Skocz do zawartości

Moja przygoda z Mobiusem A - v.3


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Okazuje się, że byle warunki były odpowiednie, to nawet kadr wycięty z filmu może się obronić. Nooo, przynajmniej ten się moim zdaniem broni :)

 

attachicon.gifPobrana klatka 26.jpg

 

Sam film będzie w wątku o Zero, ale gdzieś za tydzień :)

 

 

Pobrane klatki z filmu wychodzą według mnie lepiej niż robione Mobiusem zdjęcia co właśnie Paweł pokazał. Czekam na film :-)

 

 

 

Od momentu założenia tego tematu użytkuję dwa Mobiusy A  V3 , jeden w okularach a drugi na samolotach i w quadrokopterze. Szczególnie ten drugi Mobius  jest eksploatowany intensywnie, bo jednocześnie obok nagrywania pracuje również  jako podgląd kamery w locie. Uaktualniam  na bieżąco software kamery i programu na PC. Poza wyostrzeniem obrazu  i drobną korektą ekspozycji pracuję na ustawieniach fabrycznych. W kamerze pokładowej wyłączyłem też głos - daje to mniejszy plik.  Jak do tej pory obie kamery sprawują się bez zarzutu i ani razu nie miałem żadnych kłopotów opisywanych we wcześniejszych tematach o Mobiusie. Oby tak dalej .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszyscy wiedzą że mobius niestety nagrywa filmy z maksymalną ilością 30 klatek przy rozdzielczości 1080p, daje to mały dynamizm przy szybkich scenach.

Można kupić inną droższą kamerkę albo zrobić pewien trik z konwersją 30fps do 60fps.

Można to zrobić na wiele sposobów (wystarczy wpisać w youtube "convert 30fps to 60fps" ) natomiast każdy program i każdy sposób zrobi to z różnym rezultatem. 

 

Ja użyłem do tego Adobe After Effects oraz już wcześniej wymienianego przeze mnie pluginu Twixtor.

Da się nim spowalniać filmy ale także robić takie konwersje.

 

Tu jest efekt moich testów, pierwszy film to oryginał w 30FPS drugi to efekt konwersji w 60FPS.

Przy tym drugim filmie zwróćcie uwagę czy macie ustawione w YouTube 1080p60 , inaczej nie zauważycie różnicy.

Jak macie refleks to możecie odpalić 2 filmy na raz.

 

 

 

Sami oceńcie czy warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś międzyklatki? Czy to są aproksymowane klatki z dwóch sasiednich, czy po prostu zdublowana kolejna klatka?

 

Nie jest zdublowana, twixtor tworzy dodatkową klatkę i wychodzi mu to znakomicie , sprawdzałem klatkę po klatce i nie wiedząc która jest dodawana nie wychwycił bym tej dodanej :)

 

 

...nie widać żadnej różnicy :)

 

Mam znajomego który nie widzi nawet różnicy między 24 a 60 ,  nie wiem od czego to zależy , ale uwierz mi jest różnica ;)

 

Ps. Może to jest kwestia kompa który nie wyrabia odtwarzać 60 klatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj otrzymałem stację dokująca FPV do mojego Mobiusa. Jest to połączenie hybrydowego 200 mW nadajnika 5,8GHz w jednej obudowie z Mobiusem. Zasilanie nadajnika i ładowanie kamery napięciem 6-30V (myślę, że pakiet 3S lub 4S jako standard wystarczy)

 

post-5634-0-30338400-1446744429_thumb.jpg

 

post-5634-0-66105200-1446744437_thumb.jpg

 

Wygląda ładnie i działa ale:

 

- zabrało mi trochę czasu dobre dopasowanie połączenia mini USB umieszczonego w stacji do gniazda Mobiusa. Musiałem nożykiem wykonać podcięcie w plastikowej obudowie stacji bo gniazda nie chciały się swobodnie wsunąć. I nic tu na siłę, bo można zniszczyć gniazdo w Mobiusie i wtedy kamera zostałaby unieruchomiona.

 

- nadajnik dosyć mocno się nagrzewa (co czuć na b.ciepłym metalowym gnieździe anteny) dlatego założyłem od razu antenę - metalową koniczynkę, która przy okazji odprowadza ciepło.

 

Mocowanie modułu do modelu paskiem o szerokości 1 cm.

 

Bardzo pomocna okazuje się w tym rozwiązaniu możliwość odwrócenia w Mobiusie ekranu o 180 stopni. W trybie 1 wybieram obraz normalny a w trybie 2 obraz odwrócony o 180 stopni i wtedy można montować stację również odwrócona do góry nogami co jest przydatne w multikopterze. Co ciekawe na monitorze FPV można odtworzyć drogą radiową nagrany wcześniej w Mobiusie film.

Stacja podczas podłączonego zasilania ładuje również i akumulator kamery.

 

Ostatnio przy oblocie nowego modelu wykorzystałem Mobiusa zamontowanego na okularach. Wszystkie ujęcia modelu w powietrzu są zrobione tą kamerą. Dla zainteresowanych załączam film poniżej:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o tej stacji, do kompletu zdały by się gogle quanum z HK.

Koledzy z FPV uważają że Mobius nie nadaje się do aktywnego podglądu, wolą używać osobnej kamery płytowej. Ja podglądu używam jako celownika kamery do tego co nagrywam więc to mi pasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy wiecie że, przy włączaniu Mobiusa można odczytać stan naładowania jego akumulatora. Jest to mignięcie czerwonej diody z tyłu obudowy od 1 do 3 razy. Gdy akumulator kamery jest naładowany na full, dioda miga 3x jeżeli nie odpowiednio  do stanu naładowania 2x lub 1x.

 

Kamera Mobius ma wbudowany LiPol, więc przechowuję go w zimie  w stanie Storage - czyli dwa błyśnięcia diody po włączeniu kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.