Skocz do zawartości

Moja przygoda z Mobiusem A - v.3


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na filmie masz rozdzielczość HD 720p/60  a możesz spróbować 1080p/30 ale i tak  jest bardzo ładnie. Kamera nie wykorzystuje chyba pełnej matrycy a przy zdjęciach pełną możliwą.  

 

Zauważyłem, że dobre zdjęcia można pobrać z filmu opcją przechwyć klatkę i wtedy masz to co widzi kamera.

 

No i widać Mobiusy to są fajne kamerki   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja przygoda z mobiusem , filmik prawie z przed dwóch lat ,nagrany z F450 z Nazą V1 , lot FPV na goglach , mobius bez gimbala za to na amortyzacji własnego pomysłu :) , myślę że całkiem nieźle poradziłem sobie wtedy z efektem jello .

 

https://www.youtube.com/watch?v=5f_u9wWti7s

 

 

edit : kamerka działa do dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ...mobius bez gimbala za to na amortyzacji własnego pomysłu :) , myślę że całkiem nieźle poradziłem sobie wtedy z efektem jello .

 

Taka stabilizacja jest w pełni zadowalająca, aż mnie korci wzbogacić swój budżet na qadro o fpv ;)

 

Do fpv chyba gimbal nie ma jako takiego zastosowania? nie trzeba się skupiać na 2 rzeczach na raz i tak można zawsze szybko się "odwrócić".

 

Tak z ciekawości jaką stabilizację tu zastosowałeś? masz jakąś fotkę?

 

Ps. Jak  ktoś jest z Gliwic albo okolic i lata FPV to z chęcią bym się umówił na zobaczenia jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle coś więcej się pojawiło, pokaż jak wygląda ten zestaw.

 

Cały czas czekam na filtr IR, bo obiektyw który przyszedł był niestety bez niego (mimo IR w nazwie). Co do zasady - filmuje ładnie. Wygląda śmiesznie, obiektyw jest niewiele mniejszy niż reszta mobiusa. Na pewno więcej waży to jako całość. Wszystko pięknie, tylko póki co zielone w naturze jest białe lub niebieskie na filmie (w zależności od ustawień) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas czekam na filtr IR, bo obiektyw który przyszedł był niestety bez niego (mimo IR w nazwie). Co do zasady - filmuje ładnie. Wygląda śmiesznie, obiektyw jest niewiele mniejszy niż reszta mobiusa. Na pewno więcej waży to jako całość. Wszystko pięknie, tylko póki co zielone w naturze jest białe lub niebieskie na filmie (w zależności od ustawień) :(

 

 

Może parę próbek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może parę próbek ?

 

Próbki z białymi liśćmi i trawą? nie będzie, te filmy ranią moje serce i duszę :). Dojdzie filtr to pociągnę ten wątek dalej. 

 

Jedno już dziś mogę napisać: TEORETYCZNIE obiektyw ma możliwość płynnej zmiany ogniskowej i ostrości. NIESTETY, wraz ze zmianą ogniskowej trzeba też ustawić ostrość pokrętłem. Pół biedy, jak można to podpiąć do czegoś i ustawiać sobie w trybie "live", ale jak się to robi po omacku (kręcimy kawałeczek, podpinamy do kompa i sprawdzamy) to robota jest dość upiorna. Ja sobie wyrysowałem na tubusie obiektywu dwie wartości, dla minimalnej ogniskowej i dla maksymalnej. Musi wystarczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobius potrafi być równocześnie  kamerą FPV i nagrywać filmy. Dlatego zaprzągłem go do tej roli instalując na swoim  quadro kopterze mały nadajnik 200mW (waga 7,5g bez anteny). Pierwsze próby na osiedlu wypadły pomyślnie. Założenie jest takie, że model mam w zasięgu wzroku a FPV ma służyć mi jako celownik kamery przy nagrywaniu filmów - żebym  widział w końcu  co nagrywam. Wtyczkę audio/video USB zarobiłem sam.

 

Mini nadajnik 5,8 GHz

post-5634-0-41594000-1437592806_thumb.jpg

 

Podłączony podgląd z kamery

post-5634-0-91962200-1437592805_thumb.jpg

 

Monitor z dwoma zintegrowanymi odbiornikami

post-5634-0-84483200-1437592804_thumb.jpg

 

Obraz na monitorze

post-5634-0-76259400-1437592803_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy film nagrany "z wolnej ręki". Filmy nie mają efektu rybiego oka natomiast na zdjęciach ten efekt jest mocno widoczny.

Jeżeli chodzi o różnicę w zakrzywieniu obrazu film/fotka to prawdopodobnie oprogramowanie kamery "prostuje" obraz. Zwróćcie uwagę w jakim stopniu widoczny jest kadłub na filmie i na foto. Kamera w obydwóch przypadkach była w tym samym miejscu.

Witaj, ten efekt na filmie będzie widoczny gdy załączysz nadrywanie w trybie 1080p (Full HD)

 

To i ja się pochwalę kilkoma nagraniami z mobiusa :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja przygoda z mobiusem , filmik prawie z przed dwóch lat ,nagrany z F450 z Nazą V1 , lot FPV na goglach , mobius bez gimbala za to na amortyzacji własnego pomysłu :) , myślę że całkiem nieźle poradziłem sobie wtedy z efektem jello .

 

https://www.youtube.com/watch?v=5f_u9wWti7s

 

 

edit : kamerka działa do dziś

 

 

Bardzo ładny i nastrojowy film - oglądałem go parę razy na You Tube myśląc o zakupie Mobiusa. A swoja drogą mógłbyś pokazać swoja amortyzację dla innych - ja już "popełniłem" gimbala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Polecasz? Sam się zastanawiałem nad czymś takim.

 

Najpierw próbowałem z monitorem zamontowanym na apce, ale to nie było wygodne bo trzeba przenosić wzrok z modelu w dół. Teraz mam mniej więcej wszystko w poziomie więc tylko obracam nieznacznie głowę patrząc na model lub na to co widzi kamera. Ja zajmuje się tylko filmowaniem więc monitor jest celownikiem Mobiusa i taki układ mi jak najbardziej pasuje. Dodatkowo mogę wykorzystywać ten statyw do filmowania kamerą ręczną.

 

A tu film gdzie próbowaliśmy ten statyw z kamerą ręczną:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaczep na apke, ale jak tam podepnę baterię oraz nadajnik to razem z apką robi się niemały ciężar. Inna sprawa ,że tak jak napisałeś trzeba przenosić wzrok. 

Statywu na ziemię nie chcę bo to mało mobilne rozwiązanie.

Jeśli nie odradzasz to chyba zgapię rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.