Skocz do zawartości

SZD-56 Diana 2 1/4


Gość horn3t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskutujcie zawsze jakaś to wiedza  z tego  śmietnika wybierze się co najlepsze ;) i dziwne, że tylu siedzi przed kompem zamiast się bawić na sylwestra ale może i to dobra zabawa :D

 

Wracając do tematu i dalej moje rozważania w tak małym i błahym elemencie tego modelu :)

 

Pisałem gdzie indziej, że zależy mi na lekkim ogonie nie tylko ze względu na wąską belką w tym modelu - choć bardzo solidnie zrobioną i wzmocnioną a bardziej na lepszych właściwościach lotnych modelu.

Bardzo mnie zaciekawił pomysł z pojedynczą dźwignią. Wyciąłem dziś z laminatu 2 mm pasek dł., 290 mm na 18 mm bo taki by pasował by do Diany sama dźwignia waży 25 g można ją odchudzić poprzez zrobienie skosów ale myślę że to góra z 3-4 g oszczędności. Do tego trzeba doliczyć mocowanie więc podejrzewam ze sam mechanizm by ważył z 30 g co prawda rozłożonych równomiernie - więcej jak serwo slim np. HS -125.

Na razie skłaniam się ku bowdenowi co już przerabiałem w innych modelach z sukcesem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do bielsko-wrocławskiej Diany - dziś o 13tej ruszyły ostre prace przy produkcji ostatecznych form do skrzydeł ;) I będą trwały przez cały weekend.

A wiadomo za ile te 5m? Tak już zacząłem powoli wyrastać z modeli poniżej 4m, to się zapytowywuje :)

Są już jakieś fotki, czy trzeba zakupić "kota we woreczku" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież dopiero formy z kopyt sa robione. Niestety trzeba cierpliwie poczekać. Jak cos bedzie konkretnego to fotki sie wrzuci na forum :) ale nie u Krzyska ;)

To po co się wcinasz w ten wątek? Załóż nowy :)

 

PS

Krzysiu, sorka za moje wcięcie, ale ja tu nic nie reklamuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne małe postępy, doszło podwozie wyciąłem luk do wypuszczania koła oraz otwór pod gniazdo serwomechanizmy na SW, świadomie nie okrągły tylko prostokąt w miejscu gdzie przedział producent.

Ktoś gdzieś wyżej napisał o poprawie aerodynamiki tego modelu poprzez zakrycie napędów, uszczelnieniu lotek. Co sądzicie o tych pięknych wingletach z wielkimi kołami i oprofilowanie ich na końcu skrzydeł. 

 

DSC_8673_zps1b3b12d1.jpg
DSC_0306_zpsaf173b7b.jpg

 

DSC_8872_zpse3e48aca.jpg
DSC_8878_zps368b6afe.jpg
DSC_8875_zps52dc3a3e.jpg
DSC_8871_zps6882c514.jpg
DSC_8874_zps3fe6691d.jpg
DSC_8869_zps561a8cb9.jpg
DSC_8877_zpsa348a44c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.