Jump to content
emil1129

Pytanie odnośnie quadrocoptera

Recommended Posts

Ciekawe jaka jest naprawdę wartość kamery od Symy. Kupując Mobiusa zapłacę więcej za kamerę niż za quada ;-) czytam to forum i ciekawe czy dadzą radę podpiąć. Wszystko zależy od wagi kamery :-)

Kolego, wszystko kosztuje. Dobra kamera kosztuje, dobry quad kosztuje, dobry nadajnik kosztuje.

Tanio się kupuje tylko złudzenia dobrych rzeczy.

A w zestawach obowiązuje tylko jedno prawo - jak najtańszej części. Tak naprawdę, w produkcji te quady z kamerkami, kosztują tak śmieszne pieniądze, że pękłbyś ze śmiechu. Każdy dystrybutor i pośrednik na tym zarabia. Producent też zarabia, a przecież sprzedaje najtaniej. Prezentów nikt nie robi. Często produkt trafia do klienta z marżą doliczoną nawet powyżej 100%. Jak produkt jest do tego modny, to naliczenia są jeszcze wyższe.

Nie dziwi cię, że super modne,zaawansowane telefony, są po dwóch latach warte 1/10 ceny wejściowej na rynek? Przecież nie zmienił się ich koszt produkcji. A nawet przeciwnie. A mimo to, nadal są produkowane i sprzedawane. A jeżeli są to przecież nikt ich nie produkuje z powodu tego, żeby je dawać w prezencie.

I to jest wszędzie, na całym rynku. Jeżeli chcesz kupić coś dobrego, nie patrz na najtańsze produkty. Ludzie lubią tanie rzeczy, a producenci to wykorzystują. Najpierw się wprowadza dobry produkt, który podbija rynek, a potem sprzedaje i produkuje jego tańsze odpowiedniki. 

Albo tanio, albo dobrze. Połączenie tych dwóch słów, w handlu nie istnieje, choć połączenie drogo i źle, funkcjonuje świetnie. ;)

Tylko nie wiem czy na początek opłaci się wrzucać tyle pieniędzy. Składanie z części byłoby lepsze?

Składany zestaw na początek może być złym pomysłem. Chyba, że masz jakiegoś bardziej doświadczonego od Ciebie quadowca w okolicy. Samo złożenie zestawu nie sprawi, że będzie on dobrze latał.

Kolego madrianie, istnieje jeszcze handlu opcja zarobku na hurcie, sprzedajesz miliony produktów dobrej jakości, przy minimalnych kosztach pośrednich i kosztach stałych;)

Wysłane z tapacza

Przy składaniu z części masz kontrolę nad jakością elementów użytych, z reguły wybierasz te lepsze. Co skutkuje całościow0 większą kwotą.

Natomiast trzeba mieć wiedzę i doświadczenie aby zbudować coś dobrego.

Myślę, że jak nikt nie odpowiedział do tej pory to musisz sam sprawdzić.

Przeczytałem fora angielskie/amerykańskie ( ? ) dużo osób go chwali, lecz polskich wpisów nie znalazłem. I może tu ktoś na forum jest posiadaczem tego modelu.

Więc jak, będzie dobrym wyborem, gdy kupię Turnigy SK450 + Acticecam Overmax 2.1 ? Gdy pokazałem rodzicom jaki widok można mieć z takiej wysokości, sami się mnie zaczęli pytać czy będę kupować to urządzenie :)

A wiesz po ile chodzi Pałac Kultury? ja się na razie nie orientuje. A na poważnie to nie jest transakcja ja wymyślam, bo mi się należy, tylko za własne pieniądze zamierzam zająć się czymś innym oprócz nauki. Po co z taką ironią od razu wyjeżdżać. Jeden kolega z forum polecił mi ten model i teraz chce poznać wasze opinie. Jak jest do niczego, to można od razu powiedzieć, a nie...

Ciekawe, na początku szukasz taniego zestawu do lotu a teraz podajesz ramę SK450.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że do lotu ta rama potrzebuje jeszcze 4 silniki+4regulatory, jednostkę sterującą (FC), pakiet i aparaturę.

Do tego jeszcze potrzeba ładowarki + zasilacz.

Do tego pewnie większość ujęć z kamer HD jest wykonywana z gimbali a nie kamer przyczepionych na sztywno.

Także przygotuj budżet (swój + rodziców) na 1000+.

Pominę już to (choć to najistotniejsze), że potrzeba to poskładać do kupy i jeszcze umieć choć trochę latać.

Ale skoro nie docierają do Ciebie głosy ludzi zajmujących się modelarstwem powtarzane przez 3 strony wątku.

