Skocz do zawartości

Wicherek 10 RC Karolla


Karollo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich , moj maly wicherek 5 jest juz gotowy do lotow, dzis planuje obloty ale zobaczymy bo narazie mam lekki wiaterek,

 

waga z pakietem 400/2s    296g,    z 300/2s  294g,   z 700/2s 307g ale nieboge go upchac 

silnik emax cf2805

smiglo tower pro 7 cali

serwa 2x 3,7g ABC

reg dualsky 22A

odbiornik HK 3ch ( chyba 5g)

oklejony pozostalosciami folji 

kólka narazie takie ale beda troszke wieksze ,  mam nadzieje ze Karol sie nie pogniewa ze mu zasmiecam temat. :)

 

post-12400-0-76980900-1445946199_thumb.jpg

post-12400-0-05415000-1445946244_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewam się ;) Oby "Wicherkowców" było jak najwięcej! w szczególności takich jak Ty Mirku. Spoko sprawa zbudować całą rodzinkę tego historycznego modelu... Widzę że w tym Wicherku 5 przedłużyłeś nos, lepiej się pewnie wyważył. Konstrukcja całego ogona balsowa? podłużnice sosna? Myślę że dla takiego malucha można dać jeszcze mniejsze rozpórki w kratownicy i odchudzić statecznik bo jest nawiercany. Całość spoko się prezentuje. Czekam na oblot ;)

 

PS. Mój Wicherek leży zabezpieczony w specjalnym pudełeczku i czeka na wolniejsze chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podluznice sosna 2x2 rozporki sa z balsy 2mm, zeberka balsa 2mm natarcie skrzydel sosna 2x3, splyw sosna 5x2, natomiast dzwigary sa z sosny 2x3 ale nie na plasko tylko na sztorc , wypelnienia miedzy dzwigarami tylko do zastrzalow skrzydel z balsy 2mm, stateczniki tez sosna 5x2 a wypelnienie zrobione z balsy 2mm wyazurowanej troche jak widac , tyl kadluba zmienilem troche, bo jest skrzynka zrobiona ze sklejki 1,5mm z malym wyazurowaniem,podwozie z preta stalowego 1,5mm wypelnienie z balsy 2mm, na nos dodalem jeszcze przed dzisiejszym lotem po obu stronach po 5 g olowiu bo troszke byl za lekki na przod , 

 

start byl jednak z reki bo z podloza szedl mi w prawo i 2 proby byly, potem z reki, acha i zmienilkem jeszcze smiglo na 6x3 gws i powiem ze latal bardzo fajnie i to na polowie gazu , troche jeszcze sklon za maly bo na full gazu szedl w gore ostro, ale jutro nad tym popracuje , filmiki sa ale takie do d.... bo juz bylo za ciemno, jutro postaram sie o lepszy material i cos zapodam, takze moge powiedziec ze jestem zadowolony z niego , pozdrawiam wszsytkich.


nos oczywiscie przedluzylem i w tym i 2 poprzednich , w wicherku 10 obylo sie bez olowiu, a w tym 10 g dalem jednak na przod ale waga mysle ze jest ok teraz peewnie ma okolo 315-317g jutro zwaze ponownie .


Jacek twoj spalinowy jest super , powiem ze mialem kiedys 2 silniki tyle ze samozaplonowe i juz ich nie mam , nie odpalaly zniechecilem sie troche, ale chcialbym miec takiego wicherka spalinowego jak twoj  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem polatać swoim Wicherkiem. W jednym ręku skrzyneczka startowa i aparatura a w drugim model. Nie jest jakoś bardziej problematycznie niż z elektrykiem, spalanie też tak małe, że pomijalne, a dźwięk spalinki bezcenny :-)

 

Widziałem ostatnio ogłoszenie z silnikiem COX 0,8ccm - w sam raz Mirku do Twojej skali :-)

P.S. czyść PW, bo nie mogę ci nic wysłać  ;)

Edytowane przez modelarz115
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzis z synem polatalem wicherkiem , poprawilem mu troche sklon bo za maly mial i szedl ostro w gore, niestety nic nie nagralem , wykonalem 2 loty 5 min i 10 min , pobiera tak malo pradu ze w pakiet 700/2s po 10 min weszlo 430mAh, takze jestem zadowolony. jutro ustawiam timer na 14 min i postaram sie cos nagrac mam nadz ze nie bedzie wialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj wykorzystalem troche pogode i polatalem moim malym Wicherkiem 5, dzis go zwazylem i sam z wyposazeniem wazy 268g ,a z pakietem 700/2s waga pokazala 312g , musialem mu takze dac 10g balastu na przod bo byl lekko przeciazony na tyl jak wkladam do niego pakiety 300 lub 400, teraz juz jest ok, zalozylem mu kolka  40mm bo mial 30mm , dla porownania zrobilem kilka fotek wicherka 10 a raczej 12i pol z wicherkiem 5, oraz pozwole sobie zapodac krotki filnik z lotow , slaba jakosc ale widac ze modelik lata :) .


fotki i filmik 

post-12400-0-33054400-1446722451_thumb.jpg

post-12400-0-50628000-1446722510_thumb.jpg

post-12400-0-70545900-1446722562_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.