Skocz do zawartości

Przechowywanie modeli małych, średnich i tych b.dużych


bart07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Małe modele ESA, halówki wieszam na ścianie za śmigło (mam z miękkiego drutu fikuśne haczyki). 

Średnie elektryki (demontowalne na elementy) są spakowane w dostosowane kartony i parkują w półce (dziobem, co by miejsc nie zajmowały :D )

 

I teraz mój problem:

Jak przygotować duży model do hangarowania  :D ?

 

Jak powinien zostać ustawiony większy model benzynowy? Widziałem stojące na silniku (dziobem w gół) Wydaje mi się, że może podciekać resztka paliwa. Myślę o podwieszeniu za silnik... 

Jakie są Wasze doświadczenia, tak aby model nie zagracił wspólnej przestrzeni i nie był narażony na uszkodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem jakoś to ogarnąć jak się zamieszkało z partnerką... Miałem do wyboru, pozbyć się czy ułożyć. No i wiadomo.. Wydałem 100pln na "uchwyty regałowe" ale warto było. A kiedyś to miałem podobnie jak @noker, tylko że jak był model rozbity to albo był szybko odbudowany albo co się może przydać wyciągnięte a reszta recykling :)

Acha no i chciałem dodać że te dwa duże modele są na 30ccm benzynie i w takim położeniu są składowane. Żadnych nieprzyjemnych zapachów w pokoju. Paliwo wyssane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie jest prawie jak u Rafała, z tym, że na stercie leżą modele w trakcie budowy, a nie po locie... Regał Marcina zachęca regulacją półek. I mocowaniem do ściany. 

 

Twoje modele wyglądają również z bliska, więc ekspozycja jak najbardziej wskazana. Myślę, że Twoi znajomi zbierają szczękę, gdy dowiadują się, że to jeszcze na dodatek samo lata :D, a ślady ziemi nie powstały na skutek misternego zabiegu malarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem jakoś to ogarnąć jak się zamieszkało z partnerką... Miałem do wyboru, pozbyć się czy ułożyć. No i wiadomo.. Wydałem 100pln na "uchwyty regałowe"

Zdecydowałeś nie pozbywać się partnerki i normalne.

Następne, nowe wydatki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Odświeżę temat przechowywania modeli. Może warto bo temat wciąż aktualny. Czyli ma być tanio i funkcjonalnie. To pierwsze na pewno dla wielu ma znaczenie. Znalazłem na OL coś tam za 14 zł takie stojaki na buty. Kupiłem dwa i efekt na zdjęciu . 10 półek , na każdą półkę mości się spokojnie po 2 duże skrzydła , a nawet kadłub szybowca. Myślę że warto i jest jakiś tam porządek :)

A jak wy to robicie ? Możecie pokazać swoje rozwiązania ?

20210225_171642.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.