Skocz do zawartości

Moja przygoda z Mobiusem A - v.3


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czepiam się gdzie uważam, że mam czego ale teraz Mitar to chyba Ty się czepiasz. Ja tu nie widzę ani szumów , ani jello. Taka spokojna relacja. Ale mając platformę to pokusiłbym się o jakieś efektowniejsze ujęcia np. ze startów czy lądowań modeli.

 

Zauważyłem, że wielkość efektu yello zależy chyba też od komputera na którym się to ogląda. Na moim mam b.niewielki, ale byłem dzisiaj u kolegi i u niego yello był bardziej  widoczny. W każdym kolejnym filmie stopniowo podnoszę tłumienie gimbala w zakresie niskich częstotliwości więc myślę, że yello w końcu zgubię.

 

Masz rację, że parę ujęć z lądowań i startów przydałoby się, ale trochę bałem się o kolizję z innymi modelami - w końcu to mój pierwszy raz   :). Pewnie takie rzeczy zrobię, ale to raczej z Kolegami z klubu, których umiejętności znam i po ustaleniu zasad lotu i filmowania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa, nie było napisane, że to pierwszy raz. Też bym nie ryzykował. Mój brat lata najpierw okto teraz - jak to powiedzieć :sexto :D copterem ale nigdy nie możemy się zgrać by sfilmować jeden drugiego. 

 

To znaczy pierwszy raz jako występ publiczny. Latałem oczywiście dużo treningowo, ale to był pełny luz a nie jak na pikniku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiam się gdzie uważam, że mam czego ale teraz Mitar to chyba Ty się czepiasz...

 

Nie czepiam się, źle to odebrałeś, film jest dobry, ale widzę że Piotr dąży do perfekcji , stąd moja uwaga. 

Jeśli odebraliście to jako zgryźliwą uwagę to przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się, źle to odebrałeś, film jest dobry, ale widzę że Piotr dąży do perfekcji , stąd moja uwaga. 

Jeśli odebraliście to jako zgryźliwą uwagę to przepraszam :)

 

Nie ma sprawy, ja dopiero co po złożeniu swojego DJI F 450 startuję w tej dziedzinie i chętnie przyjmuje wszelkie uwagi bardziej doświadczonych Kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tymczasem dziś wreszcie, po dłuuuuuugim okresie oczekiwania odebrałem na poczcie nowy obiektyw ze zmienną ogniskową do Mobiusa. Dziś już mi się nie chce, jutro fotorelacja z zakładania i pierwszy test

 

 

No to zapowiada się ciekawie - już czekam na testy   :)

Czepiam się gdzie uważam, że mam czego ale teraz Mitar to chyba Ty się czepiasz. Ja tu nie widzę ani szumów , ani jello. Taka spokojna relacja. Ale mając platformę to pokusiłbym się o jakieś efektowniejsze ujęcia np. ze startów czy lądowań modeli.

 

 

Dla Ciebie Irku

 

 

 

Film kręcony wieczorem i pod słońce, ale w lepszych warunkach model nie latał więc jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak...

 

Obiektyw się wkręca, a w zależności od stopnia wkręcenia zmienia się ostrość. Więc warto wkręcić na maxa, żeby potem się nic nie działo

Ustawienie ostrości to w ogóle jazda, bo inne jest ustawienie dla krótkiego końca ogniskowej, inne dla długiego... Na szczęście wydaje mi się, że do filmowania z czapki w zupełności wystarczy ogniskowa 9mm, więc ostrość ustawiłem póki co dla tej wartości i wystarczy

 

Gorzej, że choć kamera ma określenia IR i w opisie było jak wół, że ma filtr IR, to jednak ja takiego filtra nie widzę. Próbuję jeszcze ustawić kolory software'oowo, ale raczej nic z tego nie będzie. 

Rozwiązanie jest, trzeba będzie znaleźć i zamówić ten filtr, a póki co kręcić w sepii :)

 

Ogólnie jednak obiektyw ma spory potencjał. Obraz jest bardzo jasny, a na filmie spokojnie widać jaskółki latające jakieś 30-40 metrów nade mną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, dociążałeś ten gimbal? bo Mobius jest trochę lżejszy od Gopro.

 

 

Myślę że poprawne wyważenie gimbala to nie jest sprawa jego dociążenia ale jak najdokładniejszego zgrania środka ciężkości kamery i mocowania z osiami silników - żeby nie wykonywały niepotrzebnej dodatkowej pracy przy wychyleniach kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj też czasem świeŻego powietrza, jest jeszcze lepsze :)

 

Filmowanie jest super. Często się zdarza, że mam większą frajdę podczas montowania filmu niż podczas kręcenia (czyli latania). CHoić latanie też jest super :)

Odświeżylem odświerzone :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.