Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie czujnik temperatury uratował w ubiegłą niedzielę model. Uszkodzenie regulatora i zamontowany do niego czujnik temp. Udało mi się wylądować zanim się regulator zaczął palić. W Taranisie ustawiłem sobie alarm w przypadku przekroczenia temp raglera pow. 80 stopni C. Zawsze wystarczyło zaprzestać używania silnika i wracało wszystko do normy. Tym razem po wyłączeniu silnika temperatura dalej rosła. W miarę szybko wylądowałem i pod kabinką przysłowiowy "siwy dym". Szybko wyszarpałem regulator i po strachu. W przypadku braku czujki temperatury miałbym latającą pochodnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to większego sensu ... wystarczy ustawić progi na pobór prądu i sprawa raczej załatwiona. Temperatura = pobór prądu. Jeśli nagle jest jakiś "dziwacznie" duży to funkcje Taranisa zaraz nam o tym powiedzą. Czujnik temperatury wydaje mi się tu być jedynie dodatkowym balastem dla modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej zależy na obroto i prędkościomierzu

Kilkanaście postów wczesniej podałem link do urządzenia unisense. To mierzy :

Prądy do 160A

Napięcie

Pojemność

Obroty silników bezszczotkowych

Dobre vario

Waga 10-14g

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od miesiąca jestem posiadaczem Taranisa. Po zaprogramowaniu kilku modeli(generalnie bez włączonego RF) zbindowalem modele (RF wewnętrzny protokół D8). I tu niespodzianka. W głośniku aparatury jest słyszalny cichy dźwięk, coś jakby buczenie(bzyczenie) ok 2 razy na sekundę. Dadam że nie jest on podatny na regulację głośności. Po wyłączeniu modułu nadawczego nie występuje. Czy któryś z Kolegów spotkał się z tym ? Może ktoś ma jakieś sugestie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem ten sam problem, ale jeszcze nie szukałem rozwiązania. Ja mam natomiast obserwację, jak ustawiłem regulację głośności na S2 to podczas kręcenia są słyszalne "cyknięcia" jakby była jakaś skala. Nie wiem czy to tam ma być czy też coś jest nie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wytestowałem radyjko w praktyce. Jednak zwiesił mi się timer i przy końcowym odliczaniu 10,9,8,7... mówi mi "ten seconds, ten seconds, ten seconds..." i tak 10 razy zamiast ten seconds, nine, eight itd. Co do diabła? :) Kiedyś jak sprawdzałem w domu to było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość podpięcia radia kablem USB do kompa żeby gmerać w karcie czy za każdym razem muszę ją wyciągać?

Dlaczego w opcjach przypisywania dźwięków do pstryczków jest tylko kilka wybranych a na karcie jest ich więcej? Czy to znaczy, że gdy wrzucę sobie jakiś swój WAV to i tak go nie będzie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wyciągać karty. Jeśli połączysz radio z komputerem przy włączonym zasilaniu radia to komputer zobaczy kartę jako USB mass storage device czyli tak jak np. pendrive.

Dźwięki dla funkcji specjalnych są brane z katalogu SOUNDS/en (dla języka angielskiego) te które są głębiej np. w SOUNDS/en/system nie będą dostępne. Własny wav jak najbardziej możesz wrzucić i powinien być widoczny. Są tylko pewne ograniczenia na format pliku: 8 lub 16 bitów mono, próbkowanie 8, 16 lub 32kHz, próbki PCM, u-law albo a-law.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na sporo tych pytań znam odpowiedzi bądź też wiem gdzie je znaleźć:

 

Jeśli chodzi o "cykanie" przy pogłaśnianiu to jest to znany problem i jest próba (chyba nie do końca udana) usunięcia tegoż - chodzi o to ze układ w momencie przesłania mu komendy zmiany siły sygnału na głośnik generuje z siebie impuls HGW dlaczego ale generuje - cykanie w wersji 2.0 ma zostać obniżone do praktycznie niesłyszalnego poziomu. Generalnie Ten Typ Tak MA.

 

Natomiast jeśli chodzi o pytania do programów - prosiłbym o podawanie wersji + ustawień inaczej (ze względu na zmiany) ciężko mi coś podpowiedzieć.

 

Jeśli chodzi o odliczanie użyj wersji PL dla plików dźwiękowych. Dlaczego błąd jest w angielskich nie wiem.

Jeśli chodzi o ustawienie w Companion radia to może byc to w 3ch miejscach w zależności od wersji :

Oficjalna: Plik->preferencje->firmware radia (tu wybierasz jakie radio Cie interesuje)

Nieoficjalna z błędem: Plik->Pobierz

Nieoficjalna po poprawce : Ustawienia->Ustawienia->Profil ustawień radia.

 

 

Polskie pliki dźwiękowe obrabiałem Audiacity a generowałem jakimś demo netowym które miało błąd i udawało się usunąć muzyczkę tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dodatkowe dźwięki wydawane przez Taranisa znalazłem coś takiego :

Niestety mój angielski jest ... - nie ma go i tylko się domyślam :D .

Szukałem po necie rozwiązania bo jak zamontowałem zewnętrzny moduł nadawczy to musiałem wyciszyć dźwięki do minimum bo wyje jak stary transformator !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.