Skocz do zawartości

SZD-56 Diana 2 1/4


Gość horn3t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jacku no niestety ceny w obecnej sytuacji i czasach mogą przyprawić o palpitację serca.
Choć z drugiej strony wytworzenie takiego ,,ptaszka,, pochłania sporo nakładu czasu i pieniędzy
że nie wspomnę o użytych materiałach plus inne rzeczy generujące koszty.
Jest jeszcze Composite RC Gliders   https://composite-rc-gliders.com/en/p/diana-2-3-7-m
Dzięki Tobie wątek nieznacznie odżył.

Pozdrawiam ...
 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wojcio69 napisał:

Jest jeszcze w ICARE - ICARUS https://icare-icarus.3dcartstores.com/Diana-2-50m-13_p_1451.html , ale tak jak napisałeś - CENA

Wojtek. Tą Dianę robi Total model. Formy kupił Icare ,a zlecenie ma Total. Najlepszą ofertę na Dianę 1/4 ma Bihler Martin, za caloweglowa 1150-1250 euro.

Teraz, Nikt napisał:

Wojtek. Tą Dianę robi Royal model. Formy kupił Icare ,a zlecenie ma Royal. Najlepszą ofertę na Dianę 1/4 ma Bihler Martin, za caloweglowa 1150-1250 euro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sbogdan1 napisał:

Tak. Tylko u Martina masz pełny węgiel w płatach+ węglowe wzmocnienia kadłuba+gotowa kabina+mocowanie (zamknięcie) kabiny. Chcesz jeszcze taniej jedź do Ostrawy,będzie jeszcze taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sbogdan1 napisał:

Maciek Jutro jadę, mam wolne i blisko, w sumie nie cała godzinka drogi, a co mi tam.
Na moje potrzeby wystarczy :)

Oczywiście. Ważna zabawa i radocha! Ja jestem umówiony na 27 grudnia. Ale nie po Dianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nikt napisał:

Wojtek. Tą Dianę robi Total model. Formy kupił Icare ,a zlecenie ma Total. Najlepszą ofertę na Dianę 1/4 ma Bihler Martin, za caloweglowa 1150-1250 euro.

 

Rozmawiałem w sobotę z p. Martinem Bichlerem i powiedział mi, że obecny czas oczekiwania to 3-4 miesiące na model. Mnie interesowała wersja Voll Carbon DeLuxe z małym update. Chciałem spód płata w transparentnym węglu i dwoma białymi pasami, ale to było niemożliwe do zamówienia. Tylko ewentualnie w kolorze szarym. Więc jak to konstrukcja całowęglowa, to w czym problem? Tochę nabrałem podejrzeń, że być może skrzydła są również tylko w D-Box, a nie całowęglowe. I to tylko 3,75m - trochę mało, ale model bardzo kompaktowy.

Z kolei w Chocofly czas oczekiwania na model Diany w najmniejszym rozmiarze 4,28m, to około 1 roku. Trochę długo, ale być może warto, a jakość o wiele wyższa niż u Royal Model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jacek Walenciak napisał:

Rozmawiałem w sobotę z p. Martinem Bichlerem i powiedział mi, że obecny czas oczekiwania to 3-4 miesiące na model. Mnie interesowała wersja Voll Carbon DeLuxe z małym update. Chciałem spód płata w transparentnym węglu i dwoma białymi pasami, ale to było niemożliwe do zamówienia. Tylko ewentualnie w kolorze szarym. Więc jak to konstrukcja całowęglowa, to w czym problem? Tochę nabrałem podejrzeń, że być może skrzydła są również tylko w D-Box, a nie całowęglowe. I to tylko 3,75m - trochę mało, ale model bardzo kompaktowy.

Z kolei w Chocofly czas oczekiwania na model Diany w najmniejszym rozmiarze 4,28m, to około 1 roku. Trochę długo, ale być może warto, a jakość o wiele wyższa niż u Royal Model. 

Byłem w lipcu u Martina i widziałem Dianę w węglu a drugą z D-box. Dużo pracy potrzeba aby węgiel był widoczny. Nawet Daniel nie robi faktury węgla. U Martina nie było problemu z kolorem czarnym i dwoma żółtymi pasami. Porównaj wagę obu producentów,o cenie nie wspominam. A Wrocławska Diana wcale nie będzie tańsza od Baudis model,czy od chocofly. Zadzwoń do Andrzeja może powie ci ile rzeczy może wyniknąć na fakturze węgla. Ja również dobrze bawię się modelem 2500mm jak 4000 mm. To tylko kwestia chęci ewentualnie "ambicji" (większy, większy jeszcze większy). Jak pisałem wcześniej -latanie ma być radością!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ventusa 2c 4,5m rozpiętości z Mawi Fly, więc model o mniejszej rozpiętości, to jakby zrobić krok do tyłu. A Diana 2 bardzo mi się podoba, jak również GP 15 w tej samej skali z Chocofly. 