A wiesz po ile chodzi Pałac Kultury? ja się na razie nie orientuje. A na poważnie to nie jest transakcja ja wymyślam, bo mi się należy, tylko za własne pieniądze zamierzam zająć się czymś innym oprócz nauki. Po co z taką ironią od razu wyjeżdżać. Jeden kolega z forum polecił mi ten model i teraz chce poznać wasze opinie. Jak jest do niczego, to można od razu powiedzieć, a nie...

Więc jak Ci polecił to kup.

Dostałeś wiele odpowiedzi, ale dalej drążysz wyczerpany już temat na zasadzie: "Tata, a Marcin powiedział, że jego tata powiedział...."

Wybierz model który w/g Ciebie będzie najlepiej spełniał Twoje oczekiwania, kup go za własne pieniądze i lataj. Tylko w ten sposób zweryfikujesz rady i opinie z tego czy innego forum. Następnie jak już zobaczysz "czym się to je" to albo kupisz następny lepszy model, albo stwierdzisz że były to pieniądze wyrzucone w błoto, bo ani latanie tym nie sprawia Ci frajdy, albo obraz nie jest tak piękny jak Ci się wydawało. Wszystko w temacie.

EDYTA

Kiedyś też zaczynałem od "malucha" a efekty masz poniżej

Ciekawe, na początku szukasz taniego zestawu do lotu a teraz podajesz ramę SK450.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że do lotu ta rama potrzebuje jeszcze 4 silniki+4regulatory, jednostkę sterującą (FC), pakiet i aparaturę.

Do tego jeszcze potrzeba ładowarki + zasilacz.

Do tego pewnie większość ujęć z kamer HD jest wykonywana z gimbali a nie kamer przyczepionych na sztywno.

Także przygotuj budżet (swój + rodziców) na 1000+.

Pominę już to (choć to najistotniejsze), że potrzeba to poskładać do kupy i jeszcze umieć choć trochę latać.

Ale skoro nie docierają do Ciebie głosy ludzi zajmujących się modelarstwem powtarzane przez 3 strony wątku.

Tylko mi chodzi o Turnigy SK450 z HB, ktoremu brakuje akumulatora i ładowarki. Zestaw praktycznie gotowy do lotu.

Jak mi odbiło i zachciało mi się quadro kupiłem INTRUDERA trzysta pare zł jest to zabawka ale 120g dźwignie pod sobą.

Fabryczna kamera nie powala ale dla mnie wystarcza jak znajdę to jakiś film wrzucę.

Obie grupy mówią razem "Nie marnuj kasy na szajs".

Na Youtubie można sobie obejrzeć nagrania zarówno ze słabych, jak i dobrych kamer.

Ale nadal pozostaje czysto techniczna kwestia - wycelowania kamery zamontowanej pod kopterem. 

Bez poglądu i sterowania ze stabilizacją - jest bardzo trudno nagrać coś sensownego z powietrza.

A to już kosztuje.

Te kopterki z fabrycznymi kamerami, to zabawki. Nagrania będą tylko przypadkowymi zlepkami obrazów, a nie świadomym filmowaniem.

Już zrozumiałem sprawę z tymi niby super urządzeniami. a tym zestawem mógłbym coś zdziałać : (?)

,0http://hobbyking.com...dy_to_Fly_.html     (quad)

http://www.hobbyking...ccessories.html     (ładowarka)

http://hobbyking.com..._Lipo_Pack.html           (bateria)

i zasilacz AC Adapter FJ-SW1203000T (zasilacz od drugiego monitora przy komputerze), który na output ma: 12V i 3A(3000mA)

http://allegro.pl/ka...4329154306.html    (kamera)

Jak zamawaisz całego quada za 160 dolców to dolicz sobie od razu

23% VAT bo taka paczka będzie się rzucać w oczy na celnym :)

Edit: jest taki kanał na youtube "rcmodelreviews" i tam koleś miał silniki Turnigy Multistar

ale ogólnie nie był z nich zadowolony bo jeden się rozpadł. Odkleiły się magnesy w locie :)

Witajcie ponownie ;) chciałbym się trochę pochwalić sprzętem który posiadam obecnie. Sporo się zmieniło od czerwca ;) Oto sprzęt, który teraz posiadam:

Quadrocopter f450 v2:

*esc emax simonk 4in1 4x25A 2-4s 400Hz fast pwm 
*silniki emax multi-copter MT2213/ 935KV 192W
*kontroler multiwii by kuki v0.6.3 full z baro i kompasem (soft 2.1)
*rama tarot fy-450 v2 z polami lutowniczymi 
*podwozie/nogi 150 mm
*kopuła 12cm
*śmigła hqprop mr 9045 carbon composite 1 komplet
*pakiet zippy compact 5000mah 25C 
*lipo monitor 2-3s

*oświetlenie LED (zielono-czerwone)

*aparaturę CX CT6A wraz z odbiornikiem i satelitą

Dzisiaj też zakupiłem Mobiusa, więc zapowiada się ładnie.

