Skocz do zawartości

Piaggio Aero MPA 1:8


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Wracam do Piaggio, trzeba to w końcu oblatać. I tu nastąpił problem, proszę Kolegów o poradę.

Podczas prac przy innym modelu "chlapnęło" mi się rozpuszczalnikiem nitro na ogon Piaggio i oto efekt:

 

14373989300_46c706cc9b_c.jpgDSCN7572 by TeBeWAW, on Flickr

 

Jak to naprawić? Potrzebuję przepis na jakąś lekką szpachlówke do depronu, żeby to wypełnić, wyrównać i pomalować. 

 

Opiłki balsowe z klejem ? Zeszlifować depron i opiłki zmieszać... ale z czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydawało mi się, że już prawie wszystkie idiotyzmy widziałem, ale czegoś tak durnego, jak regulator REDOX 20A, to nie przewidziałem, Chyba bez karty programujacej nie uda mi się tego g... wystartować.

Poddaję się, idę spać, może jutro coś wymyślę.

 

14629476304_5d92f6847b_z.jpgDSCN7670 by TeBeWAW, on Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, ja już KUPIŁEM i MAM te REDOXY. Piszczą i nie startują :-)

Pewnie musisz zaprogramować położenie drążka. Ustaw w radiu gaz na max i włacz odbiornik poczekaj na pikanie i daj drążek gazu na zero i znowu odczekaj na pikanie. Wyłącz i właczodbiornik powinno być dobrze tak programuje sie większośc regli.

 

Oczywiście normalnie gaz po podłączeniu nadajnika musi być na 0 bo też będzie piszczał i nie ruszy. Zwróc uwagę na trymer gazu musi być na O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii Redoxa ja miałem tak że się programował, ale jak dodałeś gazu to włączało się piszczenie ... okazał się walnięty. Na szczęście został wymieniony na inny, no i lata bez problemów w acromasterze.

 

Tomku kiedy oblot, bo już na to czekamy kawał czasu :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii Redoxa ja miałem tak że się programował, ale jak dodałeś gazu to włączało się piszczenie ... okazał się walnięty. Na szczęście został wymieniony na inny, no i lata bez problemów w acromasterze.

 

Tomku kiedy oblot, bo już na to czekamy kawał czasu :)?

 

Trochę niemodelarskich tematów musiałem ogarnąć, ale oblot planuję w najbliższym tygodniu. Hope  ;)

 

Dobrze widzę, że masz czerwonego emaxa? cf2812? Z jakim śmigłem?

 

W Piaggio MPA zastosowałem 2 Emaxy CF2812 ze śmigłami Master Airscrew 7x4 3-łopatowe. Oczywiscie jedno lewe, drugie prawe :P   Po nocnym uruchomieniu mam 2 uwagi do tych silników:

 

- nie podoba mi się ich dźwięk, wyją strasznie na wysokich tonach

- mocowanie typu "dzwonek", to jest porażka. Dopasowanie silnika do łoża jest żadne, luzy jak na pierwszym semestrze ślusarskiej szkoły zawodowej. Robaczki mocujące maja niekalibrowe gniazdo do klucza imbusowego. Musiałem wymienić na normalne śruby. Zapewne po oblocie wkleję silnik w dzwonek na LOCTITE. W każdym razie więcej silnika z takim mocowaniem nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.