Skocz do zawartości

RWD 5 Bis EP 1,7m reaktywacja


gregory
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No rośnie Ci model jak na drożdżach, już mnie powoli przeganiasz :-)

Jak to ,,rośnie"? W wieku 25-ciu lat już się nie rośnie :D

Grzegorz, zrób z niego makietę, drewno już wiekowe, a tego nikt nie podrobi ;) . Fajnie to wygląda, czekam kiedy go ulotnisz...

 

P.S. Zamiast tego kółka mógłbyś zastosować skrętną płozę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to ,,rośnie"? W wieku 25-ciu lat już się nie rośnie :D

Grzegorz, zrób z niego makietę, drewno już wiekowe, a tegsię ikt nie podrobi ;) . Fajnie to wygląda, czekam kiedy go ulotnisz...

 

P.S. Zamiast tego kółka mógłbyś zastosować skrętną płozę...

Tak panowie ale czy rośnie dziękuje za komentarze chociaż wesoło sie zrobiło toć to tylko odbudowa skromna a z tą płoza Marcin to by było super jak zauważyłeś ! I tu chcialem Ci pogratulować kółka ogonowego w mustangu !!! ale ja nie staram sie o makietę bo czytając forum Piotra to nie chcę kometarzy pod kątem no to nie tak to się nie godzi itd. po prostu chciałbym w miare dobrze go dokończyć i cieszyć się z lotów w sumie pierwszego dokonczonego przeze mnie modelu konstrukcyjnego polskiej produkcji a poza tym to wygodniej będzie mi operować modelem podczas kolowania , mimo to dzięki jak coś byście mogli to prosze o wiecej podpowiedzi w kwesti technicznych błędów popełnianych przeze mnie ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś RWD dostało znaki rejestracyjne na kadłubie co prawda duży postęp prac to nie jest ale niestety ciężko wygospodarować czas na model

 

post-14061-0-46416200-1393180284_thumb.jpg

 

Model ma już swoje nowe zasilanie aku lipo robbe roxy evo 2600 30C X 2 pakiety połączone równolegle tzn. swoje bedzie też z nich korzystała Extra 300 bo kupiłem celowo dwa żeby je wykorzystywać na przemian ekonomia przemówiła za tym rozwiązaniem. :)

 

post-14061-0-17921600-1393180591_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnych chwilach wykonałem oszklenie kabiny z plexy 1,2mm,profilowałem suszarką na walcu nie wyszło mi to najlepiej bo robiłem to praktycznie pierwszy raz :mellow:post-14061-0-12757500-1393523685_thumb.jpg

 

zrobiłem też nakładkę zakrywającą śuby mocujące płat skrzydła,teraz podwozię czeka poprawka i wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za gruba ta plexa? zrob kopyto i z jakiejs butelki obkurcz, bedzie duuzo lzejsza

Piotr zmierzyłem jej grubość jeszcze raz i ma dokladnie 1.0mm , myślisz że jej ciężar ma tak duże znaczenie przy tej rozpietosci 1.7m ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnych chwilach wykonałem oszklenie kabiny z plexy 1,2mm,profilowałem suszarką na walcu nie wyszło mi to najlepiej bo robiłem to praktycznie pierwszy raz :mellow:post-14061-0-12757500-1393523685_thumb.jpg

 

zrobiłem też nakładkę zakrywającą śuby mocujące płat skrzydła,teraz podwozię czeka poprawka i wykończenie.

 

Tak na zdjęciu nic tej kabinie nie można zarzucić, wygląda b. przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie zamontowane już w modelu

 

post-14061-0-87417300-1394033536_thumb.jpg

 

po małych przeróbkach,podwozie wykonane jest jako amortyzowane z dwóch rurek alu o różnych średnicach w środku jest sprężyna amortyzująca

 

post-14061-0-47556000-1394033578_thumb.jpg

 

Zrobiłem tęż nowe mocowanie owiewek ale one bedą wykonane dopiero po oblocie.

 

post-14061-0-96343400-1394033631_thumb.jpg

 

podwozie juz zamontowane wachacze wykonane z aluminium.

