Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się problem. Obiecałem, że wszelakie będę zgłaszał. Nie działa mi pstryczek trymowania SW (u mnie po prawej stronie - mode 2). Działa tylko w jedną stronę - do góry. W drugą muszę baaardzo mocno cisnąć w dół, by co jakiś czas zaskakiwał. Nie wydaje mi się to problemem programowym czy drganiem ze styków, z którym procki sobie nie zawsze radzą. Raczej obstawiam na przełącznik. Na wszelki wypadek zamawiam nowy i wymieniam. Kiedyś już podawałem źródło, gdyby ktoś potrzebował to przypomnę, koszt 1.56 funta. 

 

http://www.t9hobbysport.com/taranis-tx-spare-replacement-parts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i paczka z HK sie odnalazla, jest Taranis do wziecia jak sie ktos pospieszy, poki co nie odebralem bo HK juz zwrocilo mi kase, prosze o priva jezeli ktos jest chetny.

 

Description Quantity Unit Price     FrSky X8R 8/16Ch S.BUS ACCST Telemetry Receiver W/Smart Port 2   US$33.88   Unreserved   FrSky USB Cable 1   US$8.33   Unreserved   FrSky AC/DC Charge Adapter EU Version 1   US$5.08   Unreserved   FrSky FVAS-01 Telemetry Variometer Sensor 1   US$8.28   Unreserved   FrSky Battery Voltage Sensor - FrSky Telemetry System. 1   US$2.76   Unreserved   FrSky D8R-II PLUS 2.4Ghz 8CH Receiver with Telemetery 2   US$23.91   Unreserved   FrSky 2.4GHz ACCST TARANIS X9D Digital Telemetry Radio System (Mode 1) 1   US$172.21   Unreserved       Shipment Express Mail Service to POLAND (Lipo) 2500g - 2999g US$48.72 Taxes US$0.00 Total US$360.96

 

cena to co widac plus 150 PLN cla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z czujnikow jestem juz obkupiony, mam vario, gps'a pod smartporta, czujnik stanu baterii, czujnik napiecia i natezenia, huba oraz temperatury - teraz tylko rozkminic co jest co w teemetrii i poustawiac jakies sensowne alarmy.

 

a no i mam juz gotowy zestaw z kobiecym polskim glosem :) tylko musze dolozyc komunikat o zalaczonych/wylaczonych swiatlach moze ktos ma jakies sugestie jakich jeszcze komunikatow brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?............

 

a no i mam juz gotowy zestaw z kobiecym polskim glosem :) tylko musze dolozyc komunikat o zalaczonych/wylaczonych swiatlach moze ktos ma jakies sugestie jakich jeszcze komunikatow brakuje?

To może podziel się z kolegami. Podaj skąd można go pobrać. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plik thrhold uszkodzony, i ciągle brakuje liczb od 61 do 99

 

PS. można prosić o wyjaśnienie użycia dżwięków z pliku hton/htoff  (śledzenie ruchów głowy wyłączone/włączone), gdzie to ma zastosowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( A mnie padł odbiornik. W taki sposób, że szok. W piątek piękne latanie pod chmurkami w okolicach Bielska-Białej. Podchodząc do lądowania Taranis dał znać że: "dwa metry" i kolejny komunikat: "sygnał telemetrii utracony". Nie zwróciłem na to uwagi bo warunki były wspaniałe i model niziutko nad trawką. Wylądował delikatnie trochę dalej niż chciałem bo przestał reagować na stery. Po otwarciu kabinki okazało się, że odbiornik zaprzestał współpracy!!! Diody na czujnikach nie świeciły tak jakby brak zasilania. Zmieniłem pakiet ale sygnał "bip" poszedł tyko z silnika, a cała reszta zero reakcji.  Całe szczęście, że nie stało się to na wysokości 300 metrów pod chmurkami tylko niziutko przy podchodzeniu do lądowania. Odbiornik do reklamacji :angry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MGJ ... aby na pewno odbiornik a nie BEC ??

Sprawdź go podpinając bezpośrednio do zasilania ... a nuż a widelec i się okaże że odbiornik żywy a regulator trup....

 

Skojarzyło mi się z dzisiejszą przygodą kumpla na lotnisku ..elektryk zamienił mu się na koszernego spaliniaka - dym poszedł z regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zaliczył wcześniej jakiegoś kreta / krety ?

Jeszcze nie zaliczył i nawet w tym ostatnim locie również model wylądował równiutko. Komunikat o braku łączności dostałem na chwilę przed lądowaniem i nawet bez mojej ingerencji ładnie wylądował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz UWAGA: Już go chciałem pięknie spakować... ale coś mnie tknęło i podłączyłem jeszcze raz wszystko tak jak było i... ODPALIŁ NORMALNIE  :o  :o  :o  Teraz to już nie wiem co mam zrobić, bo jak go wyślę to powiedzą, że odbiornik jest ok i reklamacja nie uzasadniona. Rozbierać też go nie będę bo "gmerany" sprzęt nie podlega gwarancji. A latać na nim jakoś już się boję. Chyba trzeba zamówić nowy, a ten pójdzie w odstawkę. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.