Skocz do zawartości

Wicherek 10 RC Karolla


Karollo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

dzis zwazylem swojego wicherka , z serwami , reg i odb turnigy 9ch oraz podwoziem waga wskazala 389g, dojdzie silnik smiglo, kolpak oraz pakiet 1300/3s, takze wyjdzie ok 550-570g ale jeszcze niewiem jak wyjdzie wywazenie ,czy obejdzie sie bez olowiu, w tym tyg planuje oblot takze filmik bedzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety wicherek wazy 618g,  zalozylem mu duze kola wyglada troche FUNowo :) , czekam na mniejszy wiatr , prawdopodobnie wieczorem go oblece mam nadzieje ze nie bedzie z nim problemu , smiglo dalem mu 9x6 tower pro , powinno wystarczyc wraz z silnikiem cf2822.


troche sie boje bo to bedzie oblot pierszy raz drewniakiem , start na pewno z ziemi bedzie, dlatego dalem duze kola bo planuje z łąki, na malych zaoszczedzilbym jakies 6-8g, z reki bym sie pękał raczej.

post-12400-0-09413600-1435584516_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kadluba nie modyfikowalem jest kanciasty wlasnie jak kazdy wicherek :) , oblot mial byc dzis , ale zająlem sie reanimacja mojej extry po katastrofie i u kumpla sie zasiedzialem i slonce zaszlo , takze oblot wicherka jutro jesli pogoda dopisze.


jedyna modyfikacja to ster kierunku i wydluzony dziob o jakies 4cm, no i wielkie kółka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

 dzieki :)  , kumplowi mojemu tez sie podobal i pewnie waga wyjdzie mniejsza niz mojego ale sie zobaczy jak pojdzie na wage, pozdrawiam 

acha juz w planach jest nastepny, tyle ze mniejszy bo wicherek 5tka, pod mniejszy silniczek e max 2805 , juz mam wszsytkie elementy i zeberka gotowe , takze za 2 tyg zaczynam go skladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do południa było w miarę spokojnie więc zabrałem wreszcie do oblotu Wicherka 10 i jeszcze Patyczaka oraz Yarda Ace.Pierwszy w powietrze poszedł Wicherek.Po spokojnym starcie i wzbiciu się na wys 15-20metrów okazało się że istnieją tam podmuchy, ale Wicherek szedł pod wiatr znacznie się wznosząc ale przewidywalnie.Początkowo na pół gazu a potem to już na 1/3.Smigiełko dałem GWS 6/4 ale myślę że 6/3 też byłoby dobre.Silniczek jest robiony i  pracuje bardzo cicho,pakiet 2S1P 860mAh. Zamieszczam dwa filmiki marnej jakości, ale  jest dowód że Wicherek jest ulotniony.

post-3422-0-69361600-1442065748_thumb.jpg

100_1009.MOV

100_1010.MOV

 Patyczak latał ale na innej aparaturze i okazało się że na nowej nie jestem w stanie ustawić neutrum steru wysokości.Nie miałem narzędzi ze sobą i kleju więc z lotów nici.Pozostał mi jeszcze Yard Ace 2 którym zużyłem niewylatane pakiety, ale już bez filmowania bo wstyd takie filmy pokazywać.W samo południe pogoda się radykalnie zmieniła i dałem sobie spokój z lataniem.Wracam do domu bez strat. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.