Skocz do zawartości

Czesław Kruszczynski z Kruszwicy nie żyje


Henryk S.

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowite.....Osobiście znałem Czeslawa....Zawsze podziwiałem czystość i precyzję wykonanych przez Niego modeli. Potrafił zbudować poprawnie każdy rodzaj modelu.Z rozmów jakie wielokrotnie z Nim przeprowadzałem wynikało że na początku swojej przygody z modelarstwem gdzieś tak na koniec lat 60-tych i początek 70-tych to fascynowały Go modele redukcyjno - pływające.Jako młody chłopaczek podziwiałem piękny , wykonany przez Niego  model holownika JANTAR. Jak po latach mówił Czesiu , był to jeden z pierwszych  w Polsce (1970r) model z kadłubem wykonanych z laminatu i żywicy epoksydowej. Był też piękny model trałowca Jaskółka w skali 1;25..... i wiele innych. Próbował też Czesław swoich sił w modelach ślizgów spalinowych FSR, i zajmował miejsca medalowe. Wreszcie to że posiadał uprawnienia instruktorskie i prowadził modelarnie przy Cukrowni Kruszwica.Ostatnimi czasy jak mówił chciał się pobawić budową i pilotażem dużych modeli makiet - gigantów. W maju tego roku byłem u niego gościnnie gdzie mogłem podziwić jego wzorcową pracownię modelarską.Tak bardzo się cieszył bo będąc na emeryturze i nie mając problemów lokalowych mówił mi że jest szcześliwy i spełniony bo ma czas i warunki zająć się swoim ukochanym hobby. Jeszcze Czesław miał jedne hobby; to było przywracanie do życia rożnych starych przedmiotów. Pełen podziwu byłem jak pokazywał mnie pięknie odnowioną starą stuletnią kasę sklepową......Dużo by można pisać..... Cześć jego pamięci........ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.