Skocz do zawartości

Kompresor domowej roboty tzw "lodówkowiec"


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piknie. Gratulejszyn!

Z ciekawości, ile wiosen liczy Twój agregat? Spręż ma dobry?

Ile wiosen nie mam pojęcia.

Manometr pokazał 5 barów i wyłączyłem, ponieważ nie mam zaworu bezpieczeństwa i nie bardzo wiem jaka jest dopuszczalna wytrzymałość tego wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czynnik Ci nie potrzebny, jeśli agregat ma pracować jako sprężarka w układzie otwartym (w lodówce masz zamknięty).

Natomiast olej i owszem.

Dzięki forum jestem coraz mądrzejszy.Jednak jeszcze jedna rzecz o którą zapytam jak się uzupełnia taki olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, chciałem się podzielić doświadczeniami co do rozwiązań mr.jaro - praca na zaworze bezpieczeństwa jest niezwykle do dupy.

Zawór ma dość szeroką histerezę pracy - otwiera się np. na 7 barach i zamyka dopiero na 5. Przy takim trybie pracy, któremu towarzyszy coś w rodzaju wybuchu podczas upuszczania ciśnienia oraz marnacji około 2 bar ciśnienia można już zapomnieć.

Także teoria teorią, praktyka praktyką - chyba, że ktoś ma zawór bez histerezy, ale ja już testowałem na dwóch różnych i oba działają tak samo.

Pozdrawiam!


witam

Panowie trochę odbiegnę od tematu czy taka pompa próżniowa nadaje się w zastepstwie jako kompresor niskiego ciśnienia do laminowania próżniowego:

http://allegro.pl/pompa-prozniowa-tc-88w-wakuometr-z-manometrem-23l-i5096830501.html

Pozdrawiam

Mnie się wydaje, że pewnie ma max czas pracy 15-20minut, bo nie wygląda zbyt wytrzymale. Najlepiej zapytaj sprzedawcę czy jest do pracy ciągłej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wg mnie warto - raz nabijasz i masz na długi czas. Ja mam osobiście do 50l zrobiony lodówkowiec/kompresor tradycyjny. Jak potrzebuję wydajności to duży sobie działa, jak tylko dmucham komputery itp, to po cichu ładuję lodówkowcem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytano. Kombinuję z budową podobnego kompresorka.

Udało mi się zdobyć butlę po helu balonowym, 10 litrów.

Wg Metryczki butla wytrzymuje naprawdę sporo i te 10 barów, to dla niej bardzo małe piwko.

 

Ma ona dość nietypowy gwint.

ok. 11 mm x 1,25. Skok się udało zmierzyć szablonem. Ale wielkości gwintu jakoś nie mogę dopasować. 

12,7 - pół cala. Ale 11 mm? Nie całe? 3/8?  Za mało. 4/8 - za dużo.

Jaki to może być rodzaj gwintu, jeśli nie calowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.