Skocz do zawartości

PZL-130 Orlik TC1


jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam kontakt z panem Bartkiem Bujonkiem MF-Zone email mf-zone@wp.pl

Robił mi wielokolorowe kalkomanie na modele i jestem z nich zadowolony.

Rozmawiałem dzisiaj :) . Cena trochę zbiła mnie po uszach, muszę przemyśleć.

 

 

Tak małe napisy lepiej wydrukować na papierze typu kalkomania.możesz sobie sam wydrukować. Papier można kupić na allegro za parę złotych

Hmm.. wydrukuj białe napisy :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otrzymałem wczoraj bardzo miłą niespodziankę :) . Napisałem maila do Zespołu Akrobacyjnego "Orlik". W odpowiedzi dostałem od D-cy Zespołu, rysunek oryginalnego logo Zespołu w Corelu. W tej chwili latają na wersji TCII i loga wcześniejsze różnią się trochę. Ale na podstawie zdjęć przerobiłem i mam logo wcześniejsze, do wersji TCI. Na pewno model będzie wyglądał atrakcyjniej. Trzeba pomysleć o kalkomaniach.

 

post-270-0-91801300-1424508042_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe napisy robi się na białej kalkomanii. Po prostu dookoła napisu trzeba dać trochę obramówki w kolorze maksymalnie zbliżonym do tego, jakim jest pokrywany model przed oklejeniem. Potem trzeba dokładnie obmalować białe i gotowe. Jedyny problem jaki jest, to gdy biały napis jest na łączeniu dwóch czy więcej kolorów nakładanych aerografem tak, że twoch się płynne przejście. Pędzlem czegoś takiego osiągnąć się nie da, znaczy da, ale to już wyższa szkoła jazdy. Wszędzie tam, gdzie samolot ma jednolity kolor lub przejścia są na ostro, bez rozmywanego koloru - wystarczy obmalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dostałem próbki kalkomanii białych napisów, jest całkiem dobrze. Tak więc napisy techniczne to będzie kalkomania. Mam tez maski pod aerograf, ale to nie będzie to. Malowany podkład do pokazania to szary Motip podkładowy. Znak PZL też kalkomania.

 

post-270-0-86499600-1425915221_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Arek, kopyto będzie wykończone na błysk, wyszpachlowane, wymalowane. Z tego będę zdejmował formę do tłoczenia wewnętrznego, jak nie wyjdzie w ten sposób, zrobię w formie kopyto do tłoczenia na zewnątrz. Wiem, wiem sporo roboty, ale chcę uzyskać dobry efekt końcowy.

Mateusz, robiłem tak kopyta do kabin pod zestawy i zdało egzamin. Bez tych skosów wypełnionych mogą być problemy z "wyciąganiem" tworzywa przy tłoczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.