Skocz do zawartości

Multirotor na podejściu do EPWA


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób miałoby to w nas uderzyć nawet grupę droniarzy, która jest wśród modelarzy ? Przecież wiemy gdzie i jak latać ... nie nad głowami, nie nad budynkami, nie między autami czy nad lotniskami. Nie rozumiem więc w czym tkwi obecnie problem ? Komercyjni niech się o to martwią bo jak ma zarabiać na filmowaniu wesela czy zawodów kolarskich to 1000 zł zbytnio nie uszczupli jego kieszeni i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że różnie bywa, ale nas interesuje nie "różnie", tylko "sensownie". Jak materiał szkoleniowy obejmuje zagadnienia, które ja przerabiam w praktyce od kilku lat to niech na moim miejscu na szkoleniu zasiądzie ktoś, kto zaczyna lub jest mniej doświadczony. On więcej skorzysta a całość wyjdzie taniej, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Kacper. Nic dodać, nic ująć.

 

Dla mnie uparte spychanie dyskusji na tory "na nic to, na nic tamto, bo idiotów i tak nic nie uleczy" jest niepojętym dla mnie fiksowaniem się na sztucznym problemie (poszukiwanie rozwiązania idealnego, ostatecznego i najlepiej za darmo), który ogranicza działanie w dobrym kierunku. Z takim czarno-białym (z przewagą czarnego) tokiem myślenia toczyłem batalię w wątku "Przepis na...".

Zaprawdę, droga do zmiany myślenia na inne tory, to jest dopiero dłuuuuga droga ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwoli scislosci Bartku, moje watpliwosci budzi pomysl oficjalnych kursow z egzaminem i karty rowerowej ktora miala by ten obraz zmienic - w to nie wierze

co do edukowania jak najbardziej, co do naszej roli - jak najbardziej. Szukajac jakichs pozytywow w obecnej sytuacji - jednym z powodow dlaczego ludzie lataja gdzie popadnie i zwyczajnie nie wiedza gdzie ta wiedze znalezc jest brak lotnisk modelarskich

nie do uwierzenia ale na polnocy naszego kraju - czyt. wojewodztwo pomorskie - nie ma zadnego regularnego modelarskiego lotniska. Moze to dobry klimat zeby to ucywilizowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podzielił uzytkowników "dronów" na 4 grupy:

 

1) Grupa komunijno-marketowa , przeważnie młodzi ludzie , nie będzie chciało im się wchodzić na fora czy pytać ludzi bo jeśli mam RTFa, to ma to latać jak najszybciej.

Rozwiązaniem mogło by być dostarczenie przez dystrybutora dodatkowej ulotki po polsku z informacją co można i gdzie, ale nie 50 stron z fachowym językiem tylko prosta ulotka. Młody nie przeczyta ale już ojciec tak.

Tacy ludzie są mniej groźni bo raczej albo szybko uszkodzą sprzęt albo się znudzą. Oczywiście mogą potem stać się grupą 2 lub 3.

 

2) Niedocenieni z kasą. To chyba najgroźniejsza grupa,  ponieważ samo posiadanie im nie wystarcza zrobią wszystko by zabłysnąć. Tu już krótka droga do przekraczania wszelkich granic by móc się pochwalić (np. film ze startu samolotu). O dziwo ci ludzie zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie stwarzają ale mają to gdzieś. Jedyne co można zrobić w tym wypadku to zwrócić uwagę jak się takiego delikwenta zobaczy a recydywistów zgłaszać.

 

3) Początkujący modelarze. To grupa która zaczyna od zadania setek pytań, wchodzi na fora. Grupa mało szkodliwa (nieliczne przypadki gdzie zawiedzie sprzęt). Tu problemem może być początek gdzie informacje podawane są zbyt fachowym językiem. [Hejt ON] Na przykład strefy lotu na mapie to dla początkującego jakaś masakra (wypominał o tym Tomasz w audycji). Sam wchodziłem w jakiś temat w którym było 4km fragmentów przypisów prawnych. W temacie Jak zacząć w który zaglądają początkujący jest tylko ta mapka a reszty trzeba szukać w każdym z działów osobno przekopując się przez stosy rozmów o niczym. [Hejt OFF]

 

4) Doświadczeni-uświadomieni. Tu nie ma co się rozpisywać. Oby takich więcej.

 

Ja osobiście dalej twierdzę ,że każde zakazy nic nie dadzą, robienie dodatkowych licencji napcha tylko innym portfele ,pisali nawet że ma wzrosnąć opłata, no bo dlaczego nie jak będzie to wymóg.

Ja osobiście chciałem w niedalekim czasie poskładać drona, ale jak widzę niektóre wpisy na forum gdzie już się tworzy podział na "My modelarze" oraz "Wy droniarze" to chyba odpuszczę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej ulotki (na zwor tego co Pitlab ma na swojej stronie) dolozylbym prosta informacje o konsekwencjach:

 

w USA na autostradzie jest tak:

workzonesignsm_40471_7.jpg

Lub tak:

Speeding_fine.jpg

 

a nawet tak:

florida-handicap-parking-sign.jpg2682.jpg

 

 

A w Kanadzie widzialem to:

roadside.jpg

 

Jezeli pod ulotka bedzie jasna informacja (graficzna) - jakie sa konsekwencje (do 3 lat wiezienia za spowodowanie katastrofy w ruchu ladowym lub lotniczym???) to bedzie i marchewka i bat w jednym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pod ulotka bedzie jasna informacja (graficzna) - jakie sa konsekwencje (do 3 lat wiezienia za spowodowanie katastrofy w ruchu ladowym lub lotniczym???) to bedzie i marchewka i bat w jednym.

 

Dokładnie, krótka jasna informacja i do tego można dodać np obrazek bloków, ludzi itp z wykrzyknikiem i informacją że tu nie powinno się latać oraz przekreślone lotniska,obiekty wojskowe itp tu jest zakaz i grozi kara.

Jasna wzrokowo informacja

 

Problem ,że ktoś musi wdać na to kasę, a łatwiej jest niestety dowalić kolejne opłaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że trzeba prosić sklepy o dołączanie oficjalnej ulotki, nie?

No, ale jak nie my to kto? ;)

 

No i chyba nie tylko do zaprzyjaźnionych, bo sami ograniczylibyśmy sobie efekty.

 

A może jeszcze coś dodać, np: odczytanie przez sprzedawcę podstawowych 3-4 zasad modelarskiego BHP (lub zaleceń z instrukcji) z poświadczeniem podpisem? To by ograniczało ilość abnegatów podpisujących a nie czytających.

Lepiej od razu kilka rzeczy, bo jak będziemy tak co chwila do nich mailować z tym czy tamtym, to będzie to bardziej irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.