Skocz do zawartości

Kobuz elektro 2600mm/3500mm


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo chyba rozumiem pytanie. Kopyto frezowane cnc i vivak i po temacie. Mam pompę próżniową i resztę dupereli do formowania próżniowego więc nie przewiduję żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu konstrukcji: na screenie widać złożony szkielet statecznika. Szerokie stopki będą pomocne przy szlifowaniu górnej części szkieletu przed przyklejeniem pokrycia z pełnej balsy 1,5mm.

 

 

Edit: dorysowałem formatki, z kadłuba i usterzenia nie mam tylko steru kierunku ale nie chce mi sie tego dziś już rysować i zrobię to jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę będę miał wycięte elementy Kobuza. Zdjęcie jakieś pewnie zrobię bo pewnie kilka osób jest ciekawych jak to będzie wyglądało. Sklejanie szkieletu zacznie się pewnie koło soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem dziś cięciwy i grubości profili w skrzydle, wygląda na to że nie powinno być problemu ze zmieszczeniem serwa lotki a chce je umieścić tak żeby sam napęd lotki znajdował się w połowie jej długości (cała ma 675mm) Dam radę, powiem inaczej: muszę dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś wycinankę kadłuba i statecznika od Pana Andrzeja. Chwilę poczekałem na końcówkę cięcia więc porozmawiałem z jego tatą. Fajnie było powspominać czasy modelarni i Jaskółek. Wracając do Kobuza to jest jeszcz trochę elementów balsowych ale nie chciałem rozpakowywać żeby nie powypadały elementy. Zdjęcia zrobiłem kulawą nokią 820 więc jak widać szału nie ma. W sobotę zacznę sklejanie. Jak się powiedziało "A" to wypada powiedzieć: kurcze, myślałem że będzie to większy model. Chyba zapomniałem jaką fizycznie wygląda 1000mm. No cóż. Z drugiej jednak strony będzie łatwiejszy w transporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jest sporo miejsca na pakiet, serwa oraz resztę wyposażenia :) i co ważniejsze dobry dostęp. Sławku, jakiej średnicy jest pierwsza wręga? Dobrze byłoby aby od razu była wręgą silnikową (pełna); pytam pod kątem dopasowania silnika oraz kołpaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półki serwa celowo nie robiłem bo chcę zobaczyć jakie będzie optymalne ułożenie serw ( wstępnie określiłem ich miejsce) Z pierwszą wręgą jest tak że ma średnicę 34mm ale jest ona wykorzystywana tylko jako wręga do montazu kadłuba. Po sklejeniu kadłuba do jego czoła zostaną doklejone pierścienie ze sklejki 0.8 (widoczne na formatce ) Po ich naklejeniu wnętrze kadłuba zostanie wyszlifowane do średnicy wewnętrznej tych pierścieni. Potem zostanie wklejona rurka laminatowa o średnicy około 39mm i długości  12mm w celu wzmocnienia kadłuba i dopiero do tego doklejona wręga silnikowa.  Silnik zakupiłem dziś w marvio rc a jest to dualsky 3536-9 . Będzie musiał być zainstalowany wirnikiem do przodu bo inaczej przewody będą przeszkadzały. Kołpak jaki przewidziałem ma średnicę 40mm.

 

Nie wiem czy jest sens robienia pełnej relacji z klejenia krok po kroku. Jeżeli znajdzie się kilka osób ciekawych montażu to ją zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw relacji z budowy skrzydla. Pisales wczesniej chyba cos o poszyciu z balsy 3 mm.  Przy tych cieciwach nie bedzie latwo dokladnie przykleic, chyba ze masz jakis tajemniczy patent...

 

ps:

mi tez szkoda, ze nie umiem rysowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem 70% szkieletu kadłuba. Jestem aż zdziwiony brakiem błędów w projekcie. Kleiłem na distal zwykły- świetny klej. Jutro może wrzucę jakieś zdjęcia jak będzie takie zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.