Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ażeby dobrze pokryć górną część modelu zrobiłem wypełnienia między listwami na początku i końcu konstrukcji. Wypełnienie listew za kabiną pilota jest zgodne z oryginałem konstrukcji samolotu natomiast wypełnienie tylne (15 mm) ma za zadanie dobrze przytrzymać napiętą folię.

 

post-5634-0-14583100-1416238190_thumb.jpg

 

 

Góra kadłuba została pokryta folią i napięta. Wyszło całkiem ładnie. Niestety na zdjęciach ze względu na połysk folii  i lampę błyskową nie widać dobrze pod folią listew konstrukcji - w rzeczywistości są dobrze widoczne. Ponieważ zakupiłem folię z klejem mogę zacząć wykonywać przymiarki zdobień. 

 

 

post-5634-0-99885800-1416238190_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie udałoby się zrobić jakiejś cienkiej białej linii odcinającej czerwone z folii od czerwonego z farby na dziobie? Może mniej będzie się rzucać w oczy różnica odcieni...

Patrz #400 tam są różne próby o których mówisz. Maska jest w malowaniu aby zbliżyć się do cerwieni kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem maskę silnika ze zdobieniami (no może jeszcze pooznaczam flamastrem nity) . Okazało się, że moja farba czerwona (pozostałość po PZL p.24) ni jak nie da się zgrać kolorystycznie z kolorem czerwonej folii  termokurczliwej, więc zmuszony byłem pokryć maskę silnika folią samoprzylepną,  której czerwień była wystarczająco zbliżona. Taką wyklejkę robiłem pierwszy raz. Robi się ją całkiem sympatycznie stosując podkład wodny i później jej wyciskanie że by kawałki foli można było precyzyjnie dopasować (poprzesuwać) do siebie. A wyszło tak:

 

Próba rozjaśnienia czerwieni na masce - nie wyszło jak trzeba

 

post-5634-0-27861800-1416340233_thumb.jpg

 

Maska silnika oklejona folią samoprzyklepną:

 

post-5634-0-24961200-1416340231_thumb.jpg

 

 

Nierówności od widoczne w powiększeniu zdjęcia to cienie od lampy błyskowej - w rzeczywistości jest równo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik najlepiej przenieś do kabiny bo w samolotach jest ich tam najwięcej :)

Model jest fajny ale mi nie pasują i podobają się te śruby z mocowania podwozia do kadłuba.

Sam bym w to miejsce dał nakrętki kłowe i śruby bym wkręcał od spodu a te golenie były by wtedy całe czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model wyjątkowo będzie miał wyposażenie kabiny firmowe z Arizonamodels (taki prezent od Syna), więc nie można umieścić wyłącznika w kabinie, żeby nie psuć wyglądu kokpitu.

 

Nakrętki kłowe, o ile dobrze rozumiem potrzebują miękkiego podłoża aby się wbić i ustabilizować. Podwozie wykonane jest ze sztywnego laminatu szklanego i płyty węglowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kołach już pisałem wcześniej że mają wysoki profil dla amortyzacji i są do oblotu i latania treningowego. Na spotkania modelarskie koła będą miały boczne talerze lub będą bardziej makietowe. Na poprzednich zdjęciach występują  też koła z nakładkami.

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj tego orła Piotrze. Kojarzy mi się z naklejkami na ciężarówce. Lepsze jakies logo istniejącego dywizjonu czy pułku.

 

 

Jak dam godło pułku (a nie wiem czy w tamtych - mówię o Polsce i wojnie z bolszewikami , czasach już istniały związki lotnicze, bo raczej były to samoloty rozproszone po jednostkach do celów rozpoznawczych) to popełnię kolejną nieprawidłowość w oznakowaniu modelu. Szukałem  jakiegoś indywidualnego oznakowania maszyny jakie piloci mogli sobie wymalowywać na kadłubie swojego własnego samolotu. Pomysł drapieżnego ptaka w locie sam w sobie nie jest zły, ale ładniejszego (ekspresyjnego) orła Bielika nie znalazłem w internecie. A jak sam widzisz jednym się podoba innym nie.  No nie dziwi mnie fakt że kierowcy ciężarówek przejęli tradycję lotnictwa z czasów IWW, każdy chce się czymś wyróżniać. Poszukam reszce jakiegoś obrazka sokoła no ale orzeł to orzeł :-).

 

To co prezentuję to są przymiarki. Ci którzy wykonują makiety mają w tym miejscu łatwiej bo robią ściśle według rysunków i fotografii - ja czasami muszę coś wymyślić. 

 

 

ten też nie jest zły - znak musi być wyrazisty i agresywny jak  myśliwiec:

 

post-5634-0-09958100-1416735282.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko  nie bielik, bielik to generalnie ptak o lichym charakterze, często żywi się padliną i uprawia złodziejstwo wśród innych szponiastych. No i to nie orzeł.

 

Masz rację, ale takiego Bielika sobie wybraliśmy za godło i od Piasta pozostał.

 

To zdobienie jest chyba leprze  - jest wyraziste i mnie j szczegółów więc i dobrze wpada w oko.

 

 

post-5634-0-89589900-1416493256_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika na samolocie generalnie im prostsza tym "prawdziwsza". Namalowanie takiego orła ze skrzydłami to wiele godzin pracy, nie robiło się takich rzeczy na bojowych samolotach, nie było czasu i nie było takich artystów. 

Druga propozycja o wiele lepsza jest moim zdaniem. Choć poszukałbym jeszcze czegoś prostego, ale ze skrzydłami :)

 

No i odpuść sobie ten napis FASST. Szpeci całość... Zamiast niego dałbym SE5a na końcówce statecznika, a jakiś numer seryjny albo inny napis na ogonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znak Fasst  jest już moją taką tradycją - każdy z moich modeli ma ten znak na ogonie. Wiadomo że to model RC więc nie ma  co ukrywać.

 

Jak dołożę orła ze skrzydłami dojdzie ilość szczegółów - znak z bliska będzie fajny, ale z daleka w powietrzu mało czytelny. Z numerami masz rację coś pokombinuję.

 

Przykład orła uproszonego ze skrzydłami

 

post-5634-0-69106200-1416494660.jpg  post-5634-0-97605400-1416496249.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz...

 

Są orły i orły. Ten co podałeś rzeczywiście jest nieczytelny. Bardziej mi chodziło o coś takiego co dałem na Albatrosie:

http://images63.fotosik.pl/912/d58f03870fa04432med.jpg

 

Oczywiście nie chodzi o to, żebyś dawał taką wronę, tylko podaję jako przykład prostej i czytelnej grafiki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.