Co do ceny, to myślę, że Diana z Wrocławia byłaby sporo niższa niż u Baudisa czy Chocofly. Dla polskiego odbiorcy na pewno byłaby niższa cena, podobnie jak u p. Pastuszaka, który produkuje modele dla Flight Composites z Niemiec.

I nie chodzi o ambicje z tą wielkością modelu, bo też mam pewne priorytety wynikające z możliwości naszego lotniska, na którym latam, ale także nie potrzebuję w swoim hangarze modeli powyżej 5m rozpiętości. A przyjemność z latania, jak najbardziej należy czerpać z każdego modelu, bo to jest nasze hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "ambicje" to nie do ciebie,ale ogólnie. Co do GP15 z chocofly to wydaje mi się że jest produkowane u Baudisa,a sprzedaż ma chocofly. Niższa cena dla polskiego odbiorcy? Wątpię,roboty przy polskiej Dianie jest tyle samo co u innych producentów. Ja mam swoje metody -nie ma,nie pasuje mi,lub mało elastyczny producent- sprzedawca w Polsce to kupuję w Czechach,Niemczech, Francji . W grudniu jadę po odbiór dwóch modeli z Czech( jeden dla znajomego). Ja nie uważam że mniejszy model to krok w tył,czasami małe jest super i daje większą radoche. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, cZyNo napisał:

Wyglada na niezrozumienie problemu. Cena modelu zrobionego w Polsce i sprzedawanego bezpośrednio przez producenta, będzie porównywalna do ceny modelu kupionego u bezpośredniego producenta za granicą. Np u Baudisa. Cena materiałów i robocizny jest taka sama wszędzie. Wiec jak są dobre materiały i dobrze zrobiony model to nie będzie tanio. 

Jurek, jak kupowałem model Ventusa 2C w Mawi Fly u p. Pastuszaka, to otrzymałem cenę o 1/4 niższą, niż w sklepach internetowych. 

Analogicznie pierwsze egzemplarze modelu SZD-55 Nexus z Model Projekt M.Ożóg były na początku sprzedawane dla formowiczów/polskiego klienta w promocyjnej cenie z dużym upustem ok. 20% dzisiejszej ceny.

Także podchodząc do tematu w analogiczny sposób miałem nadzieję, że z modelem Diany 2 od polskiego producenta będzie podobnie.

Na dzień dzisiejszy nie ma modelu, więc to są tylko dywagacje.

 

ps. Model z tematu Diana 2 3,75m też polskiego producenta była sprzedawana w Polsce w bardzo dobrej, korzystnej cenie. Ale była mała sprzedaż, i właściciel sprzedał formy i prawa do Royal Model. Dzisiaj model sprzedawany jest przez różne firmy niemieckie za dużo wyższą cenę niż można było kupić ten model w Polsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat drgnął, trzeba zrozumieć producentów/sprzedawców, że też z czegoś muszą żyć a a sortyment tego typu nie jest produkowany na masową skalę do tego nakładają się realia sytuacji kryzysowej związanej z Wojną za naszą granicą i ceny idą w górę wszystkiego. Ale to nie temat do dyskusji tutaj.

A mój model Diany miał naprawdę świetne właściwości lotne i bardzo miło go wspominam a ze wspomnień pozostał krótki klip z lotów na zboczu Dianą.  :)

 

https://youtu.be/Mrc_WLYDQQA

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenia o niskich cenach to fajna rzecz. Niestety tanio to już było :D Ale już nie będzie 😔 Produkcja modeli to już działalność czysto biznesowa. Ceny materiałów są takie same i u nas i w innych krajach, a koszty robocizny też już się nie różnią. Więc jak ma być znacznie taniej za dobry model, dobrze zrobiony i do tego z dobrych materiałów? Może być trochę bardziej tanio, jeśli co najmniej jeden z tych trzech elementów nie będzie poprzedzony "dobrze" tylko "jako tako"

Do Diany większość elementów jest zrobionych, jednak trzeba mieć czas i ludzi, żeby wdrażać kolejny absorbujący projekt.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.