Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kalibrację zasilania w aparaturze (Battery kalib). Zerknij do manuala: http://www.open-tx.o...rsky-manual-pl/

 

Kalibrację gdzieś widziałem w necie ale nie potrafię teraz znaleźć tego filmiku.

Ale najpierw dokonujesz pomiaru napięcia na baterii. Potem zakładasz (baterię) do aparatury i w kalibracji ustawiasz to co odczytałeś na mierniku.

Sporo wiadomości na temat Taranisa : https://www.youtube....ngCircus/videos

 

EDIT:

Doczytaj dokładnie manuala - stosując inne zasilanie niż oryginalne, nie możesz korzystać z ładowania przez wtyk w aparaturze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No domyślam się, że ładując lipola nie robię tego przez gniazdo w aparaturze hehehe.

Filmik znalazłem na RcGroups i właśnie dorabiam przedłużkę aby móc się wpiąć lipolem i zamknąć dekiel. Jak to zrobię to skalibruję pomiar napięcia i zabieram się powoli za pierwsze zbindowanie odbiornika i ustawienie Bociana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kalibrację pakietu :

- włączasz radio przechodzisz do miejsca gdzie masz ustawienie wartości napięcia pakietu mierzysz jednocześnie napięcie pakietu miernikiem i ustawiasz tę wartość w radiu.

 

2. Nie używaj Li-Poli w radiu - kup na HK albo gdziekolwiek indziej pakiet LI-Fe do odbiorników 1,5Ah - http://hobbyking.com...tter_pack_.html

Pasuje prawie idealnie - wystarczy zmienić wtyczkę i jest ciut zabawy z układaniem kabli. NIE WOLNO UŻYWAĆ ŁADOWARKI Z RADIA do tego pakietu !!

 

Osobiście mam takich pakietów 2 sztuki i mam na 100% świety spokój z zasilaniem radia ... w ostateczności nabiję ten pakiet w pół godziny na lotnisku.

 

Życzę miłej nauki a jest się czego uczyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No domyślam się, że ładując lipola nie robię tego przez gniazdo w aparaturze hehehe.

 

Odniosłem sie tutaj do Twojego pytania :

Kiedy będę wiedział, że mam naładowany pakiet? Zielona lampka zgaśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat używam LiPola 2500 03C do nadajników i nie zamierzam nic zmieniać bo zapomniałem co to ładowanie.

 

Nie mówię ze nie jest to niemożliwe .. jednak LiFe są bezpieczniejsze a dodatkowo mają dużo lepszą charakterystykę rozładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt :)

 

Czy to radyjko posiada tzw. GLIDER mode? Czyli, że zamiast gazu mam hamulce? Normalnie hamulce powinny wysuwać się dopiero kiedy drążek dojdzie do środka a w normalnym trybie gazu działa od początku. Mam to zmieniać jakoś ręcznie (jak) czy po prostu gdzieś jest jakaś zmiana trybu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku moim zdaniem błędem jest myślenie w Taranisie w kategorii jakichkolwiek modów.

Tutaj wszytko jest do ustawienia i jest brak (poza templatami) jakichkolwiek "usztywnień".

Co ustawisz to masz, im lepiej poznajesz radio tym łatwiej jest CI ustawić to co sobie życzysz.

Warto zapomnieć przy pracy z Taranisem wszystkiego czego się człowiek nauczył w czasie używania innego radia (wyjątkiem jest MC 4000 - innych nadajników Multipeksa tych nowszych nie znam). Myslenie w kategorii np. programowania Sanwy przy taranisie prowadzi na manowce.

 

 

I po raz kolejny podkreślę ... jest wiele dróg (metod, sposobów) ustawień przekazania sygnałów wejsciowych (drągi+potencjometry) na sygnały wykonawcze - wychylenia serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę lipa bo to oznacza, że zejdzie mi do wiosny z ustawianiem wszystkich modeli...

 

I tak i nie ...

Sądzę że czytajać instrukcję (jest po polsku) + ustawiając 1 -2 modele od 0 nauczysz sie wystarczajaco dużo zeby dowolny model ustawić w ciagu max 30 minut.

 

Moja rada nie ustawiaj modelu w radiu tylko w Companion + używaj symulatora.

Wtedy można szybciej dojśc co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie ...

Sądzę że czytajać instrukcję (jest po polsku) + ustawiając 1 -2 modele od 0 nauczysz sie wystarczajaco dużo zeby dowolny model ustawić w ciagu max 30 minut.

 

Moja rada nie ustawiaj modelu w radiu tylko w Companion + używaj symulatora.

Wtedy można szybciej dojśc co i jak.

 

Dokładnie tak!

Na początku miałem totalny mętlik odnosząc się wciąż do stereotypów z TG9. Ale trzeba w tej aparaturze całkowicie się przestawić , "otworzyć umysł" i instrukcję :D ,a wiele problemów można rozwiązać szybko i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie było, tutaj można pobrać gotowe pliki epee z ustawieniami dla różnych typów modeli. Natomiast Companion posiada wizarda, który również pozwala na proste i szybkie zbudowanie podstawowej konfiguracji modelu jaki nas interesuje.

 

A sam Taranis to moim zdaniem świetne radio. Posiadam egzemplarz z pierwszej serii produkcyjnej i na razie tylko wymieniłem gimbale i moduł z wyłącznikiem:

- gimbale po wymianie i kalibracji trzymają 0.0 we wszystkich osiach

- nowy power switch pozwala ładować w jednym cyklu pakiety NiMh 2000 mAh za pomocą ładowarki od radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gimbale z takiej, że niektóre egzemplarze z pierwszej partii produkcyjnej po kalibracji nie trzymały centrowania na 0.0 i miałem rozstrzał od -2 do 2.

 

Co do modułu wyłącznika to dlatego , że po zmianie na pakiet 2000mAh musiałem niejako dwa razy ładować go w radiu aby był w pełni naładowany.

 

Poczytaj wątek (to już biblia) na RCC, tam wszystko jest opisane.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.