 

post-14061-0-34433100-1394033667_thumb.jpg

 

podwozie ogonowe z kółkiem a nie z płozą jak w oryginale z powodu łatwiejszego manewrowania na trawiastym lotnisku.

 

post-14061-0-98727600-1394033764_thumb.jpg

 

i całość podwozia z kadłubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was koledzy modelarze robil ktoś z Was oświetlenie w modelu RWD 5 ? a może ma ktoś albo wie gdzie szukać materiałów na ten temat bo na forum nic nie mogłem znaleźć w tym temacie za podpowiedzi dziękuję z góry !!

Problem z rozmieszczeniem świateł rozwiąże na swój sposób zrobię to tak jak ma większość współczesnych awionetek na razie walczę ze skrzydłami wzmacniam ich konstrukcję bo przy ich budowie popełniłem błędy typu nie zamknąłem dźwigarów , i jest pare poprawek które idą mozolnie z braku czasu jak sie uda to w weekend wstawię fotki z postepu prac bo na razie nie ma czym sie chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace przy skrzydle trwają poprawiłem pare żeber wzmocniłem dźwigar tzn. wypełniłem go i dało to dużo a mianowicie usztywniło , nawet zrobiłem przymiarkę do kadłuba zostało jeszcze sporo pracy zamontować podstawy z osłonami do serw lotek włożyć instalację oświetlenia doszlifować tu i tam okleić pomalować.

Zważyłem kadłub i waga do lotu wyszła 1890g dzieki uprzejmości kolegi Piotra zmierzyliśmy ciąg wyszło 1,87 przy śmigle 14/7 pobór prądu47A przy dwóch połączonych równolegle pakietach 2600mAh

 

post-14061-0-94260000-1395478231_thumb.jpg

 

zamknięte dźwigary sklejką 0,8mm

 

post-14061-0-29765600-1395478199_thumb.jpg

 

Skrzydła razem z kadłubem jeszcze trochę prac i na lotnisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Małymi kroczkami ale jednak do przodu dzień coraz dłuższy i mało czasu do dłubania przy RWD bo korci aż po pracy żeby tylko się wyrwac na lotnisko i troszkę polatać . Prace powoli do przodu przy skrzydle.

 

post-14061-0-77188100-1396553812_thumb.jpg

 

zamontowałem okablowanie do óświetlenia świateł pozycyjnych,ostrzegawczych i ladowania

 

post-14061-0-99138200-1396553755_thumb.jpg

 

są tez już kable do podłączenia serw.

 

post-14061-0-55907000-1396553699_thumb.jpg

 

mocowanie serwa i snapów lotek. Mam nadzieje że w ten wekkend prace ruszą dalej przy oklejaniu skrzydła :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cisza totalna wszyscy świetują ja też ale ja jutro wstawie fotki z ostatnich moich postepów wiem temat mało interesujacy bo to to szeroko opisywany model na forum a mój to tylko reaktywacja no coż dla mnie to i tak mnóstwo wrażeń i juz sie nie mogę doczekać oblotu , większość kolegów modelarzy mówi że ten model sam lata ale dla mnie to i tak dużo obaw bo to SC itd. Całe szczęście że mam takich kolegów którzy sprzyjają takim mało doświadczonym jak ja.post-14061-0-29036100-1398031170_thumb.jpg

 

a nawet dziś sie udało pokazać prace przy skrzydełku , zostalo jeszcze serwa zmontować wyważyć i w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza totalna wszyscy świetują ja też ale ja jutro wstawie fotki z ostatnich moich postepów wiem temat mało interesujacy bo to to szeroko opisywany model na forum a mój to tylko reaktywacja no coż dla mnie to i tak mnóstwo wrażeń i juz sie nie mogę doczekać oblotu , większość kolegów modelarzy mówi że ten model sam lata ale dla mnie to i tak dużo obaw bo to SC itd. Całe szczęście że mam takich kolegów którzy sprzyjają takim mało doświadczonym jak ja.attachicon.gif20140420_163840.jpg

 

a nawet dziś sie udało pokazać prace przy skrzydełku , zostalo jeszcze serwa zmontować wyważyć i w górę

 

Już się nie mogę doczekać oblotu  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.