Teraz oby jak najmniej kretów (na razie tragicznie nie było) i w drogę :)

Zdjęcia quada:

post-14837-0-47155000-1413222512_thumb.jpg

post-14837-0-09949400-1413222516.jpg

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By mass
      Cześć, mam pewien problem dotyczący pracy silnika w moim quadrocopterze. Podczas lotów w końcówce przedniego sezonu dron dziwnie się zachowywał - mianowicie mogłem się bez problemu nim wzbić dość wysoko, ale podczas opadania jakby tracił moc na silnikach i bardzo szybko opadał robiąc kilka twardych lądowań. Od tamtego czasu nim nie latałem i teraz wiedząc, że było coś nie tak poświęciłem mu więcej uwagi na przegląd wszystkich podzespołów. Wymieniłem pakiet 3S na nowy, dokupiłem śmigła, ponieważ poprzednie były już nieco postrzępione i wgrałem od nowa firmware do APM, przeprowadziłem konfigurację i wykonałem kalibrację ESC.

Wczoraj chciałem wykonać próbny lot i zauważyłem dziwne zjawisko. Mianowicie po uzbrojeniu jeden z silników wyraźnie wolniej się kręci, po odjęciu gazu zatrzymuje się jako pierwszy - reszta równocześnie. Przy kręceniu nim w palcach nie czuć, żadnego oporu ani bicia. Wróciłem do domu i wykonałem jeszcze raz kalibrację ESC i tutaj zauważyłem dziwną sprawę - podczas kalibracji wydaje mi się, że ten silnik pracuje prawidłowo - prędkość obrotów podczas obserwacji nie różni się od pozostałych, wszystkie silniki zatrzymują się razem. Natomiast przy uzbrajaniu nadal ten silnik kręci się wolniej.

Nie mam pojęcia co mogło nawalić, czy macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

Poniżej przedstawiam filmiki pracy silników z uzbrojenia przed lotem i z kalibracji ESC (podczas oglądania proszę zwrócić uwagę na silnik numer 2)
      Połączenie silników zgodnie z dokumentacją ze strony ardupilot:

Filmik z uzbrojenia: https://youtu.be/eHcZgZyioUw
      Filmik z kalibracji: https://youtu.be/bHeL1jfuQ_U
    • By szymonSanok
      Witam, jestem na tym forum nowy, ale już co nieco przeglądnąłem wątki oraz zgłębiłem podstawy modelarstwa, jednakże połączenie arduino i aparatury sterującej oraz silników z regulatorami sprawia mi jeszcze troszkę problemów. A mianowicie: wszystko już reaguje na aparaturę, silniki przyśpieszają itd, problem jednak jest w tym, że nie robią one tego równomiernie, a dokładniej, że jeden z silników, aby zaczął się kręcić wymaga dużo większego wychylenia przepustnicy od poprzednich. Podejrzewam złe zaprogramowanie regulatorów, ponieważ w trakcie podłączania baterii 3 silniki "pikają" po dwa razy a tej jeden tylko raz. Drugim problemem jest to, że lubią się zawiesić (tzn kręcą się pomimo ustawienia przepustnicy za 0) w momencie gdy zrobię to gdy quadcopter nie jest w pozycji horyzontalnej. Poniżej zamieszczam link do dokumentacji całego quadcoptera, aby łatwiej było się zapoznać z tym jak jest zbudowany i jak działa.
      Liczę na Waszą pomoc lub sugestie Pozdrawiam!

Dokumentacja:
      https://docs.google.com/document/d/1EJwOQfFyyUpuTLndOahr4K0CBDsZuEMtVzzbAPM24Xg/edit?usp=sharing

@Update, dron już zaczyna się poziomować, i reagować szybciej na aparaturę, pomogła zmiana częstotliwości na jakiej przetwarzane były impulsy w arduino. Pojawił się za to kolejny problem objawiający się tym, że moc na silniki nie jest przekazywana równomiernie. Tzn jeden z silników potrzebuje dużo więcej "gazu", żeby w ogóle zaczął się kręcić. Czy może być to wina źle zlutowanych kabli lub niedokładnych połączeń na konektorkach? Pozdrawiam!
    • By d_adam
      Witam
      Mamy w ofercie ciekawe propozycje jeśli chodzi o drony do filmowania i zabawy ;=) Zapraszamy www.RCForever.pl

Yuneec Breeze 4K
      to prawdziwa rewolucja w świecie dronów. Jest to pierwszy na świecie dron selfie, który możesz zabrać ze sobą wszędzie aby uwiecznić najważniejsze chwile.

