Skocz do zawartości

Fascination by Topmodel cz


wojcio69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te niespełna 280 g w modelu 3,6 m to aż taki problem ?

To nie zawodniczy model a lata wyśmienicie,miałem przyjemność niedawno takim trochę się pobujać...

 Zrób kilka lotów,zobacz jak lata ,czy aż tak odczuwasz ten większy ciężar i podejrzewam że zostawisz jak jest :) .

 

Bardziej ciekawi mnie jak spisze się ten Mvvs w Twoim odczuciu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblot wyszedł tytko Tomek dość długo pracuje by nadążyć za nowymi zabawkami :D. Model pewnie wyrzucony przez Krzyśka, poszybował i nawet wylądował w jednym kawałku:). Cóż mogę Rafale powiedzieć ? silnik ? nooo nawet dość ciągnie ten spory szybowiec, nie jest to demon wznoszenia ale przy pewnym wyrzucie  idzie go wywindować w powietrze, przy czym mógłby być mocniejszy. A co do samego modelu to trudno mi cokolwiek powiedzieć, bo szybowiec trzeba dobrze wyregulować a później chwalić lub ganić. Znajdę swój środek i dogadam się z wychyleniami, różnicowością, i miksami to się wypowiem, a teraz idę polatać póki nie pada:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:angry: Tomku, co z filmem? Jestem ciekaw, czy Twoja fascynacja lata porównywalnie z naszymi, tzn. doskonale.

Sławku Fascynat lata pięknie:) do lotów termicznych rewelacja. Co prawda nie miałem nim konkretnie wysokich przewyższeń, ale kilka razy w umiarkowanie termicznej pogodzie łapałem się na pułap 100-450m spokojnie. Także bardzo ale to bardzo polecam ten model pilotom którzy chcą polatać dużym termicznym szybowcem, bo Fascynat doskonale się do takich lotów nadaje. Co do filmu to jeszcze go nie mam ale może uda się coś skleić, a wtedy na pewno zostanie tutaj ujawniony. :) 

 

Mam pytanie. W jaki sposób montujecie pakiety LiPo w szybowcach

Andrzeju ja kleję półkę na pakiet w szybowcu, kupuje paski z rzepem i kleje je na żywicy do półki. Na próbę przeważnie naklejam 2 sztuki i patrzę jak trzyma, jak mało to dokładam tak aby powierzchnia styku rzep-półka rzep-pakiet była większa a zarazem mocniej trzymała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W jaki sposób montujecie pakiety LiPo w szybowcach

Wprawdzie nie w szybowcu, lecz w Wildze 2000 wczoraj zrobiłem łoże ciężkiego pakietu 5,2 / 3...6S z cienkiej płytki szkłoepoksydowej z gęsto wierconymi otworami fi 1,0mm w rastrze 2,54mm. To płytka do montażu próbnego prototypowych układów elektronicznych, ale wcale nie musiała być taka, była pod ręką więc na nią padło. Szerokiego rzepa 50mm także powierciłem (tak - da się to zrobić ostrym wiertłem) dwurzędowo fi 1,2mm , odpowiadające planowo im dwa rzędy otworów w płytce rozwierciłem do fi 1,6mm, a następnie przyszyłem linką sizalową do tej płytki, po czym szew zaimpregnowałem małą ilością CA. Płytkę z tymi przyszytymi rzepami przykleiłem na UHU Poor do sufitu przedniej części kadłuba, tam gdzie jest konstrukcyjnie przewidziane miejsce dla niego - w tym modelu pakiet wisi, nie leży. Odpowiednio przykrojone odcinki rzepa (strona twarda - przyszywałem miękką) przykleiłem do pakietu i jednego przyszytego paska na jego końcu, aby otrzymać "zapięcie". Do płytki przykleiłem jeszcze "poduszkę" z gąbki poliuretanowej grub. 4mm z jednostronnym fabrycznym klejem (prod. 3M), aby pakiet nie ślizgał się w tym łożu.

Pakiet zapięty w to łoże trzyma się b. dobrze, nie przesuwa się, wytrzymał próbę przeciążenia uderzeniem kadłubem modelu w poduszkę i ma możliwość ustawienia położenia wzdłużnego dla wyważenia SP. Doklejenie odpowiednich "uszek" z tasiemki (ta sama pasmanteria, gdzie linka sizalowa i rzep) do rzepów i samego pakietu sprowadza trudność wkładania i wyjmowania pakietu na poziom trywialności.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I dlaczego mnie to nie dziwi?

Ten model naprawdę bardzo dobrze lata, choć ja swojego sprzedaję i chcę się przesiąść na model laminatowy.

Jak to powiedziała moja "druga połówka" - daj kurze grzędę... Ciekawe co będzie po laminacie? Chyba już tylko prawdziwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.