Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I teraz UWAGA: Już go chciałem pięknie spakować... ale coś mnie tknęło i podłączyłem jeszcze raz wszystko tak jak było i... ODPALIŁ NORMALNIE  :o  :o  :o  Teraz to już nie wiem co mam zrobić, bo jak go wyślę to powiedzą, że odbiornik jest ok i reklamacja nie uzasadniona. Rozbierać też go nie będę bo "gmerany" sprzęt nie podlega gwarancji. A latać na nim jakoś już się boję. Chyba trzeba zamówić nowy, a ten pójdzie w odstawkę. :angry:

 

A czy pomiędzy jednym a drugim podłączeniem robiłeś cokolwiek z nadajnikiem? Ładowanie, zmiany konfiguracji? Cokolwiek poza włączaniem i wyłączaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po otwarciu kabinki okazało się, że odbiornik zaprzestał współpracy!!! Diody na czujnikach nie świeciły tak jakby brak zasilania."

 

Myślę, że ustawienia nadajnika nie miały tu większego znaczenia. Może jakiś zimny lut w odbiorniku .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za odłączeniem zasilania i zamianą regulatorów - nic innego nie robiłem.  Teraz znów wróciłem do tego reglera, który był podczas tego lotu. Spróbuję, podłączę go na jakiś okres czasu i zobaczymy - może faktycznie temperatura?

EDIT: Ale to z innym regulatorem (zimnym) by zadziałał?! A jednak nie było reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie z Cessną. Start, ze 2 minuty lotu i kompletny brak reakcji na stery. Tak wyglądały 3 loty. Po długich "dochodzeniach" okazało się, że winny był pakiet. Przy dużym poboże prądu powstawała przerwa i odcinało zasilanie. Jak pakiet był zimny i naładowany to było ok. Rozebrałem go i jedna blaszka była tylko na dotyk do lutu. W testach naziemnmych i pakiet wydawał się ok ;) Jak widać zmiennych do sprawdzenia jest mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobic kabel uczen trener miedzy taranisem a hitec optic lub hitec laser?

Też się podepnę do tego pytania . Próbował ktoś już takiej sztuczki ?. Jak dla mnie powinno działać trzeba tylko wyciągnąć sygnał PPM i GND z gniazda w Opticu i ewentualnie zwora między 4 i 5 pinem (chyba) żeby wyłączyć WCz . Nie wiem tylko jak wygląda sprawa z napięciami. Może ktoś już próbował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MGJ do testów proponuję pozbyć się regulatorów i podpiąć normalne koszerne zasilanie do odbiornika 2x lipol.

 

Ja po prostu nie mam zaufania do regli .. moze dlatego że samolot RC musi smordzić i pluć olejem - takie zboczenie ze starych czasów.

A cyrków z regulatorami przez ostanie 3 tygodnie naoglądałem się wiecej niż problemów z silnikami do modeli przez X lat modelowania.

Łącznie ze stwierdzeniem z ostatniej niedzieli : Spalinami to sie lata a w elektryku to sie głównie grzebie.

 

Tak przy okazji rozbierałem jeden odbiornik 8XR i na moje oko zrobiony jest bardzo przyzwoicie jeśli chodzi o lutowanie.


no i co zainstalowal ktos zenskiego lektora? wszystko ok?

Zainstalowałem ... jak do tej pory brak baboli, pomijając oczywiste problemy z dykcją pani IVONY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, gdzie kupiłeś odbiornik? Jeżeli w HK, to zadaj pytanie na infolinii. (Ja używam chata, gdyż mój angielski jest taki sobie i wolę wspomagać się tłumaczem google). Jak na razie wszystkie zgłoszenia reklamacyjne załatwione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałbym wrócić jeszcze do tematu awarii

Czy ktoś z Was miał jeszcze problem z utratą linku w taranisie ?

Ja ostatnio miałem taką sytuację że (przy niewielkiej odległości)  aparatura zgłosiła brak połączenia z odbiornikiem i model bez kontroli wylądował w zbożu.

Pomyślałem że padł regulator jakieś zwarcie lub coś podobnego...

przyniosłem model, podłączyłem zasilanie i wszystko działa.

Tylko boję się lecieć tym zestawem :-( Nie znalazłem przyczyny więc nie wiem czy się nie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że zrywa link jak aparatura jest za blisko odbiornika (30 cm czy metr), ale nie przy próbie lądowania w zbożu. Tam już odległość jest odpowiednia i nie ma mowy o braku połączenia. Coś się dzieje, ale daleka droga to obwiniania odbiornika. Dochodzą kabelki, pakiet, regulator, złączki itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to nie musi być wina systemu RC ( nie mówiłem że odbiornik )

Szukam przyczyny, sprawdzam po kolei elementy

i stąd też moje pytanie tutaj

Chciałbym spytać o  pewność działania nowego Taranisa - czy ktoś ma jakieś zastrzeżenia do jego niezawdności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 7 odbiorników R8X, latałem nimi już kilkanaście razy na odległości do 500m (mniej więcej) i nie miałem żadnych problemów z komunikacją.

Jedyna "dziwna sytuacja" była z mojej winy bo ustawiłem alarm krytyczny na RSSI na 65 i mi się w czasie całego lotu radio darło japę ze ma krytyczny stan RSSI. Normalnie ustawiam 45 niski i 40 krytyczny.

Moim zdaniem trzeba upgradować soft w radiu (nadajnika) i w odbiornikach na najnowszy ... nja czekam na kabel który ma szanse być w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.