Skocz do zawartości

Wybor pierwszego off-roada - jest Maverick Strada XT EVO S


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno dowiedziałem się, że na szczotce da się jeździć od kilku miesięcy do nawet roku, wszytko zależy od tego jak bardzo jest męczony i czy dajemy mu odpocząć bo 5-8 min jazdy powinno zakończyć się kolejnymi 5-8 min przerwy.

 

Samo docieranie robi się następująco.

 

Żadnego jeżdżenia, chodzi o to aby silnik miał jak najmniejsze opory.

Stawiasz model na jakimś podwyższeniu, tak aby koła nie dotykały podłoża.

Gdzieś na Aparaturze napewno masz trymer którym możesz ustawić aby koła ciągle kręciły się do przodu lub do tyłu. Ustawiasz trymer tak, aby koła kręciły się powoli do przodu i zostawiasz model tak na około 10-15 min, a potem w drugą stronę kolejne 10-15 min. Pewnie pakiet NiMh nie wystarczy do tego będzie trzeba zrobić to na kolejnym ładowaniu.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jakim urzadzeniem zmierze v max modelu i ile km przejechał? Widziałem w nie których modelach takie urządzenia ale nie mogłem się doczytać nazwy

Co ty chcesz zmierzyć? \

 

Chyba ci chodzi o napięcie akumulatora? Bo max Napięcie jakie obsługuje Regiel czy silnik to powinieneś mieć w instrukcji od modelu.

Zasilam Lipo 3300 mAh i dzisiaj podczas powolnej jazdy przejechałem ponad 4km :) , ale właśnie doszedł zestaw bezszczotkowy, więc jak szczota się skończy to wymienię.

Niby OK, ale dotarcie silnika polega na ułożeniu się szczotek i powinno się to robić na jak najniższych oporach silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, kilka lat temu chciałem wejść w modelarstwo i zacząć właśnie od Firestorm'a. Całę dnie przeglądałem forum, czytałem o pakietach, ładowarkach, jeżdżeniu, ustawieniach modelu itp. Jednak niestety nie mogłem sobie pozwolić na zakup i tak to się skończyło... Wtedy też myślałem o samolotach jednak bardziej kręciły mnie autka :) . Dopiero teraz po kilku latach wziąłem się i zbudowałem ToTo :), przynajmniej wiedza dotycząca ładowania pakietów została. Ale kiedyś na pewno kupię jakieś autko. Powodzenia i miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, kilka lat temu chciałem wejść w modelarstwo i zacząć właśnie od Firestorm'a. Całę dnie przeglądałem forum, czytałem o pakietach, ładowarkach, jeżdżeniu, ustawieniach modelu itp. Jednak niestety nie mogłem sobie pozwolić na zakup i tak to się skończyło... Wtedy też myślałem o samolotach jednak bardziej kręciły mnie autka :) . Dopiero teraz po kilku latach wziąłem się i zbudowałem ToTo :), przynajmniej wiedza dotycząca ładowania pakietów została. Ale kiedyś na pewno kupię jakieś autko. Powodzenia i miłej zabawy.

 

dzieki za dobre słowo, no model jest nieziemski, daje mase radości ale też wymagania ma wysokie, napęd na tylnią oś jest fajny jak ktoś chce się po wygłupiać ale jak myslimy o jedzie na kończy i zaczyna sie 100% koncentracji...

mam wrażenie że mózg mi sie pali :D ale zawsze chciałem mieć 2wd no i mam, teraz czas na jazdy by opanować chociaż troche ta bestie :D

Pokazałbyś jak to jeździ :D

 

jak tylko się jakoś ogarnę to postaram sie coś nagrać, ale filmiki na YT wcale sie są przesadzone, kopa ma kosmicznie potężnego...

może uda mi się zmierzyć ile jedzie na standardowej zębatce i 2s...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.