe w zależnosci od progu ustawionego na gazie.

 

 

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikser ma możliwość mnożenia źródeł. Jeśli dla kanału steru dodasz linię mnożącą przez coś co zależy od położenia drążka gazu (nie bezpośrednio przez gaz, ale cos w rodzaju gaz + krzywa) to powinieneś uzyskać to co chcesz.

Tylko sprawdź dokładnie na ziemi jak to działa! Zwłaszcza to, czy nie odwraca działania steru przy jakimś ustawieniu gazu - bo to byłaby pewna katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeklejam porcję planowanych zmian w nowym oprogramowaniu :

 

Major release, a lot of new features ...

  • Proportional fonts
  • Switch warnings can be disabled for switches you don't use on a given model
  • Compensation for offset error of FrSky FAS-xx current sensors (option on m64)
  • Measured consumption (mAh) can be stored on power off (ARM-based boards only)
  • 0.1% resolution for limits (ARM boards only)
  • Sound repeat time settable in multiples of 1sec, call at model load can be disabled (ARM boards only)
  • 3 options for timer countdown voice output (ARM boards only)
  • Inputs layer with support for all physical inputs and telemetry (Taranis only)
  • Lua interpreter for runtime scripts and one-time configuration assistants (Taranis only)
  • GVARs useable for offsets and limits (Taranis only)
  • GVAR modification popup on home screen can be enabled/disabled for each GVAR (Taranis only)
  • Each servo can have an output curve assigned (Taranis only)
  • 32 curves instead of 16, with smoothing, and any number of points between 2 and 17 (Taranis only)
  • New trim system (a mode's trims can be relative to that of another mode's)
  • Pot position memory for the 4 pots, with startup warning (Taranis only)
  • Ability to read text files from the SD card. A file with the name of a model will be linked to it and easily accessible as "model notes". Can be displayed automatically at model load for use as a checklist. (Taranis only)
  • Copy/paste/insert/delete of custom function lines (Taranis only)
  • Altitude can be displayed in the top bar (Taranis only)
  • FrSky Taranis will run at 120MHz instead of 60MHz
  • Bootloader for Taranis, removes the need to install computer drivers to flash new firmware
  • SPORT data form internal module available on the UART connector in the battery compartment in the Taranis
  • Companion merged into OpenTX
  • Companion major code / graphics refactoring
  • Radio can handle EEPROM conversion by itself (no need for companion, ARM boards only)
  • Support for the 6-position pots on Taranis, with individual positions available in the switch selection list
  • Sticky Logical Switches
  • ASpd, dTE, Cel-, Vfas- added to Telemetry values
  • Taranis will be useable as a standard PC joystick through USB, 8 analogs and 8 buttons mapped to CH1-8 and 9-16 respectively

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposó podłączyłeś ? Normalnie przez USB i działał ? Próbowałem z ClearView, ale to był ten "pierwszy" rzut Taranisów jeszcze przed aktualizacją softu. Nie ruszyło i na openrcforums pisali, że będą problemy i mają wypuścić jakiś specjalny kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem którą mam wersję. Zamawiałem w Banggood w czerwcu. Więc nie wiem czy to już ta nowsza czy starsza.

W każdym razie, żeby zobaczyć nadajnik w Phoenixie, trzeba:

 

1. Wybrać nowy model (który będzie służył symkowi)

2. Ustawić na nim defaultowy tryb helikopterowy (niezależnie czym chcemy latać na symulatorze)

3. Ustawić na tym modelu funkcję trenera (nie mam nadajnika przy sobie, ale trzeba chyba ustawić na ucznia, w każdym razie przestawić z tej pozycji która jest wybrana standardowo na tą która wybrana nie jest :) )

4. Ponieważ większość symków nie będzie miało jeszcze Taranisa na liście wyboru nadajnika trzeba będzie skalibrować w symulatorze. Ja osobiście skalibrowałem wyłącznie drążki liniowo ponieważ wszystkie inne ustawienia pozostawiłem do wykonania na tym modelu "symku" w nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stąd było moje pytanie wobec ostatniego punktu nowego softu :

  • Taranis will be useable as a standard PC joystick through USB, 8 analogs and 8 buttons mapped to CH1-8 and 9-16 respectively

myślę, że tłumaczenie zbędne :) oby ruszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stąd było moje pytanie wobec ostatniego punktu nowego softu :

  • Taranis will be useable as a standard PC joystick through USB, 8 analogs and 8 buttons mapped to CH1-8 and 9-16 respectively

myślę, że tłumaczenie zbędne :) oby ruszyło

Witajcie Koledzy, zabieram pierwszy raz głos w tym wątku, chociaż dzięki tej lekturze dzisiaj mój Taranis mam nadzieję do mnie dotrze. Mam pytanie:

Czy nowy SOFT, który przedstawił nam Jacek będzie można wgrać do obecnego modelu Taranisa?? Wybaczcie za dyletanctwo, ale to pierwsza moja aparatura z otwartym softem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy, zabieram pierwszy raz głos w tym wątku, chociaż dzięki tej lekturze dzisiaj mój Taranis mam nadzieję do mnie dotrze. Mam pytanie:

Czy nowy SOFT, który przedstawił nam Jacek będzie można wgrać do obecnego modelu Taranisa?? Wybaczcie za dyletanctwo, ale to pierwsza moja aparatura z otwartym softem.

 

pozdrawiam

 

Jak najbardziej , jak również to TX9 i innych działających pod OpenTX. No moim działa właśnie ten najnowszy soft oczywiście w wersji ALPHA i nie wolno na nim latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź;

Mam już wyższą adrenalinę bo paczka już doszła, bateria się ładuje, czeka trochę zabawy.

Mam jeszcze pytanie dla fachowców. Ktoś pisał, że zbindował z taranisem biedronę. Czy da się zbindować z tym nadajnikiem biedronę Hubsan x4?

W jaki sposób to zrobić??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziele się z Wami moją dzisiejszą radością - mam i ja:)

Polskie menu wgrane, polskie komunikaty również.

Teraz czekać na nowe oprogramowanie - kiedy ma się ukazać??

 

taranis_mm.jpg

 

W aparaturze znalazłem miłą niespodziankę, była już tam 2 GB karta mini SD z dokumentacją, filmikami i grafikami. Czy to tak normalnie zawsze jest czy był to jakiś bonusik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.