Skocz do zawartości

MULTIPLEX HERON


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, endriuRC napisał:

 

Muszę zakupić to serwo na wysokości aby nie było przypału. kilkadziesiąt lotów za mną tym modelem nie robie nim akrobacji tylko szybowanie i łapanie termiki jak narazie model lata bez przygód ma na sobie normalne ślady użytkowania i niech tak pozostanie. Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania modelu

Tak , u mnie również model służy do łapania termiki. Bądź ostrożny bo model jak za bardzo zwolnisz wpada w korka bez ostrzeżenia: groźne w przypadku zakrętu nisko nad ziemią. Ale trzeba mocno pociągnąć wysokość aby doprowadzić do takiego stanu więc spoko. Ale warto o tym pamiętać.

Życzę pomyślnych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3 minuty temu, Ares napisał:

Tak , u mnie również model służy do łapania termiki. Bądź ostrożny bo model jak za bardzo zwolnisz wpada w korka bez ostrzeżenia: groźne w przypadku zakrętu nisko nad ziemią. Ale trzeba mocno pociągnąć wysokość aby doprowadzić do takiego stanu więc spoko. Ale warto o tym pamiętać.

Życzę pomyślnych lotów.

Dziękuję bardzo za informację. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, endriuRC napisał:

Przeciągnięcie ? Bo wywinął się w korek.

Przede wszystkim złamana podstawowa zasada szybowania na żaglu ( lub nie ) przy zboczu. Zakręt powinno się robić od zbocza, a nie do zbocza. No chyba, że to było podejście do lądowania?

Ale fotki i widoki piękne. Oby model udało się naprawić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pietrku napisał:

Przede wszystkim złamana podstawowa zasada szybowania na żaglu ( lub nie ) przy zboczu. Zakręt powinno się robić od zbocza, a nie do zbocza. No chyba, że to było podejście do lądowania?

Ale fotki i widoki piękne. Oby model udało się naprawić.

Podstawowa zasada (znana mi 🙂 ) złamana - jakieś "zaćmienie" mnie napadło, a potem było już za blisko i za wolno i za późno 🙂 ...  Model jest odbudowywany. W "międzyczasie" zakupiłem Lentusa i ... no zobaczymy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, endriuRC napisał:

Siemanko! Posiadam w swoim hangarze ten model kupiłem że względu iż powracam do modelarstwa po 5latach i musiałem przypomnieć sobie latanie 🤣

 

No w końcu Andrzej, nareszcie wśród ,,żywych,, ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedzielne latanie przy bardzo mocnym z różnych kierunków wietrze było dość trudne lecz wykonalne dla tego modelu. Pokręciłem się troszkę po niebie z kilkoma lądowaniami model poradził sobie bez problemu.

20230611_121501.jpg

W dniu 30.05.2023 o 09:49, sbogdan1 napisał:

No w końcu Andrzej, nareszcie wśród ,,żywych,, ;) 

 

Zgadza się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.