Skocz do zawartości

SZD-56 Diana 2 1/4


Gość horn3t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zarobiony jestem pod koniec tygodnia może wstawie jakiś film /zdjęcia.

Lubię prostotę rozwiązania. Pokrywy luku podwozia  mam wklejone na zwykłe płaskie zawiasy, jak które kiedy trzeba powinny puścić.

Zamykanie na zwykłe gumki recepturki. 

podobnie jak poniżej:

 

discus_sz15.jpg

 

M_079.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rady o gumkach będę miał na względzie bo zawsze świeża guma daje większą gwarancję ;)

 

Poskładałem elementy podwozia w całość miałem mały problem z czego zrobić takie sprytne haczyki na klapkach - wymyśliłem, że zrobię to z haftek krawieckich jak ktoś nie wie w czym rzecz wujek google pomoże - Krossowi dziękuję że miał w swojej pasmanterii :D

 

Na klapkach od wewnątrz przykleiłem paski foli samoprzylepnej dla lepszego ślizgania (zmniejszenia oporów tarcia - tak bardziej po modelarsku ;) ) się widelców koła które je otwierają.

Trzeba będzie jeszcze wszytko poregulować ale na razie mam notoryczny brak czasu ze względów zawodowych.

Dodam, że na koło wsadziłem serwo prawie 9 Kg, będzie ono też jednocześnie obsługiwało wyczep holu

.

20150220_193227_zps97968a9a.jpg
20150220_193300_zps8e7efa51.jpg
 
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczymy się całe życie a kreatywność nie zna granic pod warunkiem uruchomienia myślenia i korzystania wiedzy innych  :) dzięki przy okazji skorzystam z wyczynowych rozwiązań wędkarskich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotnie prace w domowej modelarni

Wracając do tematu wyczepu okazuje się, że Diana jak większość szybowców ma dwa wczepy na dziobie do holu za samolotem i pod kadłubem do holu za wyciągarką.

Ostatecznie po poradach i przemyśleniach wstawiłem wyczep w dziób parę zdjęć z tych zabaw oraz przy okazji przy pracach nad holownikiem VP-1. - 1/3

 

DSC_8991_zps8795f9dc.jpg
DSC_8986_zpsc0c2176f.jpg
DSC_8992_zps37299265.jpg
DSC_8985_zps8e89dd7f.jpg
DSC_8989_zps39ac63ff.jpg
DSC_8988_zpsa8430060.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie najważniejsze prace przy kadłubie zrobione. Pozostało tylko zrobienie balastu i mocowania pakietów zasilających ale to na koniec.

Teraz zaczynam prace przy skrzydłach rozważając wariant napędu lotek i klap na prosty czyli od dołu lub bardziej skomplikowany z wypuszczeniem popychacza od góry. :D

 

Robię grzeczność spływ ma koło 0,9 mm :D

 

DSC_9007_zpsp8g7suzr.jpg
DSC_9006_zpskozopb6h.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że kółko będzie otwarte aż do momentu wyczepu. Nie będzie to przeszkadzało podczas wznoszenia modelu na holu.

Mi nie ale nie wiem jak innym ;)

 

a co mają powiedzieć Ci, którym się kółko nie chowa z racji konstrukcji modelu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad to wszystko z wrodzonego lenistwa i biedy bo nie mam kasy na kolejny serwomechanizm.

Ale jest opcja startu ze schowanym podwoziem z wózka wówczas popychacz wyczepu jest zapiety z drugiej strony dźwigni serwa. Przy wyczepianiu zostanie na chwilę wysuniete podwozie a potem schowane i liczę , że nikt tego nie zauważy jak model będzie na 300 m i wszyscy będą zadowoleni :D

 

Koniec fantazji to jest żart  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek piekna jest ta Diana-2 i az sie prosi o ceflix-a :Dhttp://www.ceflix.de

Widzialem to na targach jakis czas temu,500-setka wynosi Diane.2 (6 m) jakby nic nie wazyla :)

 

 

 

Ps:Interesuje mnie cena Twojej Diany,na PW jesli to nie tajemnica i najwazniejsze jaki jest czas oczekiwania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do połączenia mechanizmów wczepu i podwozia - weź pod uwagę, że jeśli podwozie z jakiegoś powodu zablokuje się przy starcie i nie będzie chciało się schować, to nie wyczepisz modelu.

 

Proponuję dać jednak osobne serwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny modelu to temat polskich producentów i ich polityki cenowej był niejednokrotnie wałkowany i nie mam zamiaru dyskutować w tej sprawie.

Jak nie mam ceny na stronie producenta a jestem czymś zainteresowany  to piszę mail lub dzwonię. Często tego typu kontakt skutkuje ustaleniem indywidualnej ceny . Wystarczy zadzwonić do ModelPartner i cena będzie znana możliwe, że inna jak w moim przypadku. :)

Napęd piękny ale poza moim zasięgiem finansowym taką kasą wolał bym przeznaczyć na inne modele. :D

Co do serwomechanizmu wczepu Wojtku racja bez dyskusji zawsze może coś pójść nie tak, jestem jednak świadomy tego rozwiązania i ryzyka. Dodam, że przy pracy serwomechanizmu podczas  chowania podwozia jest ono ciągnięte za pomocą sprężyny. :rolleyes: Ale się jeszcze zastanowię bo zapaliłeś mi czerwone światło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad to wszystko z wrodzonego lenistwa i biedy bo nie mam kasy na kolejny serwomechanizm.

Ale jest opcja startu ze schowanym podwoziem z wózka wówczas popychacz wyczepu jest zapiety z drugiej strony dźwigni serwa. Przy wyczepianiu zostanie na chwilę wysuniete podwozie a potem schowane i liczę , że nikt tego nie zauważy jak model będzie na 300 m i wszyscy będą zadowoleni :D

 

Koniec fantazji to jest żart  B)

kólko otwarte czy zamknięte w trakcie holu to nie problem. zastanawiam się tylko jak zapiąć hol mając jedynie dwie (wersja optymistyczna) ręce? bez pomocnika albo stojaka na starcie nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.