Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaja jak berety. Wyszło na to, że mam za "dobry" lapek. Odpaliłem starego jak świat lapka z Win XP i wszystko ruszyło od pierwszego strzała.

Jacek jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

 

To fajnie, że Jacek pomógł Tobie. Mnie wcześniej w innej spraie też.

Też przyznaję się bez bicia, że miałem problem z zaintsalowaniem sterów na Win7 x64. Na szczęście ponowne zainstalowanie driveró pomogło. Za pierwszym razem jest jakiś problem.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe .. u mnie też ruszyło od strzału ... na Slackware 14.1 x64 i na kubutu 13.1 x64 i na kubuntu 13.1

 

Ale my tu gadu gadu a amerykanie się zbroją ... (mała litera z premedytacją)

 

Uważam, ba jestem przekonany, że przy OpenTX 2.0 Taranis będzie TOP1 jeśli chodzi o możliwości konfiguracyjne. Pomijając znane nam już możliwości, które nota bene ulegają sporym modyfikacjom dokładany jest potężny aparat LUA scrips.

Skrypty mogą być wstawiane w ciąg przekazywania danych na drodze pomiędzy drągami a mikserami - proponuję przeczytać następujący link :

https://github.com/o...pting-in-OpenTX

 

A co ważne skrypty są dość proste do opanowania - w swej najprostszej formie sądzę ze nawet dla ludzi nie związanych z programowaniem też nie będą stanowiły wielkiej tajemnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam, że ja nie miałem problemów z zainstalowanem drivera na Win7 x64. Poszło od pierwszego strzała na dwóch różnych kompach z tym samym systemem. Porty USB 2.0.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to się nazywa wsparcie :D - oby tak dalej

P.S.

U mnie Taranis był wykryty na trzech komputerach z trzema systemami operacyjnymi - Linux, Windows 7 i Mac Os X - Wszystko śmiga.

Problem miałem tylko, jak podłączyłem pod windowsem kabel do gniazda trenera to windows fiksował i nie widział w prawidłowy sposób aparatury pod symulatorem na Mac OS już problemu nie było, więc coś w Windowsach siedzi co "nie lubi" Taranisa ;)

 

Edycja:

 

Założyłem w moim Taranisie pakiet z HK LiFe 1500 mAh- na jakie napięcie minimalne ustawić? Czy 9V wystarczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączam za pomocą tego kabla: http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/Hitec/Hitec-Kabel-USB-do-symulatora.html i działa ale pod Mac OS X, Kiedy próbowałem pod windowsem to mi go Aerofly nie widział właściwie, ale to pewnie problem mojego windowsa. Taranis bez problemu mi działa na tym kablu ci Ci posłałem linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baro alt już z tam jest (jeśli masz taki czujnik, no ale to chyba oczywiste). W logach jest właściwie wszystko co można sobie wyobrazić. Pozycje drążków, przełączników, stany wyjść, odebrane parametry telemetryczne. Logi to zwykły plik CSV, czyli plik tekstowy zawierający ciąg liczb oddzielonych przecinkami. Możesz to otworzyć np. arkuszem kalkulacyjnym. Jedyny problem to może być właśnie obfitosć danych tam zawartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z połączeniem "trener" - "uczeń". Ustawiłem w nadajniku trenera w opcjach modelu "Trener". W funkcjach specjalnych ustawiłem trener dla wszystkich drągów i przypisałem wyłącznik H do tej funkcji. W nadajniku ucznia w ustawieniach modelu ustawiłem "uczeń". Połączyłem wejścia DSC kablem z końcówkami minijack. Oczywiście zbindowałem odbiornik z nadajnikiem trenera. Mode jest to samo w obu nadajnikach. No i ... nie działa. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś Taranisa na HK?

 

Wydawało mi się, że dawali do nadajnika jeden odbiornik w zestawie,

Już miałem klikać, jak się dopatrzyłem że teraz nie ma tego odbiornika w zawartości?

 

Zdawało misie czy jak?

Druga sprawa coś dziwnego się dzieje,

Chciałem kupić ze zniżka 10$ se SWARMu, ale jak do Taranisa dodam zasilacz sieciowy, to cene SWARMową szlag trafia,

 

Mnie zresztą powoli też :/ chyba zaczekam do kolejnej dostawy, może mi przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz są w walizkach se smyczą i pakietemNiMh, tylko bez ładowarki (ja bym za to zapłacił ~140$ + Shipment) .

 

Na spokojnie musze przejrzeć wszystkie oferty co, gdzie i za ile proponują.

w jakich sklepach w UK są dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.