Skocz do zawartości

Chinczyki 20-25cc - opinie


filip_gd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na podjęcie dyskusji o naprawie cylindra krytego nicasilem. Ja mam w tym temacie sporo do powiedzenia bo takową naprawę przerabiałem i zlecałem regeneracje cylindra. Pękła poprzeczka  okna wydechowego - W jakim celu zachowuje się w oknach takie poprzeczki? To już pytanie do Ciebie Ciachoband.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z wyżej wymienionych posiadam RCG 20 i muszę powiedzieć że z mojego egzemplaża jestem bardzo zadowolony i jeśli ktoś by mnie pytał o silnik w tej klasie to właśnie go bym polecał. Jc 23 to tak naprawde 26 cc tylko w celach marketingowych zanizyli pojemność zeby uzyskać lepsze parametry. Natomiast NGH ? wyglada dobrze ale jak dla mnie ma 3 wady , gaznik z przodu ( w razie kraksy łatwiej uszkodzić) korbowód bez łozysk i jeśji byś chciał zmienić tłumik na typu pitss to moze być problem z kupnem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to ale pytanie było do autora tematu, który zarzuca mi wtrącanie i szukanie zadamy. Pękła więc poprzeczka okna wydechowego, co dalej? Znawco od powłoki nicasilowej?

Sprawdź autora. Czy przypadkiem nie pomyliłeś wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z wyżej wymienionych posiadam RCG 20 i muszę powiedzieć że z mojego egzemplaża jestem bardzo zadowolony i jeśli ktoś by mnie pytał o silnik w tej klasie to właśnie go bym polecał. Jc 23 to tak naprawde 26 cc tylko w celach marketingowych zanizyli pojemność zeby uzyskać lepsze parametry. Natomiast NGH ? wyglada dobrze ale jak dla mnie ma 3 wady , gaznik z przodu ( w razie kraksy łatwiej uszkodzić) korbowód bez łozysk i jeśji byś chciał zmienić tłumik na typu pitss to moze być problem z kupnem .

Konrad dzięki za odpowiedź.

Pewnie wybór padnie na RCG - dodatkowo jest trochę tańszy od NGH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja benzynki palę ręka , ale uzywam tylko drewnianych śmigieł , po moich doświadczeniach z paleniem silników ręka w których były załozone śmigła APC juz sie nigdy nie odważe,nawet tych najmniejszych. Sprawe ułatwia też odpowiednie ustawienie śmigła względem punktu zapłonu ( w miom przypadku na godzinę 1 ) W tym RCG uzywam fiala 16x6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoje RCGF 20 odpalacie ręką czy jeszcze rozrusznikiem? Posiadam używany ale sprężanie jest baaardzo wyczuwalne. Śmigło do niego jakie dostałem to APC 17" więc trochę się boję by nie pociąć palców.

Irek,zerknij-pali od palca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i w dodatku śmigłem APC ;). Sklep Nastik podaje, że w tym silniku jak i w DLE 30 - zapłon można zasilać bezpośrednio z lipola 2s. Stosujecie taki pakiet - bez stabilizacji - czy nie?

Dziś odpalałem drugi raz mego Homelite - tym razem z palca. Zapalił bardzo szybko. Przymocowałem do modelu wagę elektroniczna i tak zmierzyłem ciąg - 3,8kg jak na taki silnik to raczej żadna rewelacja ale takie są silniki "niemodelarskie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.