Skocz do zawartości

PZL-130 Orlik TC1


jędrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Może i będzie przecinak, ale za to jaki piękny :) .

Poza tym Andrzej to stary wyga i nie boi się szybkich modeli :P

 

W szybkich modelach fajne jest to, że są szybkie :) i super latają na wietrze. Ale wcześniej czy później trzeba wylądować - i tu może być problem, zwłaszcza gdy nie ma wiatru lub model nie ma klap do lądowania.

 

Sam lubię szybkie modele i mam dwa takie, celowo zrobione jako szybkie, właśnie na wietrzne warunki. Zacząłem lubić takie sytuacje ponieważ wtedy zwykle poza mną na lotnisku nie ma nikogo więc mogę spokojnie 'puszczać modele' :) bez tłoku w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powolutku do przodu, brak czasu z powodu pracy przy innych projektach, też modelarskich, ale z nieco innej branży, głównie przy komputerze. Ramka kabiny, z balsy, jeszcze niekompletna, brak środkowego przęsła. Całość będzie później przelaminowana cienką tkaniną.

 

post-270-0-43122500-1447184765_thumb.jpg

 

post-270-0-15832800-1447184772_thumb.jpg

 

post-270-0-24721000-1447184781_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z papieru wyciąłem szablony odrysowane z kadłuba. Środkowy szablon dopasowany do formy. Na tych szablonach skleiłem z balsy (warstwowo) półfabrykaty, następnie doszlifowałem do kształtu szablonów. Po sprawdzeniu dopasowania w formie, z zewnętrznych krawędzi zeszlifowałem o grubość wytłoczki mniej więcej około 0,8mm. Skleiłem w całość na kadłubie i pasuje :) . Teraz muszę wykleić formę taśmą w miejscach ramki o grubośc wytłoczki i zalaminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.