Skocz do zawartości

Zefirek, Sky surfer, Wicherek itd. czyli moje pierwsze zmagania z modelarstwem


Jacek T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za rady,

 

Co do pioneera to chyba go kupię, tylko czy mógłby mi ktoś napisać, czy nie trzeba do niego dokupić jakiś drobiazgów, (jeśli dobrze pamiętam to ktoś na forum przy opisie budowy tego modelu napisał, że jakieś małe elementy rozpadły mu się w rękach (chyba to były snapy)).

Pozdrawiam,

Jacek T

Co do snapów to racja trzeba wymienić , polecam wymienić rurkę węglową na 6X4 lub pręt 6 mm standartowa nie wytrzymuje obciążeń .

Tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Tak sobie pomyślałem, że w zestawie z modelem na pewno jest łoże silnika, które pasuje do oryginalnego silnika, więc zastanawiam się czy by nie doinwestować 40zł i nie kupić wersji z silnikiem, (aby uniknąć dorabiania łoża silnika pod mój silnik). Jeśli chodzi o rurkę węglową to czy ta może być: http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p714,rurka-weglowa-6mm-4-0 oraz czy ktoś mógłby mi doradzić snapy, które można kupić na abc-rc.pl i pasują one do pioneera (jeszcze chciałbym się zapytać ile snapów trzeba kupić)?  

Pozdrawiam,

Jacek T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka ok ja latam na takiej a snapy może takie  http://abc-rc.pl/p/113/2252/snap-nylonowy-m2-20mm--snapy-akcesoria-modelarskie-drobnica.html  ze 4 sztuki. Co do łoża silnika to już Twoja sprawa lepiej kupić z silnikiem ,

odpadnie kombinowanie chodziarz modelarz potrafi wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym się zapytać o to, co się stanie, jeśli źle połączę ten regulator: http://www.marvio-rc.pl/regulator-obrotow-ztw-beatles-30a-bec,3,61,4256 z silnikiem (w instrukcji mojego pierwszego regulatora było napisane, że nic się nie stanie, tylko silnik będzie kręcił się w złą stronę).

Pozdrawiam,

Jacek T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, poza tym dzisiaj skończyłem sky surfer-a i za tydzień może trochę porzucam nim na pobliskim boisku (żeby sprawdzić jak szybuje) oraz w najbliższym czasie zapytam się kolegę czy pomoże mi w oblocie. Poniżej załączam zdjęcia:

post-13571-0-63403600-1428864712_thumb.jpg

post-13571-0-14165700-1428864754_thumb.jpg

oraz wnętrze kabiny (pokazuje je głównie dlatego że chciałbym prosić o poradę czy regulator się za bardzo nie nagrzeje przy takim ustawianiu elektroniki)

post-13571-0-59025400-1428864797_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Jacek T

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, serwa sprawdzałem co najmniej kilka razy, jeszcze sprawdzę czy nie działają odwrotnie (choć już to raz sprawdzałem jednak wolę się upewnić). W weekend lub czwartek wieczorem zmienię pozycje regla a potem wrócę do (kolejnego) deproniaka, którego buduję.

Pozdrawiam,

Jacek T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Oblot sky surfera odbył się około miesiąc temu, ale nie miałem czasu nic napisać. Model oblatywałem z kolegą na pasie startowym Muzeum Lotnictwa. Po niedługim czasie rozkleił się dziób (spowodowane to było twardym lądowaniem), ale został sklejony taśmą izolacyjną. Następnie poszło śmigło, ponieważ po puszczeniu mocniejszych obrotów silnika skrzydła odleciały i kadłub wylądował do góry nogami, później poszło serwo od sk (dwie zębatki), ale już je wymieniłem na tower pro sg-92. Na koniec poszło skrzydło (wleciałem w krzaki i złamało się na pół). Model jest już w pełni naprawiony i czeka na kolejne loty (niestety, ale obecnie nie mam na nie czasu).

post-13571-0-52614300-1432750190_thumb.jpg

Poza tym buduję też kolejny model (mam nadzieję, że będzie latał). Zastanawiam się czy nie lepiej będzie wyciąć skrzydła dla niego ze styropianu, ponieważ wtedy szybciej je zbuduję oraz raczej będą dokładniej wykonane (elektronikę do wycinarki mam, grubą listewkę też wiec jest to kwestia kupienia drutu i zrobienia ramki). Zdjęcie poniżej:

post-13571-0-40931100-1432750207_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Jacek T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąrąco polecam zrobienie drobnych modyfikacji przed kolejnymi lotami, takich jak naklejenie taśmy wzmacniającej na krawędziach natarcia skrzydeł, wzmocnieniu SW i SK prętem,  jak również wstawieniu zawiasów do lotek. I koniecznie zmień śmigło fabryczne na inne - trwalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że budujesz Wicherka, w końcu depronowa wersja to mój pomysł  :)

 

Faktycznie skrzydło lepiej sprawdziło by się cięte z twardszego styropianu. z oryginalnym profilem (nie zmieniałbym go) skrzydło żeberkowe (jak moje) to gwarantowane problemy. A tak wystarczy wyciąć profil, wstawić dźwigar, ustalić wznios i gotowe 

 

Gdzie planujesz dać pakiet?

 

Jak skończysz to koniecznie pochwal się tutaj :-)

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/52440-wicherkomania-tutaj-chwalimy-si%C4%99-swoimi-wicherkami-we-wszelakiej-wersji/

 

no i GRATULACJE Udanego oblotu Sky Surfera, w końcu Ci się udało  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, taśme na natarcie sky surfera nakleiłem (kupiłem tą: http://www.marvio-rc.pl/tasma-szklana-25-mm-50-m,3,76,507), jeśli chodzi o zawiasy i wzmacnianie stateczników to sprzedawca powiedział mi że jest to niepotrzebne. Jeśli chodzi o pakiet w wicherku to chciałbym go umieścić zaraz za wręgą silnika (jeśli się zmieści). Poza tym chciałbym się zapytać jaki drut oporowy będzie dobry do zrobienia wycinarek o długości 20cm - 1m (na razie chciałbym zrobić jedną, ale nie wiem jakie modele będę robił później i jakie wycinarki będą potrzebne. Poza tym czy to normalne że ładowarka redox beta bardzo się grzeje (na razie próbowałem tylko rozładowywać akumulatory) oraz że przerywa rozładowywanie i na ekranie pokazują się prostokąty? 

Pozdrawiam,

Jacek T

PS. Jak edytować nazwę tematu (pytam ponieważ nie chcę zakładać nowego a jak na razie na jakiś czas porzucam zefirki, co nie znaczy że nie zamierzam jeszcze jakiegoś zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozładowywaniu ma się grzać, ale prostokąty na wyświetlaczu z reguły wskazują na brak komunikacji między procesorem a wyświetlaczem, więc niedobrze, zmniejsz prąd rozładowania, możesz dorobić chłodzenie np z wentylatora od komputera. Nie przekraczaj maksymalnego dopuszczalnego prądu rozładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady i przepraszam że tak późno odpowiadam, ale niestety nie mam czasu na pisanie na forum. Ładowarkę już oddałem do naprawy. Ostatnio próbowałem latać sky surferem ale okazało się że skrzydła są nie wyważone i obecnie model czeka na ich wyważenie. Chciałbym ponownie się zapytać jaki drut oporowy jest najlepszy do wycinarek. Poza tym też chciałby  się zapytać jak rozładować akumulator (3s) ponieważ nie chcę żeby spuchł (zastanawiam się nad podłączeniem zwykłego silnika i zostawieniem na jakiś czas). 

Pozdrawiam,

Jacek T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.