Cena: 2099zł

http://rcforever.pl/product-pol-2920-Yuneec-Breeze-4K-Selfie-Dron-.html

Yuneec Typhoon Q500-G oraz Q500 4K

Yuneec Q500-G to innowacyjny model quadrocoptera z możliwością wyposażenia w kamerę GoPro. Idealnych dla osób początkujących jak i bardziej doświadczonych użytkowników. Doskonały do użytku komercyjnego jak i rekreacyjnego. Podgląd na żywo z kamery jest możliwy na ekranie wbudowanym w aparaturę, nie potrzeba żadnych dodatkowych akcesoriów.

Cena: 2199zł

http://rcforever.pl/product-pol-2901-Yuneec-Typhoon-Q500-G-Gimbal-Reczny.html

Typhoon Q500 4K to spersonalizowana aparatura z dotykowym wyświetlaczem oraz system Android, zintegrowany 3-osiowy gimbal z kamerą nagrywającą w jakości UltraHD (4K / 30 fps). Wznieś się w powietrze i nagrywaj niesamowite materiał w trybie slow motion (1080p / 120 fps), a dzięki bierzącej kontroli ustawień wideo twój materiał zawsze będzie taki jak tego chcesz.

Cena: 2899zł

http://rcforever.pl/product-pol-2912-Yuneec-Typhoon-Q500-4K-Gimbal-Reczny.html

Yuneec Typhoon H Advanced oraz Pro

Typhoon H Advanced jest gotowy do lotu po otwarciu pudełka, posiada wykrywanie przeszkód za pomocą ultradźwięków. Kamera nagrywa w jakości 4K 30fps, a także doskonałe slow motion w jakości FullHD 1080p 120fps. 3-osiowy gimbal posiada 360° oś obrotu. Ponadto model ma składane podwozie łatwe w montażu śmigła, składane ramiona na czas transportu. oraz wiele bardzo pomocnych trybów lotu.  Z kolei aparatura ST16 wyposażona została w 7 calowy dotykowy wyświetlacz.

Cena: 5199zł

http://rcforever.pl/product-pol-2917-Yuneec-Typhoon-H-Advanced-Pilot-Wizard.html

Typhoon H PRO został stworzony w współpracy z firmą Intel, która pomogła zaimplementować w hexacopter najnowsze technologie. Wersja RealSense posiada wbudowane sensory laserowe które inteligentnie wykrywają przeszkody, a także płynnie je omijają.

Cena: 8199zł

http://rcforever.pl/product-pol-2919-Yuneec-Typhoon-H-PRO-Intel-RealSense-.html

• By Dr_Brzezina
      Witam

Chciałbym przedstawić wam sklep Xdrony
      http://xdrony.pl/'

Jest to sklep internetowy połączony z siecią sklepów stacjonarnych w całej Polsce. Nasze sklepy mieszczą się w Katowicach, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu oraz Dąbrowie Górniczej, a już niedługo także w Częstochowie oraz Szczecinie.

Zajmujemy się dystrybucją oraz serwisem wielu znanych marek cenionych w modelarstwie  w szczególności: DJI, Hubsan, Akumulatory Gensace, Tattu, Aparatury Flysky ładowarki Imax, HPI, E-fly, E-flite, Kds, Pelikan, E-sky, Graupner, Sanwa, Syma, MJX, Traxxas, VRX, Redox, Tornato i wielu innych. Mamy w naszej ofercie największy wybór części zamiennych dostępnych na miejscu jak i na zamówienie.

Nasze sklepy:
      Katowice
      40-282 Katowice ul Paderewskiego 63
      Łódź
      92-302 Łódź ul. Rokicińska 46 
      Wrocław
      55-040 Bielany Wrocławskie ul. Fiołkowa 16/1c
      Dąbrowa Górnicza
      41-300 Dąbrowa Górnicza ul. Łańcuckiego 31A
      Warszawa
      02-781 Warszawa  ul.Roentgena 46
    • By morfeusz1987
      Projekt quadrocoptera o rozstawie osi silników 850mm

*rurki alu 20mm
      *mocowania silników aluminiowo karbonowe http://www.aliexpress.com/snapshot/7685708169.html?orderId=75331761030628
      *silniki RcTimer 5010 360KV
      *śmigła RcTimer 17x5x5
      *centerplate karbon
      *ESC DYS 20A SimonK
      *tymczasowo kontroler APM 2.8 (będzie pixhawk)
      *jak wszystko pójdzie wedle myśli to wylądują na pokładzie ogniwa panasonica
      *aparatura WF09 z modułem FrSky DFT 2,4Ghz (domyślnie pojawi się LRS)

Waga ramion z mocowaniami, silnikami i śmigłami to 720g (wiem że dużo i na węglu byłoby mniej ale ma być alu)
      szacuje, ze waga całości wyniesie 1100g bez baterii

Przede wszystkim stawiam na wygląd, ma być prosty, estetyczny, bez widocznych przewodów itp.
      Będzie to moja 1 platforma FPV

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.